Полезные материалы

Володимир Шахрін: "Я перший, хто розповів Медведєву анекдот про нього"

Шахрін. Не приховує, що любить випити, але перед концертом дозволяє собі не більше 40 грам

З лідером групи "Чайф" ми поспілкувалися на "Новій хвилі" (транслював телеканал " Україна ").

- Пане Володимире, чесно зізнаюся, мені було дивно побачити вас в списку музикантів, які погодилися брати участь в поп-фестивалі "Нова хвиля". Ви ж позиціонуєте себе виключно як рокер!

- Правда? А у мене ніяких упереджень до жодних жанрами ніколи не було. Я вважаю, що поганих жанрів не існує в принципі, бувають тільки погані артисти. І в рок-музиці, як і в поп, є теж величезна кількість посередніх музикантів. Якщо говорити про гонорар, який нам заплатили на "Новій хвилі", то він самий звичайний, особливих умов ми не виторговували для себе. Для нас навіть навпаки складно грати 2 пісні, а не звичайний повноцінний концерт. Адже, як виходить, - ти вже загорівся, розпалився, а "бац" - і "твоя дівчина вже пішла, каже, її мама вдома чекає". (Сміється.)

- А на яких майданчиках ви зараз частіше граєте? Давно стадіони збирали?

- Думаю, 70 відсотків у нас касових концертів зі своєю публікою, решта - приватні замовлення. А мені, зізнаюся, навіть подобаються корпоративи, на яких ми граємо, тому що останнім часом нас частіше чомусь запрошують молоді компанії, що займаються сучасними технологіями. З ними дуже прикольно. Іноді навіть від таких концертів отримуєш не менше задоволення, ніж коли виступаєш на стадіонах.

- У кожних поважають себе музикантів є райдер. Які особливості вашого?

- Родзинок ніяких немає, все дуже просто. Потім, кров'ю і досвідом наш райдер вивірений. (Сміється.) У кінці, правда, є фраза, якої немає у інших музикантів - це "краще ніж треба - не треба!". Тобто ми просимо так, як треба, тому що біда буває, коли люди хочуть зробити краще, на їхню думку, а виходить тільки гірше. Якщо з подробиць, то у нас завжди в гримерці є пляшка віскі, ну або коньяку. Просто ми міняємо сорти, коли набридає.

- А перед виступом дозволяєте собі випити?

- Грам сорок, не більше. Ніколи не дозволю собі вийти на сцену п'яним, щоб там не писали про нас ваші брати-журналісти.

- А що, часто звинувачують вас у цьому?

- Звичайно, журналісти пишуть про нас тільки коли хтось із нас побився або наблевал собі на черевики. А то, що група "Чайф" записує новий альбом, мало кому цікаво. Ось якщо ми сьогодні ввечері набухають і потрапимо в поліцейські зведення, про це, звичайно, напишуть. Як це було з Бегунова (другий соліст групи. - Авт.), Який поголив бороду, і на ранок тільки про це і сурмили в інтернеті.

- Тобто у вас стосунки з алкоголем нормальні?

- Так, я люблю алкогольні напої і не приховую цього. Люблю випити досить часто, але із задоволенням і в міру. Просто у мене хороші гальма, і я знаю, коли потрібно точно зупинитися.

- Ну раз ви самі заговорили про бійки, можете згадати, коли востаннє билися?

- Дуже добре пам'ятаю. Це було в 2000 році, в буфеті готелю " Росія ". Я заступився за жінку, яку один з гостей назвав повією. Я зробив йому зауваження, а він поліз на мене з кулаками. А він великий такий, під два метри. Ну я і дав йому прямий удар в щелепу, потім в живіт, а зверху стільцем закріпив, щоб він уже не встав. Битися нам було марно, тому що він би мене точно завалив - різні вагові категорії. Його треба було тільки валити.

- А як ви поводитеся з політиками, які адже вас теж, впевнена, запрошують до себе виступати?

