Полезные материалы

Рецепти ПП-сніданків для схуднення: корисно і смачно

  1. Варіанти дієтичної трапези
  2. Що під забороною?
  3. Рецептура і її секрети
  4. Овсяноблін
  5. смузі
  6. дієтичні сендвічі
  7. Вівсяна каша
  8. Сир з зеленню
  9. низькокалорійна шаурма
  10. Сибірські снеки «стройняшка»

Доброго часу доби всім шанувальникам здорового способу життя! Ранкова трапеза - найважливіша для людини, яка хоче добре себе почувати і бути струнким. Сьогодні ми поговоримо з вами про те, якими мають бути ПП сніданки, і запропонуємо рецепти корисних страв для схуднення на тиждень.

Сьогодні ми поговоримо з вами про те, якими мають бути ПП сніданки, і запропонуємо рецепти корисних страв для схуднення на тиждень

Правильний сніданок для тих, що худнуть повинен бути поживним, але низькокалорійним. Також він зобов'язаний бути збалансованим і багатим на корисні речовини (вітаміни, мінерали, харчові волокна, кислоти). Ранковий прийом їжі покликаний зарядити організм енергією на день, поліпшити настрій, подарувати відчуття ситості надовго, але в той же час, не відбитися на фігурі.

Варіанти дієтичної трапези

Починати свій день треба зі склянки теплої води, можна з лимоном. Приймати їжу слід через 20-30 хвилин після цього. Це кращий варіант, що дозволяє запустити метаболічні процеси, розбудити організм і підготувати його до майбутнього дня.

В основі правильного харчування лежить принцип підрахунку калорій. Приблизний допустимий обсяг ранкової трапези повинен бути орієнтований на 300 ккал. Якщо ви не знаєте, що приготувати, щоб поміститися в такий ліміт, вивчіть представлені нами прості і смачні рецепти з фото і калоріями.

Обов'язково слід врахувати, що ідеальний сніданок може бути:

  • Білковий. Протеїн - основне джерело для побудови м'язів. Щоб його переварити організму треба багато енергії, яку він візьме, розщеплюючи жирові відкладення. Такий процес вдасться запустити тільки за умови дефіциту швидких вуглеводів. Що можна їсти з білкової їжі на сніданок, щоб схуднути? Список страв великий, це омлет, курка, яєчня, сир і т. Д.
  • Вуглеводний. В цьому випадку ставку треба робити на складні вуглеводи, а це каші (вівсянка, гречка), макарони твердих сортів, тости. Вони повільно засвоюються і живлять організм корисними речовинами, які не відкладаючись на боках, животі та стегнах у вигляді жирових відкладень.
  • Овочевий. Овочі і фрукти багаті клітковиною. Вона корисна для організму, але не перевантажує шлунок. Якщо ви хочете зробити ранковий прийом їжі максимально легким, можна їсти на сніданок салат. Також полегшена трапеза підходить в разі, якщо планується бізнес-ланч або другий сніданок.

Також полегшена трапеза підходить в разі, якщо планується бізнес-ланч або другий сніданок

ПП сніданки чудово підійдуть для тих, хто стежить за своєю вагою, для чоловіків, вагітних і взагалі для всієї родини. Продумуйте меню на завтра з вечора, а краще підберіть варіанти на кожен день з калорійністю і БЖУ відразу на весь тиждень.

Що під забороною?

Сніданок пропускати ні в якому разі не можна. Якщо залишитися з самого ранку голодним, великий ризик зриву і переїдання, споживання висококалорійних некорисних продуктів. Важливо розуміти, яку їжу їсти вранці не можна.

В заборонений перелік входить:

  • борошняне і випічка (булки, білий хліб);
  • солодощі;
  • фаст-фуд;
  • напівфабрикати;
  • жирне, смажене і копчене.

борошняне і випічка (булки, білий хліб);   солодощі;   фаст-фуд;   напівфабрикати;   жирне, смажене і копчене

Важливо використовувати правильні методи термічної обробки. На сковороді краще не готувати, т. К. Використовувані жири негативно позначаться на поживну цінність із КБЖУ страви. У мікрохвильовці теж не рекомендуємо готувати. Краще віддати перевагу запіканню в духовці, на пару або готуванні в мультиварці.

Рецептура і її секрети

Обдумуючи, щоб з'їсти на сніданок для схуднення, використовуйте представлені нами ідеї і приклади корисних сніданків ПП. Рецепти з картинками допоможуть максимально спростити процес приготування. Візьміть на замітку наступні варіанти.

Овсяноблін

Овсяноблін - це млинець з вівсяної муки або подрібнених пластівців. Він відрізняється поживністю і високою харчовою цінністю. На 100 грамів готового блюда припадає лише 145 калорій, а БЖУ становить 9/5/16 гр.

Для приготування ситного овсянобліна вам буде потрібно:

  • 3 ст. л. вівсяних пластівців;
  • 50-70 мл знежиреного молока;
  • 1 яйце.
  1. Вівсяні пластівці подрібнюємо в кавомолці.
  2. Змішуємо їх з молоком і яйцем, ретельно збиваємо виделкою, віночком або блендером.
  3. Випікаємо на сковороді або в вафельниці без масла до готовності, обсмажуючи з двох сторін. Подаємо до столу разом з порцією свіжих овочів.

смузі

смузі - це гомогенна маса, що складається з фруктів або овочів, які збиваються в блендері з кисломолочним напоєм. При цьому кефір, молоко або йогурт повинні мати мінімальний відсоток жирності.

