Полезные материалы

Нове життя Володимира Кличка

29 квітня 2017 року легендарний український боксер, дворазовий чемпіон світу в суперважкій вазі Володимир Кличко, достроково поступившись Ентоні Джошуа, зазнав усього лише п'ятої поразки на професійному рингу. На відміну від попередніх чотирьох невдач, ця поразка, стало особливим і для самого українця і для його шанувальників: через чотири місяці після програшу висхідній зірці світового боксу Кличко заявив про завершення своєї майже 30-річної боксерської кар'єри, зазначивши, що хоче досягти таких же вершин вже в бізнесі. З того часу пройшло більше півроку, PROMAN Ukraine спробував розібратися, що виходить у підприємця Володимира Кличка.

БИТВА НА «УЕМБЛІ»

Свій останній бій Володимир провів в Лондоні 29 квітня 2017 року. Суперником українця став темношкірий британець Ентоні Джошуа, а самій поєдинок викликав приголомшливий ажіотаж. 90 000 квитків були продані за лічені години. Ціна «тікетів» становила від 40 до 2 000 фунтів стерлінгів, причому «квитки» в першому ряду ринг-сайда при номіналі в 2 000 фунтів продавалися на сайтах перепродажів по 60 тисяч в тій же валюті. Уявіть собі ціну в 2 мільйони гривень за один квиток!

В Україні поєдинок традиційно транслював телеканал «Інтер», а ось на Туманному Альбіоні трансляція проходила в форматі pay-per-viev (плати і дивись). Вартість - 24,95 фунта. За даними британських ЗМІ, було продано 1,4 мільйона трансляцій. Тобто, тільки доходи від продажу телеправ на території Великобританії склали 35 мільйонів фунтів. Понад мільярд гривень! Чи варто говорити, що в підсумку Володимир заробив рекордний гонорар у своїй професійній боксерській кар'єрі.

Сам бій виправдав всі очікування. Він переміг в абсолютній більшості номінацій «Поєдинок року», і заслужено отримав назву «Битва на« Уемблі ». Фахівці дружно відзначили, що такого драматизму в чемпіонських боях суперважкої ваги не було майже 15 років - з часу бою Леннокс Льюїс - Віталій Кличко, який відбувся в 2003 році. Нагадаємо, що Ентоні в 5-му раунді відправив Володимира в нокдаун. Українець встав, обтрусився і пішов в рубку, зумівши відправити британці в важкий нокдаун вже в наступній трихвилинці. 28-річний Джошуа піднявся і в другій половині бою зумів дотиснути 41-річного Кличка - бій закінчився перемогою Ентоні технічним нокаутом.

Понад три місяці Володимир роздумував, чи виходити на матч-реванш, який був прописаний в контракті. Участь в цьому бою гарантувало українцеві гонорар в розмірі не менше 20 мільйонів євро. Кличко був за крок від того, щоб погодитися на повторний бій, навіть написав СМС-ку з відповідним текстом Джошуа, але так і не відправив її ...

Читайте по темі
Ентоні Джошуа: «Мозок Володимира Кличка - справжня боксерська енциклопедія»

Треба визнати, що до життя «після спорту» Володимир готувався останні 10 років. «Я перебуваю на фінішній прямій, але наскільки довгою вона виявиться, зараз не знає ніхто, включаючи мене самого» - говорив він ще під час інтерв'ю в 2010 році. Володимир уже тоді був співзасновником промоутерської компанії К2 в Лос-Анджелесі і компанії «Кличко Менеджмент Груп» в Гамбурзі. Обидві - займалися організацією боїв і рекламними контрактами Володимира. Дочірня компанія К2 - «К2 Ukraine» - організовувала бої в Україні і мала на контракті ряд боксерів, в число яких з часом влилися олімпійський чемпіон Олександр Усик і призер Олімпіади Денис Беринчик.

Але Україна, по суті, завжди залишалася локальною історією в бізнесі Володимира. Кличко орієнтувався на ринки Німеччини, де він був найбільш популярний і США, де зараз проживає його сім'я. Володимир розробив і в 2016 році почав викладати 18-денний курс CAS Change & Innovation Management в університеті Санкт-Галлена, розташованому в однойменному містечку на сході Швейцарії. Вартість курсу становила 14 950 євро. В рамках курсу, крім Володимира лекції читали ще дюжина спікерів, кожен з яких був експертом в своїй області. Зараз Кличко веде вже третій за рахунком курс.

