Полезные материалы

Засолка сьомги: як солити рибу правильно

  1. Як засолити сьомгу в домашніх умовах швидко і смачно
  2. Як засолити сьомгу будинку для бутербродів

Засолка сьомги в домашніх умовах, рецепти засолу риби застосовуються в кожному будинку. Як солити сьомгу правильно господині вчаться самостійно, використовуючи сімейні рецепти, прості способи засолювання риби.

Сьомга засаливается стейками, великими шматками, філе і риба солиться цілком. Смак стейка, філе або цілої рибини не залежить від обраного способу приготування сьомги; риба жирна, її складно пересолити, сьомга завжди виходить смачною, слабосоленої.

Пропонуємо два «сухих» способу як засолити сьомгу в домашніх умовах правильно, риба солиться без розсолу, і сьомга виходить малосольной, що не водянистою, дуже смачною, швидко готується.

Рецепт засолювання сьомги, в якому риба солиться шматочками, - спосіб дуже швидкий, і просаливание риби відбувається за 1 годину. Другий рецепт засолу сьомги - шматком, при якому повне засолювання риби в домашніх умовах закінчується через 24 години.

Сьомга - риба червона, жирна і велика, тому при покупці свіжої лососевої риби цілком слід розділити її на кілька шматків.

Сьомга - риба червона, жирна і велика, тому при покупці свіжої лососевої риби цілком слід розділити її на кілька шматків

Після оброблення сьомги, дбайливі господині кожну скибочку - рибний стейк, - загортають в окремий пакет і кладуть рибу в морозильну камеру. Перед тим, як солити сьомгу в домашніх умовах, розморожують необхідну кількість шматочків і готують рибу за рецептом сухим способом або в розсолі (тузлуке). Частина свіжої охолодженої сьомги залишати не заморожуючи - для засолювання риби шматочками або одним великим шматком.

Ці рецепти підходять для засолювання сьомги в домашніх умовах, а також для будь-якої червоної риби .

Порада від Чудо-Кухарі. При приготуванні риби за цими двома рецептами, сьомгу краще солити великої або середньої сіллю, дрібна - більш солона.

Як засолити сьомгу в домашніх умовах швидко і смачно? Рецепт простий, швидке приготування малосольной риби дає можливість їсти домашню смачну свежеприготовленную шматочками сьомгу через годину після сухого засолу, наприклад, з картоплею або робити бутерброди з сьомгою без шкіри.

Засолка сьомги по другому рецепту приготування - слабосолона лососева риба одним шматком, червона риба повністю готова до вживання через добу після домашнього засолювання. В обох випадках філе риби малосольне, ніжне, ароматне і смачне.

В обох випадках філе риби малосольне, ніжне, ароматне і смачне

знадобиться

  • сьомга свіжа;
  • сіль дрібна кухонна;
  • перець чорний мелений.

Як засолити сьомгу в домашніх умовах швидко і смачно

  1. Сьомгу очищаємо від шкіри і кісток.
  2. Нарізаємо філе сьомги на тонкі смужки.
  3. Викладаємо шматочки риби в пластиковий контейнер або ємність з кришкою.
  4. Рясно посипаємо дрібною сіллю і перцем (не бійтеся пересолити сьомгу, в результаті вона вийде малосольная).
  5. Закриваємо контейнер, струшуємо його. Ми залишаємо рибу на 40-60 хвилин при кімнатній температурі.
  6. Ще раз струшуємо контейнер і подаємо малосольну рибу до столу у вигляді закуски або додаємо в салат з слабосоленої сьомги .

Інший рецепт засолювання сьомги цілим шматком, технологія соління якого займає більше часу, але сухий спосіб не менш вдалий для приготування в домашніх умовах лосося зі шкірою.

Інший рецепт засолювання сьомги цілим шматком, технологія соління якого займає більше часу, але сухий спосіб не менш вдалий для приготування в домашніх умовах лосося зі шкірою

знадобиться

  • сьомга свіжа;
  • сіль крупного або середнього помелу;
  • перець духмяний горошком;
  • перець білий мелений;
  • лавровий лист.

Як засолити сьомгу будинку для бутербродів

  1. Розморожену або свіжу сьомгу, лосось очищаємо від луски (якщо риба з головою, то відрізаємо її), нутрощів, промиваємо.
  2. Підготовлену рибу розрізаємо великим ножем уздовж хребта на дві частини.
  3. Потім за допомогою гострого тонкого ножа виймаємо хребет і витягуємо кістки. У нас виходить два шматки рибного філе на шкірі.
  4. Розстеляємо на столі харчову плівку, на неї насипаємо шар солі.
  5. Потім розкладаємо зверху лавровий лист (3-4 шт.) І перець.
  6. Після цього укладаємо філе сьомги шкірою вниз (до плівці) і зверху щедро посипаємо рибу сіллю.
  7. Загортаємо плівку разом з рибою так, щоб один шматок лежав на іншому.
  8. Перекладаємо сьомгу в миску і прибираємо на нижню полицю холодильника на добу.
  9. Через 24 години рибу виймаємо, прибираємо лавровий лист, перець, промиваємо сьомгу від зайвої солі.
  10. Слабосолону сьомгу ріжемо шматочками (можна попередньо очистити від шкірки), злегка присипаємо перцем, розкладаємо на плоске блюдо або подаємо у вигляді бутербродів до святкового столу.

Червону рибу - сьомгу, форель , Лосось, кету - можна посолити і в соляному розсолі, як зазвичай готують червону рибу - горбушу, кіжуча.

Але для жирного червоного м'яса сьомги переважно суха спосіб засолу. Сьомга без тузлука не змінює колір, а після приготування зберігає яскраве забарвлення, ніжний смак, дуже апетитний аромат.

Як засолити сьомгу в домашніх умовах швидко і смачно?