Полезные материалы

Російські без розуму від чеських фортепіано

Фото: Іржіна Мужикова, Чеське радіо   Фірма Petrof, яка виробляє піаніно і фортепіано вже більше 150 років, побачила на своєму віку царську епоху і міжвоєнні салони, коли без піаніно було не можна уявити будинок жодної заможної сім'ї Фото: Іржіна Мужикова, Чеське радіо Фірма Petrof, яка виробляє піаніно і фортепіано вже більше 150 років, побачила на своєму віку царську епоху і міжвоєнні салони, коли без піаніно було не можна уявити будинок жодної заможної сім'ї. Проте, і сьогодні цей музичний інструмент, нарівні з балалайкою і губною гармошкою, відноситься в Росії до найбільш популярним і улюбленим.

Музиканти цінують, перш за все, якість, оскільки інструменти служать їм десятиліття. «Можна сказати, що вони грають на них безперервно», - підтверджує професор престижної Музичної академії в Москві. Настроювач Володимир Лазарєв вважає фортепіано найзначнішим інструментом в історії російської музики. Чеське піаніно він здатний розпізнати по звуку: «Звук чеських інструментів, на відміну від інших, такий матовий, має оксамитовий відтінок».

«З 625 тисяч наших піаніно і фортепіано, вироблених за рік, понад сто тисяч ми продавали в Росії», - говорить Зузана Цералова Петрофова, президент компанії. Чеські піаніно можна зустріти, наприклад, як в Кремлі, так і в звичайних квартирах і в школах. Щорічно з Московської музичної академії випускається приблизно 45 піаністів, і всі ці випускники починали свою кар'єру на чеських піаніно і фортепіано.