10 ПРОЕКТІВ ВОЛОДИМИРА КЛИЧКА ПІСЛЯ БОКСУ

1. Випустив книгу «Управління викликами: що ви можете дізнатися як менеджер від успішного спортсмена»

Нова книга Володимира, об'ємом в 256 сторінок, швидко увійшла в число найбільш продаваних на Amazon в розділі бізнес-література. Кличко розповідає про свої 12-ти способах управління викликами, ділиться секретами своєї особистої філософії, а також пояснює, які методи і способи, що застосовуються в бізнесі, сприяли йому в досягненні цілей і подоланні труднощів. Крім теорії в книги викладено практичні приклади і персональні історії від Володимира, а також експертні звіти відомих менеджерів, підприємців і компаньйонів українця. Серед них генеральний директор SAP Білл Макдермотт, керуючий директор Німецької футбольної ліги Крістіан Зейферт, співзасновник і головний виконавчий директор Jung von Matt Жан-Ремі фон Метт, а також відомий актор і політик Арнольд Шварценеггер. Зараз планується вихід книги на декількох мовах. Скоро вона з'явиться у продажу на українському.

Скоро вона з'явиться у продажу на українському

2. Продовжив займатися благодійністю

Брати Клички давно заслужили славу боксерських філантропів. Пішовши зі спорту Володимир не залишив без уваги Фонд Кличко, взяв участь в різних благодійних акціях, а також продав свій боксерський халат, в якому він виходив на бій з Ентоні Джошуа з флешкою ​​зі своїм прогнозом на поєдинок з британцем. За халат українця на що відбулося 13 грудня благодійному аукціоні The Charge IIнеізвестний покупець виклав 215 тисяч доларів (160 тисяч фунтів).

Восени Володимир разом з послом Японії в Україні Шигекі Сумі відкрили реконструйований гандбольний зал в Броварському училищі фізичної культури.

Читайте по темі
Велика українська Легенда: 15 фактів про кар'єру Володимира Кличка, які захоплюють

3. Спробував себе в ролі коментатора і журналіста

26 серпня минулого року екс-чемпіон світу в п'яти вагових категоріях Флойд Мейвезер і чемпіон UFC у легкій вазі Конор Макгрегор повісили весь світ влаштувавши поєдинок за правилами боксу. Прогнозовану перемогу здобув Мейвезер, сам бій отримав неоднозначні оцінки, зате став найбільш обговорюваним подією літа і приніс його організаторам сотні мільйонів доларів. Володимир також був присутній на поєдинку, причому в незвичайній для себе ролі - коментатора, погодившись попрацювати на цьому поєдинку для одного з німецьких телеканалів.

Володимир також був присутній на поєдинку, причому в незвичайній для себе ролі - коментатора, погодившись попрацювати на цьому поєдинку для одного з німецьких телеканалів

Також Володимир став автором зимового випуску журналу «Das Erbe unserer Welt» ( «Спадщина нашого світу») - спеціального видання, що виходить два рази на рік для передплатників німецького «National Geographic». У випуску журналу, головним героєм якого став Мухаммед Алі, Володимир написав авторську колонку, що відкривала серію матеріалів про великого боксера сучасності.

4. Запустив оригінальну лінійку одягу

Володимир став натхненником незвичайного концепту дизайн-готелю «11 Mirrors» в самому центрі столиці, який ось уже кілька років збирає найпрестижніші світові нагороди. На початку цього Фонд Кличків спільно з готелем випустив оригінальну лінійку одягу, присвячену масштабної кампанії «Fight for Your Dream» ( «Борись за свою мрію»). Мета ініціативи - допомагати українським дітям досягати успіху в спорті, науці та освіті.

Мета ініціативи - допомагати українським дітям досягати успіху в спорті, науці та освіті

5. Знявся в документальному проекті

Володимир взяв участь в документальному проекті «Vox» - «Заміна вчителю», в рамках якого зірки спорту, шоу-бізнесу та відомі політики на один день стають викладачем в загальноосвітній школі. Володимиру випала гімназія Штайнхагенер. Фільм за участю українця вийшов на екрани 9 січня, а сам Кличко в новій ролі зайнявся не тільки класичними предметами, але і поговорив зі старшокласниками про те, як вміти справлятися з викликами.

6. Став спікером найбільшої технологічної конференції

Про завершення спортивної кар'єри Володимир заявив в серпні, а вже в листопаді - ви виступав на одній з найбільших технологічних конференцій в світі - Web Summit, яка проходила в Лісабоні.

