Полезные материалы

Віталій Кличко - біографія, інформація, особисте життя

  1. Політична діяльність Віталія Кличка

Віталій Володимирович Кличко. Народився 19 липня 1971 року в селі Біловодське (Киргизька РСР). Український політик. У минулому боксер-професіонал, який виступав у важкій ваговій категорії, кікбоксер. Почесний чемпіон світу з боксу в версією WBC. Колишній чемпіон світу з боксу серед професіоналів за версіями WBO (1999-2000), за версією журналу The Ring (2004-2005) і WBC (2004-2005, 2008-2013). Шестиразовий володар титулів чемпіона світу з кікбоксингу за версіями різних організацій (чотири рази серед професіоналів і двічі серед любителів). Триразовий чемпіон України з боксу серед любителів.

Київський міський голова (з 5 червня 2014 роки), голова Київської міської державної адміністрації (з 25 червня 2014 року) Народний депутат України 7-го скликання (12 грудня 2012 - 5 червня 2014 року), де був головою фракції «УДАР» у Верховній Раді, Радник президента України (2005-2006 поза штатом, 2006-2008 в штаті), кандидат наук в області фізичного виховання і спорту, лідер української політичної партії «УДАР» (Український демократичний альянс за реформи) з 2010 по 2015 рік і Блоку Петра Порошенко «Солідарність» з 2015 року, продюсер (спільно з братом і Сильвестром Сталлоне ) Мюзиклу «Роккі».

У серпні 2003 разом з братом Володимиром створив Благодійну організацію «Фонд братів Кличків».

У листопаді 2005 року заявив про завершення спортивної кар'єри, а в 2007 - про її відновлення. Спортивна кар'єра остаточно була завершена в грудня 2013.

Старший брат професійного боксера Володимира Кличка , Володаря титулів чемпіона світу з боксу у важкій вазі за версіями WBA super, WBO, IBF, IBO, і The Ring.

Тренер - Фріц Здунек (також тренував Володимира Кличка).


Віталій Кличко народився 19 липня 1971 року в селищі Біловодське в Киргизькій РСР в сім'ї військовослужбовця, нащадка збіднілого козацького роду, вихідця з Київщини.

Батько - Володимир Родіонович Кличко (також Романович, 24 квітня 1947 - 13 липня 2011, Київ), військовий аташе посольства України в Німеччині та НАТО, генерал-майор. Народився в сім'ї співробітника міліції, в минулому начальника паспортного столу села Вільшани Черкаської області Української РСР Родіона Петровича Кличка і вчительки початкових класів Тамари Юхимівни Кличко (уродженої Етінзон), родом зі Сміли тієї ж Черкаській області та випускниці Корсунського педагогічного училища. Під час німецької окупації Сміли Родіон Петрович переховував свою дружину в підпіллі, в той час як її родина загинула в гетто і помер їхній старший син Володимир. 30 листопада 1943 року було вбито рідний брат Тамари Юхимівни Кличко - Етінзон Анатолій Юхимович.

Після війни вони були вислані до Казахстану, де народився їх син Володимир і дві дочки - Раїса та Анна. Володимир Кличко закінчив льотне училище, служив у Чехословаччині, Киргизії, Казахстані, Прибалтиці, в званні полковника авіації брав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Останні роки життя в званні генерал-майора Військово-повітряних сил України був військовим аташе при посольстві України в Німеччині та НАТО (Ремаген).

Мати - Надія Ульяновна Кличко (уроджена Булино) - вчителька початкових класів.

Брат - Володимир Володимирович Кличко.

У 1980-1985 рр. Віталій Кличко жив у містечку Мимонь (ЧССР), де служив його батько. У 1985 році сім'я переїхала в УРСР.

З дитинства Віталій захоплювався різними видами єдиноборств, але віддав перевагу кікбоксингу. Шість разів ставав чемпіоном світу з кікбоксингу (чотири рази серед професіоналів і два рази серед любителів). Пізніше він перейшов в бокс. На кикбоксерские рингу провів 35 поєдинків, 34 з яких виграв, 22 достроково.

