Полезные материалы

Рецепт домашньої локшини на яйцях

  1. Рецепт приготування домашньої локшини:

Чи часто Ви купуєте макарони? У нашій родині макаронні вироби дуже люблять, особливо діти. Але набагато смачніше, ніж магазинні ріжки та вермішель, виходить домашня локшина на яйцях: жовтенькі, як сонечко; ситна, ніжна, вона просто тане в роті!

Але набагато смачніше, ніж магазинні ріжки та вермішель, виходить домашня локшина на яйцях: жовтенькі, як сонечко;  ситна, ніжна, вона просто тане в роті

А який апетитний курячий супчик з домашньою яєчної локшиною виходить - пальчики оближеш! Якщо зварити її в наваристому, золотистому бульончик, покласти кружечки помаранчевої морквини, сипнути яскравою, свіжою петрушечкі ... дітей від такого першого страви за вуха не відтягнеш! І дорослих, до речі, теж. Будуть їсти на сніданок, обід і ще добавку просити.

Будуть їсти на сніданок, обід і ще добавку просити

А як зробити локшину на яйцях в домашніх умовах, причому без хитромудрих пристосувань на зразок локшинорізки, я Вам зараз розповім! Дуже просто: мінімум інгредієнтів, скалка і ніж - ось і все, що нам знадобиться для її приготування. З 100 г борошна виходить пристойна порція - вистачає на два супу в трилітровій каструлі. Першу партію локшини можна зварити відразу, а другу - підсушити і відмінно зберігати кілька днів.

Першу партію локшини можна зварити відразу, а другу - підсушити і відмінно зберігати кілька днів

  • На кожні 100 г борошна -
  • 1 куряче яйце;
  • ½ чайної ложки рослинної олії;
  • ¼ чайної ложки солі.

Якщо Ви візьмете яйця від домашньої курочки, з яскравим, помаранчевим желточком, то і локшина буде веселою, як кульбаба! Яйце потрібно не маленьке - інакше вологих інгредієнтів може виявитися недостатньо, і доведеться підбавляти в борошно більше масла; - а не менше, ніж середнє, ближче до великого.

Курочку для супу з локшиною теж краще брати домашню, а не бройлера - по-перше, корисніше, особливо для діток; по-друге, набагато смачніше. Нехай домашня курка вариться дуууже довго, в порівнянні з покупної - зате бульйон виходить відмінний. Спробуйте для порівняння. Але, звичайно, купувати птицю краще у перевірених продавців. Або в магазині від птахофабрики, там бувають супові кури, ось такі нам і підходять. Вони на вигляд жилаві і стрункі, порівняно з вгодованими бройлерів, але, якщо поварити години дві, виходить м'яке м'ясо і смачний бульйон.

А тепер давайте готувати локшину!

Рецепт приготування домашньої локшини:

Просіваємо борошно гіркою на стіл. Можна застелити його поверхню листом кондитерського пергаменту, щоб потім не мити :) Або готувати тісто в просторій мисці. Трохи підсолити борошно.

На верхівці гори робимо поглиблення і розбиваємо туди яйце. Звичайно, попередньо ретельно вимивши шкаралупу.

Звичайно, попередньо ретельно вимивши шкаралупу

Змішавши ложкою, продовжуємо вимішувати тісто руками, а щоб воно до них не прилипало, змащуємо трішки рослинним маслом.

Змішавши ложкою, продовжуємо вимішувати тісто руками, а щоб воно до них не прилипало, змащуємо трішки рослинним маслом

Вимішувати тісто для локшини, як і для штруделя , Потрібно досить довго: хвилин п'ять, а краще все 10: при тривалому вимішування в тесті утворюється клейковина, тому стає можливим тоненько розкачати його, чи не порвавши.

Тісто неоднорідне, потрібно вимішувати ще

А, оскільки тісто виходить досить крутим, то його вимішування - чудове тренування для рук! Десяток віджимань і п'ят підтягувань точно замінить! Щоб як слід вимісити лапшевого тісто, потрібно докладати зусиль, але це дуже весело :) Спочатку воно буде неоднороднимм і неподатливим, але потім Ви помітите, що тісто стає еластичним і гладким. Ага, значить, готово! Тепер завернём його в харчовій пакетик або плівку і покладемо в тепло «відпочити хвилин на 15-20.

А ось тепер вже однорідне, добре вимішати

З плином часу приступаємо до розкочування тіста - ще одна вправа для сили рук! Круте яєчне тісто при розкачування буде домагатися стиснутися, немов гумове. Але не переживайте - локшина такої не буде! Навпаки, якщо постаратися і розкачати тонко-тонко - так, щоб крізь тісто просвічував візерунок на столі, - локшина буде ніжною і дуже смачною!

Навпаки, якщо постаратися і розкачати тонко-тонко - так, щоб крізь тісто просвічував візерунок на столі, - локшина буде ніжною і дуже смачною

Якщо тісто трохи прилипає, можна злегка подпилівать стіл борошном. Але не сильно, щоб тісто, вбираючи борошно, що не стало ще крутіше :)

Розкачати тонкий, світив пласт, залишимо тісто на хвилин десять для підсихання. Це ж не пельмені , Які, ледве розгорнув, треба терміново ліпити, поки ще не були висушені і ліпляться! Локшину, навпаки, зручніше робити з підсохлого тесту, тоді воно не злипається.

Ну ось, тепер приступимо до найцікавішого етапу! Можна назвати в помічники діток. Звертаємо тісто рулончиком, не надто щільно. І нарізаємо його кільцями, шириною по 3-4 мм.

А потім беремо кожен рулетик-спіральки і растряхіваем над столом, щоб він розвернувся! Не хоче розгортатися? Акуратно допоможемо руками, дбайливо, щоб ніжна довга локшина не порвалася.

Виходять довгі смужки тесту - ось готова домашня локшина! Вільно розсипаємо смужки тесту на столі або на великій дошці, щоб не злипалися між собою. Тепер можна їх добре підсушити на повітрі - або додати в суп.

А як варити суп з курячою локшиною, я теж зараз поділюся з Вами.

Отже, в першу чергу готуємо і варимо курку. Занурюємо в холодну воду; коли закипить, чекаємо хвилинку і зливаємо першу воду. Набравши нову, варимо до тих пір, поки м'ясо стане м'яким (пробуємо кінчиком ножа). А поки вариться курочка, можна начистити штучки три картоплі (хоча локшину можна готувати і без картоплі), одну середню морквину, маленьку цибулину. Зелень заздалегідь опустимо в холодну воду, нехай отмокнет землю з гілочок.

Додаємо в каструлю кубики картоплі, кружечки морквини, дрібно нарізаний цибулю (а можна покласти і проварити для смаку цілу цибулину, якщо Вашим домашнім не подобається, коли в супі трапляються шматочки цибулі), - і варимо далі, хвилин 10, поки овочі почнуть ставати м'якими .

Тепер можна посолити суп (на 3 л - неповна столова ложка солі або за смаком), і всипати в киплячий бульйон локшину. Відразу ж перемішуємо, щоб вона не злиплися в галушку. Також покладемо в суп 1-2 лаврових листочка і подрібнену зелень свіжої петрушки - аромат і смак вийдуть чудові! Після додавання локшини і зелені суп потрібно варити всього пару хвилин. Покипит хвилинки 2-3, і готово: ніжна домашня локшина дуже швидко вариться.

Наливаємо гарячий суп з курячою локшиною в тарілочки і запрошуємо домочадців до столу!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(60 голосів, в середньому: 4 з 5)

Не хоче розгортатися?