Полезные материалы

Чи правда Федун вболівав за "Динамо" Київ?

"СЕ" побував в київське минуле власника "Спартака" і знайшов підтвердження, що на гучному фото - хтось Шурик Сухар, а не Леонід Федун.

17-е березня пройшло під знаком перепалки Романа Широкова і Леоніда Федуна. Спочатку футболіст в телепередачі заявив, що одна з проблем "Спартака" - президент - уболівальник київського "Динамо" . У відповідь господар червоно-білого клубу назвав слова Широкова " шизоїдними заявами на тлі весняних загострень ", А його самого -" дурнем ". Через деякий час Широков реанімував свій твіттер і опублікував ось таку фотографію:

Інформація про давнє пристрасть Федуна до київського "Динамо" - не новина, однак багато хто міг забути і не знати деталі. Крім того, цікаво було зрозуміти, чи правда на фотографії опубліковано Леонід Арнольдович Федун. "СЕ" провів невелике розслідування.

***

Леонід Федун народився 5 квітня 1956 року в Києві, в родині військового лікаря.

***


Фото ФК "Спартак"

Федун сам відверто зізнавався, що в молодості підтримував киян. Ось що власник "Спартака" розповідав у грудні 2007 року ведучому програми "Пряма лінія" Дмитру Федорову.

- Уболівальники цікавляться: наскільки відповідає дійсності те, що ви все своє життя вболівали за "Динамо" з Києва?

- Це неправда, оскільки життя поділяється на дві частини. Моя сім'я переїхала з Байконура в Москву (батько служив в армії) в 1972 році. А потім я вперше пішов на "Спартак", і з тих пір я разом зі "Спартаком". До речі, Бєсков все життя вболівав за "Динамо", і ніхто не може сказати, що він не спартаківець. Моє перше відвідування футболу відбулося в 1961 році (Федуну в цей момент, виходить, було п'ять років. - Прим. "СЕ"). Це був матч за участю київського "Динамо". Моя сім'я з Києва, тому не вболівати за київське "Динамо" було не можна. Після переїзду в Москву, коли "Спартак" грав з київським "Динамо" і Шмаров забив гол, коли "Спартак" став чемпіоном, мої симпатії були на боці москвичів.

***

А ось більш докладна розповідь - 2004-й рік, інтерв'ю в редакції "СЕ" . Так, тоді це ще було можливо.

- Пам'ятаєте, коли вперше прийшли на стадіон?

- Перше яскраве футбольне спогад: в моєму рідному Києві проти динамівців грала збірна Індії, яка вийшла на поле босоніж! Це було в кінці 50-х. На стадіон вперше я пішов в 61-м, коли "Динамо" грало з якоюсь командою з НДР. Але найсильнішим враженням дитинства став гігантський гасло на стадіоні, який мав тоді ім'я Микити Хрущова: "Федерація, руки геть від Сабо!" Був такий епізод, коли Йожеф Сабо роз'їжджав по Києву на "Чайці", а федерація стала його за це виховувати. Кияни на той час перший раз стали чемпіонами СРСР, і вболівальники, дуже любили свого кумира, притягли на стадіон, як сказали б тепер, банер. Я тоді ще подумав - як в Радянському Союзі таке може бути ?!
- У дитинстві за київське "Динамо" вболівали?
- Звичайно. Тоді в Києві неможливо було не хворіти за "Динамо". Але "Спартак" був у мене на другому місці, хоча ці два клуби і стали з часом антиподами.
- В який момент "Спартак" по частині пристрастей вийшов вперед?
- Після розпаду Союзу. На той час я давно вже жив і працював в Росії - і з радянського громадянина автоматично перетворився в росіянина. А це означало, що хворіти треба в першу чергу за російську команду. З урахуванням моїх давніх пристрастей сумнівів у виборі не було. До того ж "Спартак" в той час був єдиним клубом в країні, що демонстрував футбол європейського рівня, на який було приємно дивитися. Ця команда давала позитивні емоції, красиво вигравала матчі у сильних європейських суперників, за неї хотілося вболівати.

***

Спочатку Федун планував, що в першому матчі на "Відкриття Арені" "Спартак" зіграє саме з київським "Динамо". Однак змінилася геополітична ситуація зірвала його план.

***

Фотографія людини, схожого на Федуна, яку вчора ввечері опублікував в твіттері Широков, - це, як прийнято говорити в інтернеті, "баян". Вона бурхливо обговорювалася на спартаківських форумах ще кілька років тому. Дуже багато що вказує на те, що знімок - "фейк", а зображений на ньому зовсім не Федун.

Як повідомив мені джерело, близьке до "Спартаку", свого часу було проведено ціла операція, щоб з'ясувати, Федун чи на фотографії. Відповідь, як мені сказали, було отримано негативний.

Ось повідомлення з форуму на сайті "Спартака" ( "СЕ" публікує його з деякими орфографічними поправками і без ненормативної лексики):

"Подзвонив до Києва, запитати про ... гуляють по інету фотки, які вчора в черговий раз витягнув Ромочка.

Сподіваюся, те, що на фото не ЛАФ (Леонід Арнольдович Федун - Прим. "СЕ"), всім нормальним людям, які мають очі, було давно ясно.

Але завдяки піднятою ... піні, довелося потурбуватися спростуванням.


Фото Олексій ІВАНОВ, "СЕ"

Ветерани місцевого движу підтвердили: на фото з довгим волоссям - Шурик Сухар (в миру - Олександр Макаренко), один з учасників першої хвилі фанатського движу в Києві - так звана "Група здоров'я", що ходила на "Динамо" і хокейний київський "Сокіл".

Сухар жив в Києві, працював обхідником київського метро і помер влітку 2008 року.
Перші "троянди" в Групі здоров'я з'явилися в 80-му році, так що фотки зроблені не раніше 80-го. Особливо сумніваються можуть погуглити, де і чим займався ЛАФ в 80-х роках ".

Крім того, після твіти Широкова виступив і ймовірний "автор фотографії" (в лівому нижньому куті є маркування групи "Vkontakte"):

А ось як фотографія потрапила до Широкова: уболівальник ЦСКА надіслав її через соцмережу відомому журналісту Василю Конов, який дружить з Романом, з жартівливій проханням передати її півзахиснику "Краснодара". Що і було зроблено. Після чого Широков, мабуть, вирішив поділитися нею з усіма своїми передплатниками (їх понад 330 тисяч осіб).

Про те, який вплив надає Леонід Федун на результати і долю "Спартака", можна сперечатися до нескінченності. Однак є один безперечний факт. Щоб зрозуміти ступінь його вболівання за "Спартак", досить з'їздити в Тушино.

Подарунок "Спартаку" від колишнього вболівальника київського "Динамо". Фото Олександр ФЕДОРОВ, "СЕ"

Уболівальники цікавляться: наскільки відповідає дійсності те, що ви все своє життя вболівали за "Динамо" з Києва?
Пам'ятаєте, коли вперше прийшли на стадіон?
Я тоді ще подумав - як в Радянському Союзі таке може бути ?
У дитинстві за київське "Динамо" вболівали?
В який момент "Спартак" по частині пристрастей вийшов вперед?