Є дані про що мав місце в 1990-і роки тісній співпраці Віталія Кличка і його брата Володимира з лідером однієї з найжорстокіших бандитських угруповань, що правили Києвом в 1990-х роках - ОПГ Віктора Рибалко ( «Рибки»). Саме останній сприяв кар'єрі братів Кличків у боксі.

З 1995 року почав займатися боксом. Завоював титул чемпіона світу серед військовослужбовців.

У 1995 році на чемпіонаті світу завоював срібну медаль, поступившись у фіналі Олексію Лезін, якого перемагав на чемпіонаті серед військових. Віталій повинен був брати участь на Олімпіаді в Атланті, але у нього був виявлений позитивний тест на стероїди, які він застосовував для лікування травми, що не стало виправданням для олімпійського комітету. Через це Віталій не зміг взяти участь в Олімпіаді. Замість нього від України виступив рідний брат Володимир Кличко. Після успішної кар'єри в любительському боксі (95 боїв / 80 перемог (72 нокаутом) / 15 поразок) дебютував на професійному рингу одночасно з братом в листопаді 1996 року.

Брати уклали контракт з Universum Box-Promotion і увійшли під опіку німецького тренера Фріца Здунека. Перші поєдинки Віталія та його брата проходили тільки в Німеччині. Перші 10 поєдинків Віталій виграв достроково до 2-го раунду.

8 листопада 1997 року у своєму 11-му бою вийшов на ринг проти американця Гілберта Вільямсона. Віталій відправляв його на кинувся в 4-м, 5-м, і 2 рази в 6-м раундах. І тільки після четвертого падіння американець вже не піднявся. Віталій переміг нокаутом в 6-му раунді 8-раундового бою (всі попередні і подальші 15 поєдинків Віталій закінчував раніше 6-го раунду).

8 квітня 1998 року нокаутував у другому раунді британського боксера Джуліуса Френсіса.

2 травня 1998 року вийшов на ринг проти американця Діккі Райана (46-3), свого першого серйозного противника в бою за перший титульний поєдинок. Кличко нокаутував Райана в 5-му раунді і завоював титул інтерконтинентального чемпіона світу за версією WBO.

24 жовтня 1998 року Віталій нокаутував в 2-му раунді німця Маріо Шіссера (36-3-1) і завоював вакантний титул чемпіона Європи EBU. Через півтора місяці захистив титул проти італійця Франческо Спінеллі (19-4) технічним нокаутом в першому раунді. Після цього бою Спінеллі завершив кар'єру. 20 лютого 1999 року Кличко ще раз захистив свій титул, перемігши технічним нокаутом у 2-му раунді француза Ісмаеля Йолу (11-2). Кличко до свого 25-го поєдинку вийшов на бій з нокаутером Хербі Хайдом, чемпіоном світу за версією WBO, англійцем нігерійського походження, у якого було всього 1 поразка (від Ріддіка Боу) і 31 перемога, 30 з яких - нокаутом.

26 червня 1999 року Віталій зустрівся з чемпіоном світу за версією WBO, Хербі Хайдом. Хербі Хайд розумів, що в цьому бою з Віталієм Кличком може втратити свій титул. Саме тому він ще до бою поводився дуже зухвало. Кричав, що буде використовувати Кличко як грушу для биття і зробить з нього відбивну, і погрожував нокаутувати Кличка в 5-му раунді. Хербі Хайд заривався і затівав бійку прямо на передматчевій конференції. Так що атмосфера навколо цього поєдинку була напружена до межі ще до бою.

У першому раунді поєдинку Віталій Кличко проти Хербі Хайда судді віддали перевагу Хайду, він був краще, рухався швидко, вправно уникав ударів. На початку другого раунду, біля канатів, Кличко правим кросом послав Хайда в нокдаун. Англієць відразу встав. Кличко не почав відразу добивати. У другій половині раунду Віталій лівим кросом, а потім потужним правим хуком відправив Хайда в нокаут. Таким чином, Віталій став першим слов'янином, якому вдалося завоювати титул чемпіона світу з боксу.

З цією перемогою був поставлений світовий рекорд. Кличко провів 25 послідовних перемог нокаутом, які все завершив в першій половині бою (до 6 раунду), і кількістю раундів, витрачених на шлях від новачка до чемпіона - менше ніж у Майка Тайсона .