- Скажу так, Путіна я ніколи близько не бачив і не спілкувався з ним. З Медведєвим у нас була одна зустріч. І, скажу чесно, він справив на мене гарне враження. У нього була цілком людська реакція на анекдот, який я йому розповів. (Сміється.)

- Чи не побоялися розповідати-то?

- Ні, я просто його запитав: "Дмитре Анатолійовичу, а вам хтось хоч раз розповідали про вас самого анекдот". Він відповів: "Ні". Ну я йому і розповів - він, до речі, дуже щиро сміявся.

- А можете озвучити цей анекдот?

- Якщо Дмитро Анатолійович вважатиме за потрібне, то він, я думаю, у себе в "Твіттері" його опублікує. А я не хочу. Чи не тому, що я боюся чогось. Нехай це буде нашою маленькою таємницею.

- А підтримувати якусь партію вас часто запрошують?

- Крайній раз (Володимир, як і багато інших артистів, забобонний, і слово "останній" завжди замінює на "крайній". - Авт.), Коли ми підтримували політичну партію, на дворі був 1996 год. Це була акція "Голосуй або програєш" за Єльцина, на яку я погодився абсолютно чесно і щиро. Просто тоді була така ситуація. Або прийшли б знову комуністи, або Єльцин, який мені був набагато симпатичніше. Третього вибору не було. Але, по правді, я не люблю комуністів, і ніколи їх не любив, як і вся моя сім'я, якій вони принесли дуже багато горя. Вони ж опустили всю прізвище Шахріна і все, що ми мали до революції.

- А зараз на недавніх виборах президента вас запрошували на якісь акції?

- Запрошували, звичайно, але ми нікуди не їздили. Катастрофи в тому, що Путін знову президент, я не бачу. Але я, чесно вам сказати, чекав трошки іншого розвитку подій. А якщо конкретно, що Медведєв піде на другий термін. А взагалі ситуація, що склалася в Росії мені зараз нагадує початок минулого століття. Коли грамотні, освічені люди, сидячи в Швейцарії, Цюріху, Берліні, попиваючи пивко, вирішували, як російському мужику жити. Для чого і затіяли тоді всю ту революційну хрень, навіть приблизно не розуміючи, що відбувається між Челябінськом і Курганом - як там люди живуть і що взагалі там існує життя.

Але, з іншого боку, я не записую себе в ряди опозиції, яка виходить на площі. Я намагаюся триматися нейтрально, хоча і вважаю, що у людей має бути можливість виходити і озвучувати свою думку на вулиці. Хоча знову ж таки особисто я не хочу піднімати і вставати ні під який прапор.

ДВІЧІ ПАПА І ДІДУСЬ

Ім'я: Володимир Шахрін
Народився: 22 червня 1959 року в Свердловську

Володимир народився в родині викладачів, і вже з дитинства знав, що хоче бути музикантом. У 10 класі зібрав колектив, який згодом і став групою "Чайф" (за словами Шахріна, назва походить від напою, який музиканти заварювали через кавоварку, засинаючи туди чайну заварку). Закінчив Свердловський будівельний технікум, вісім років працював монтажником. Під час навчання в технікумі зустрів свою майбутню дружину Олену, вони вчилися в паралельних групах. Весілля зіграли, коли Володимир повернувся з армії. Батько двох дочок: 28-річної Юлії та 26-річної Дарини, а також двічі дідусь - малятам Вікторії і Алісі майже 3 роки. На сьогоднішній день група Шахріна випустила 19 альбомів, давши також безліч концертів під час бойових дій в Чечні, Таджикистані та ін. У 2006 році Шахрін випустив книгу "Відкриті файли", де розповів про гастрольну життя музикантів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Правда?
А на яких майданчиках ви зараз частіше граєте?
Давно стадіони збирали?
Які особливості вашого?
А перед виступом дозволяєте собі випити?
А що, часто звинувачують вас у цьому?
Тобто у вас стосунки з алкоголем нормальні?
Ну раз ви самі заговорили про бійки, можете згадати, коли востаннє билися?
А як ви поводитеся з політиками, які адже вас теж, впевнена, запрошують до себе виступати?
Чи не побоялися розповідати-то?