Про завершення спортивної кар'єри Володимир заявив в серпні, а вже в листопаді - ви виступав на одній з найбільших технологічних конференцій в світі - Web Summit, яка проходила в Лісабоні

7. Презентував своє бачення розвитку сучасного світу на декількох бізнес-форумах

Володимир велику увагу приділяє розвитку цифрових технологій, вважаючи, що за ними майбутнє. Не дивно, що Кличко - бажаний гість на різних бізнес-конференціях і різних форумах. Українець встиг побувати в якості спікера на десятому конгресі німецьких ЗМІ, присвяченому рекламі і медіаіндустрії. Взяв участь у форумі, організованому одним з провідних світових видань у галузі менеджменту та маркетингу - Horizont. Став одним із спікерів престижної міжнародної конференції DigitalWest. Разом з Віталієм Володимир виступив на найпрестижнішому міжнародному економічному форумі в швейцарському Давосі. Кличко молодший встиг побувати в Китаї в місті Лаолінг, де провів кілька зустрічей, відвідав спортивний комплекс Taishan Sports, а також поділився своїми думками про досягнення успіху.

8. Поиграл в гольф з зірками спорту

Володимир Кличко взяв участь в одному з найпрестижніших турнірів з гольфу - Alfred Dunhill Links Championship, що проходив в Шотландії. Турнір, призовий фонд якого склав 5 мільйонів доларів, включав в себе два розділи: індивідуальний залік для професіоналів і командний чемпіонат, в якому зірки гольфу будуть битися разом з любителями, пише Сourier. У число останніх потрапили в тому числі футболісти Луїш Фігу і Джеймі Реднапп, регбісти Ф'юрі де Приз, Роб Лоу, Пол О'Коннелл і Брайан О'Дрісколл, зірки крикету Шейн Уорн, Кевін Пітерсен, Марк Бучер, Жак Калліс і Марк Ніколас. Що стосується зірок зі світу музики, то в Шотландію приїхали бас-гітарист Genesis Майк Резерфорд, його колега Linkin Park Дейв Фаррелл, барабанщик Bon Jovi Тіко Торрес, Ронан Кітінг з Boyzone, а також кілька інших відомих музикантів. Акторів в турнірі представили Джеймі Дорнан, Метью Гуд, Грег Кіннер, Келлі Рорбах і Пітер Джонс.

Акторів в турнірі представили Джеймі Дорнан, Метью Гуд, Грег Кіннер, Келлі Рорбах і Пітер Джонс

9. У черговий раз став лауреатом престижної німецької премії Bambi

«Бембі», що вручається з 1948 року - одна з найстаріших і найпрестижніших нагород світу. Лаурет премії стають люди, які потрясли і надихнули німецьку громадськість в тому році ». У різний час лауреатами премії ставали Майкл Джексон, Шакіра, Кейт Уінслет, Селін Діон, Мерайя Кері, Джорджіо Армані, Франц Беккенбауер. Цього року компанію українців в числі лауреатів складуть Клаудіа Шифер, Хью Джекман, Йоахім Гаук.

«Володимир Кличко є одним з найуспішніших боксерів усіх часів і багато років був чемпіоном світу в суперважкій вазі. Як спортсмен, він демонстрував витривалість, дисципліну і чесність. Як боксер - свій інтелект і відмінні навички. Він володіє одним з кращих ударом в історії боксу. Кличко став кумиром мільйонів у всьому світі, заробивши прізвисько «Доктор Сталевий Молот» - натяк на його залізну волю і силу, а також докторський ступінь, яку він отримав в науці », - прокоментував свій вибір оргкомітет премії. Відзначимо, що для Володимир нинішній Bambi - третій в кар'єрі: раніше разом з Віталієм вони отримували нагороду в 2005-му і 2009-му рр.

Крім, власне «оленяти» Володимир також став лауреатом престижної боксерської премії Herqul Boxing Award. Причому, відразу в двох номінаціях: разом з Віталієм - за внесок в розвиток боксу, сам - за «Повернення року».

10. Приділив увагу сім'ї

Завершивши спортивну кар'єру, Володимир отримав можливість більше часу приділяти своїй родині - Хайден Панетьєррі і дочки Кайе-Євдокії. Своїм улюбленим Кличко зробив відмінний подарунок на День святого Валентина - відпочинок на Барбадосі на курорті Sandy Lane. Пляжні фотографії Володимира і Хайден - до сих пір в топі видачі Google.

Пляжні фотографії Володимира і Хайден - до сих пір в топі видачі Google

Читайте по темі
Ідеальне свято: День святого Валентина Володимир Кличко провів з сім'єю на Барбадосі