У жовтні 1999 року Кличко переміг нокаутом в 3-му раунді непереможеного Еда Махоуні. Захистив свій титул чемпіона WBO і зміцнив рекорд 26-ю достроковою перемогою в першій половині поєдинку.

У грудні 1999 року Віталій Кличко під 2-й раз захистив титул чемпіона світу, перемігши технічним нокаутом в 9-му раунді американця Обеда Саллівана.

У квітні 2000 року Кличко зустрічався з Крісом Бердом. Спочатку був запланований поєдинок з відомим канадським боксером Донованом Раддоком. Але канадець був змушений відмовитися від двобою через загострення проблем зі здоров'ям. Заміну знайшли в особі американця Кріса Берда, якого сповістили і надали можливість поборотися за чемпіонський титул за 9 днів до бою. Берд мав хороший послужний список, але був колишнім полутяжах і був явним аутсайдером в бою з Віталієм. На благо американця Віталій Кличко отримав в бою травму плеча. Віталій довго терпів біль, намагаючись нокаутувати Берда в ранніх раундах. Але швидкість і маневреність легшого опонента не давали цього зробити. Біль ставав нестерпним і, несподівано для всіх глядачів, кут Кличко відмовився від продовження бою в перерві між 9 і 10 раундами. Переміг Берд.

У листопаді, після лікування травми, для того, щоб знову піднятися в рейтингах, Кличко повинен був провести бій проти серйозного суперника. У бою за вакантний титул чемпіона Європи EBU Віталій вийшов проти непереможеного німця Тімо Хоффманна (22-0). В даному бою у Хоффманна, на думку переважної більшості уболівальників і фахівців, не було жодного шансу на перемогу. Віталій Кличко значно перевершував Тімо у всіх аспектах боксерської майстерності, що повністю підтвердив хід поєдинку. Українець з першого ж раунду обрушив на Хоффманна град ударів. Захист німецького боксера тріщала по всіх швах, однак Тімо вперто не бажав відправлятися на настил рингу. Мало того, він навіть намагався контратакувати, кілька разів діставши Віталія своїми ударами. Однак число вдалих епізодів у виконанні Хоффманна не йшла ні в яке порівняння з кількістю точних попадань, «забезпечених» йому Кличко. Німець вистояв лише завдяки своїй витривалості і воістину непробивною, «дубової» щелепи, програвши за очками з розгромним рахунком і не зумівши, таким чином, завоювати почесне звання чемпіона Європи. Хоффман став першим боксером, якому вдалося встояти всю дистанцію поєдинку проти Віталія Кличка.

27 січня 2001 року Кличко в бою за вакантний інтерконтинентальний титул WBA в 1-му раунді за 1 хвилину нокаутував відомого американця Орліна Норріса (на прізвисько Нічний Експрес 51-5). Кличко знову отримав травму і близько 10 місяців не виходив на ринг.

В кінці 2001 року він нокаутував у 11-му раунді джорнімена Росса Пьюріті, який в минулому перемагав брата Віталія Володимира Кличка. Віталій взяв реванш за брата.

У лютому 2002 року Кличко в 11-му раунді нокаутував Вона Біна (42-2), другий раз відстоявши титул інтерконтинентального чемпіона. Кличко став першим і єдиним боксером, хто зумів достроково перемогти Біна. Але чистого нокауту в бою з ним не було. Рефері втрутився і припинив поєдинок, враховуючи одностороннє побиття з боку українця.

23 листопада 2002 року в елімінаторе WBA Віталій Кличко переміг нокаутом в 10-му раунді стійкого американського боксера Ларрі Дональда (39-2-2) і став обов'язковим претендентом на чемпіонський титул за версією WBA. Чемпіон світу за цією версією Джон Руїс збирався вийти на ринг проти Роя Джонса, а Віталій був основним претендентом на бій з переможцем. Джонс, який переміг Руїса, вирішив не виходити проти Кличка. І Віталій Кличко, щоб не втрачати позиції в рейтингу, вирішив провести ще один рейтинговий бій з непереможеним американцем Седріком Босвелл. Однак Віталію випала нагода поборотися за титул чемпіона WBC з Ленноксом Льюїсом, суперник якого за 2 тижні до бою отримав травму. Кличко не упустив шанс і вважав за краще чемпіонський бій.