Представляємо вашій увазі корисний низькокалорійний фруктовий смузі в 100 грамах якого міститься всього 67 ккал (за бажанням фрукти можна замінювати). Щоб його приготувати, потрібно наступні інгредієнти:

  • 1 банан;
  • 1 груша;
  • 1 персик;
  • 150 гр. кефіру;
  • 30 гр. вівсянки.
  1. Фрукти очищаються і нарізаються невеликими кубиками.
  2. Потім їх треба скласти в чашу блендера, залити кефіром і додати вівсянку.
  3. Збиваємо суміш протягом 2-5 хвилин і можна споживати смачний вітамінний мікс (краще через трубочку).

дієтичні сендвічі

Сендвічі або просто бутерброди відносяться до категорії некорисної їжі. Але все залежить від використовуваних інгредієнтів. Якщо говорити про набір з майонезу, ковбаси і білого хліба, то такий сніданок принесе тільки шкоду організму. А ось сендвіч з житнім тостом, яйцями і авокадо допоможе зарядитися енергією і корисними речовинами. У 100 грамах такої їжі міститься 112 ккал, 4 гр. білків, 6 гр. жирів і 11 гр. вуглеводів.

Для приготування екзотичного бутерброда на сніданок візьміть:

  • 2 шматочки житнього хліба;
  • ½ авокадо;
  • 1 відварене яйце;
  • 2 томата;
  • лимонний сік;
  • сіль, зелень і цибулю за смаком.
  1. З хліба робимо тости. Для цього можна використовувати тостер, духовку або обсмажити його на сковороді без масла.
  2. Чистимо авокадо, солимо його, додаємо лимонний сік і готуємо кашку.
  3. За бажанням до м'якоті авокадо можна додати цибулю, соус готовий.
  4. На тост мажемо соус, зверху викладаємо нарізані кільцями томати і яйце. Їмо бутерброд разом із зеленим чаєм.

Вівсяна каша

Вівсяна каша володіє неоціненною користю для людського організму. Вона живить його вітамінами і мінералами, позитивно відбивається не тільки на фігурі, але і на роботі внутрішніх органів, особливо, системи шлунково-кишкового тракту. Готувати її можна на молоці, але щоб максимально знизити калорійність, можна відварити на воді.

Класичний рецепт вівсянки на сніданок містить БЖУ в пропорціях 3/3/17 грамів, а калорійність 100 гр. каші дорівнює 110 ккал. Для приготування використовуйте:

  • 3 ст. л. вівсянки;
  • 100 мл молока;
  • 10 ягід малини (смородини, шматочки персика, яблука, груші);
  • 1 ч. Л. меду.
  1. Заливаємо вівсяні пластівці молоком і варимо до готовності, близько 5-7 хвилин.
  2. У остигнула кашу додаємо мед і ягоди або фрукти.
  3. Подаємо до столу разом зі склянкою трав'яного чаю або соку.

Сир з зеленню

готувати білковий сніданок легко, зручно і швидко з м'яким сиром. Купуйте сирну масу з мінімальним відсотком жирності. У готовій страві на 100 грамів припадає 11 гр. білків, 8 гр. жирів і 2 гр. вуглеводів, калорійність порції не перевищує 120 ккал.

Для приготування візьміть:

  • 150 грам сирної маси;
  • 1 ст. л. нежирної сметани;
  • зелень (петрушка, кріп, кінза);
  • 1-2 зубчики часнику (за смаком);
  • сіль.
  1. Зелень дрібно рубаємо.
  2. Змішуємо її з сиром і сметаною.
  3. За бажанням додаємо часник, солимо і подаємо до столу разом з цільнозерновими хлібцями.

низькокалорійна шаурма

Ще один варіант сніданку - це приготування дієтичної шаурми з лаваша і овочів. У 100 грамах страви міститься 95 калорій, а також білки - 4 гр., Жири - 2 гр. і вуглеводи - 15 гр.

Щоб приготувати цю страву, вам буде потрібно мати під рукою:

  • 180 гр. тонкого лаваша;
  • огірок;
  • помідор;
  • пекінську капусту;
  • 50 гр. нежирного сиру;
  • 50 гр. сметани.
  1. Овочі чистимо і шаткуємо.
  2. Сир тремо на тертці.
  3. З'єднуємо всі інгредієнти, викладаємо на лаваш, поливаємо сметаною, закручуємо і відправляємо на 2-3 хвилини в розігріту духовку.

Сибірські снеки «стройняшка»

Правильне харчування, зазвичай, виключає використання сухих сніданків в якості ранкової трапези. Однак сибірські снеки «стройняшка» позитивно себе зарекомендували і завоювали багато хороших відгуків від тих, хто дотримується принципів ПП. У їх складі є житнє борошно, вівсяні і пшеничні висівки, пророщені зерна пшениці, кукурудзяна крупа, імбир, кориця і молочна сироватка.

Все, що треба для приготування, це залити їх склянкою знежиреного молока. У 100 грамах отриманої суміші міститься 320 ккал, а співвідношення БЖУ виглядає наступним чином - 11/2/64 гр. Зрідка побалувати себе таким сніданком можна абсолютно всім.

На цьому наша розповідь про правильних і корисних сніданках закінчено. Якщо стаття виявилася вам корисною, приділіть трохи свого часу, і поділіться нею з іншими користувачами через соціальні мережі. Наша команда заздалегідь всіх дякує. «Я і Фітнес» бажає вам удачі і хорошого настрою. До нових зустрічей, друзі!

Що можна їсти з білкової їжі на сніданок, щоб схуднути?
Що під забороною?