У червні 2003 року Леннокс Льюїс повинен був зустрітися з Кірком Джонсоном, проте за кілька тижнів до бою Джонсон отримав травму. Заміна йому була терміново знайдена в особі українця Віталія Кличка.

Кличко вдавалося пробивати в підборіддя Льюїса в випередженні, він чи не звалив Льюїса в один з таких моментів. Але в третьому раунді Льюїс прямим правим ударом розбив надглазную дугу Віталію, тут же особа Віталія залило кров'ю. В результаті цього важкого розсічення в перерві між 6-м і 7-м раундами бій зупинили. Льюїсу присудили перемогу технічним нокаутом, Кличко не погодився з таким рішенням рефері (рішення було за рекомендацією лікаря), він вимагав продовження бою або подальшого проведення матчу-реваншу. На суддівських картках за підсумками 6-й раундів Кличко вів 58-56.

Даний бій залишив у експертів і вболівальників масу сумнівів і суперечок.

У грудні 2003 року відбувся відбірковий бій за титул WBC у важкій вазі між Віталієм Кличком і Кірком Джонсоном. В кінці 2-го раунду Кличко затиснув противника в кутку і обрушив град ударів. Джонсон опустився на підлогу, але відразу ж піднявся. Рефері відрахував нокдаун. Кличко відразу кинувся добивати противника. Українець викинув кілька ударів в щелепу і в корпус, після чого канадець знову впав. Рефері припинив бій, не відкриваючи рахунок. Джонсон рішення не оскаржував.

У квітні 2004 року Кличко вийшов на ринг проти південноафриканця Коррі (Корнеліус) Сандерса. У першому раунді лівша Сандерс провів кілька швидких атак і контрударів. В кінці раунду в дуже важкій ситуації Кличко від атаки Сандерса врятував гонг. Коррі вів за очками після першого раунду. У другому і третьому раундах Коррі Сандерс кілька разів вдало контратакував своїм фірмовим ударом зліва, але Віталій діяв надзвичайно уважно: він впевнено працював джебом і важкувато бив справа, причому в більшості випадків - прицільно і точно. До того ж до початку четвертого раунду стало ясно, що південноафриканець катастрофічно швидко втрачає сили. Ознаки втоми Коррі були помітні неозброєним оком: він різко зменшив в швидкості, а його стали повільними і надмірно розмашистими удари легко прораховувалися Кличко. Надалі бій проходив за переваги Віталія, який методично бив вперто не бажав падати Сандерса. У восьмому раунді рефері порахував, що Коррі більш не здатний чинити опір, і зафіксував перемогу Кличка технічним нокаутом.

У грудні 2004 року Кличко в 8-му раунді нокаутував британця Денні Вільямса. За час поєдинку Віталій чотири рази відправляв британця на кинувся. Після четвертого падіння рефері припинив бій.

У 2005 році українець повинен був зустрітися з Хасимом Рахманом. Бої скасовували чотири рази, кожен раз через травму Кличка. У грудні 2005 року після 4-й травми Кличко оголосив про відхід з боксу.

У 2007 році спортивна кар'єра Віталія Кличка повинна була відновитися. У січні було оголошено про підготовку бою з Олегом Маскаєвим. Звання почесного чемпіона WBC дає право на позачерговий бій проти поточного володаря чемпіонського пояса. Однак виникла проблема з обов'язковим претендентом на чемпіонський бій Семюелом Пітером. В результаті виниклих розбіжностей сторони не змогли узгодити порядок проведення бою. Станом на 22 вересня 2007 року було призначено бій проти Джаміля Макклайна - перший після відновлення кар'єри. Але 8 вересня, під час підготовки до нього, Віталій отримав травму спини і був терміново прооперований, після чого бій був скасований.

У березні 2008 року Віталій Кличко заявив, що зустрінеться з переможцем бою чемпіона світу за версією WBC росіянина Олега Маскаєва проти боксера з Нігерії Семюела Пітера. Переможцем і новим чемпіоном WBC став Пітер, і Віталій мав намір з ним зустрітися в липні-вересні 2008 р

У жовтні 2008 року в Німеччині відбувся бій між Віталієм Кличком і чемпіоном світу у важкій вазі за версією WBC нігерійцем Семюелом Пітером. Українець тримав противника на середній дистанції, успішно викидаючи прицільні удари. Пітер не міг скоротити дистанцію. Кличко впевнено домінував в бою. За правилами WBC, в бою діяло правило відкритого рахунку: після кожних чотирьох раундів ринг-анонсер оголошував суддівські записки. У перерві між 8-м і 9-м раундами після оголошення рахунку суддів нігерієць відмовився від продовження бою. Кличко переміг технічним нокаутом.

З цією перемогою Віталія брати Клички досягли своєї давньої мети і поставили світовий рекорд - вперше в історії професійного боксу два рідних брати одночасно завоювали титули чемпіона світу в надважкій вазі за версіями найпрестижніших світових організацій WBC, IBF і WBO.

У березні 2009 року в Німеччині відбувся бій між Віталієм Кличком і колишнім чемпіоном світу в першій важкій вазі кубинцем Хуаном Карлосом Гомесом. Бій був напружений і в'язкий, Гомес проривався на ближню дистанцію з швидкими серіями. Кличко знадобилося кілька раундів, щоб пристосуватися до рухомого супернику. Протягом бою Гомес два рази побував в нокдауні, а також обидва боксера впали після потужної серії Кличко. Обидва боксери мали розсічення - у Гомеса - над обома очима, у Кличка - на голові. У 9-му раунді Кличко нокаутував претендента.

26 вересня 2009 року Віталій Кличко зустрівся з американцем, Крісом Арреолою. Арреола був № 1 в рейтингу WBC, і цей бій був санкціонований як обов'язковий захист поясу. Багато вболівальників і експерти скептично оцінювали шанси Арреоли. Однак бій був конкурентним. Арреола постійно йшов вперед, тиснув і намагався нав'язати Кличко розмін. Кілька разів Кріс доніс до голови Віталія силові удари. Кличко працював на відходах, діяв точно. Арреола пропускав дуже багато ударів. Після 10-го раунду тренер Арреоли прийняв рішення зняти свого бійця, щоб зберегти йому здоров'я. Кріс емоційно прийняв рішення тренера - він ридав, не приховуючи сліз. Розсерджений Арреола допустив нецензурну лайку в післяматчевому інтерв'ю телебаченню, за що був виключений з рейтингів WBC на 6 місяців.

Бій з Кевіном Джонсоном. Кевін Джонсон оказался технічним спойлером. ВІН Майстерня захіщався, всіляко Унікал БОРОТЬБИ. Кличко ганявся за Джонсоном весь бой, проти так и не зумів Відправити его в нокаут. Найгострішій епізод в бою трапівся после Закінчення 12-го раунду. Джонсон зумів розсердіті Віталія, в результате между ними трохи не Почаїв бійка. Володимир Кличко намагався заспокоїті Кевіна, но тієї відштовхнув молодшого брата свого суперники. Команди бійців зумілі розрядіті обстановку. Кевін Джонсон став другим боксером, який зумів протриматися 12 раундів проти Віталія Кличка.

Бій з Альбертом Сосновським. Бій почався не дуже активно. Домінування Віталія Кличка відразу стало помітним. Сосновський добре тримався весь бій, але час від часу пропускав потужні удари в голову. Поляк наступав, але тут же відходив, і на зустрічних атаках був часто покараний Віталієм Кличком. У 10-му раунді виснажений Сосновський пропустив чергову серію ударів біля канатів і впав. Рефері, дивлячись на Сосновського, припинив бій.

Бій з Шенноном Бріггсом. Шеннона Бріггса, колишнього чемпіона світу за версією WBO, відомого «отруйними» контратаками, але страждає на астму, Кличко протягом 12 раундів методично «тиснув», не давши контратакувати жодного разу. До кінця бою американець ледве тримався на ринзі, не міг нанести жодного удару, але удар тримав відмінно - Віталій так і не довів справу до нокауту. Після бою Бріггс потрапив до лікарні на обстеження. За заявами лікарів і самого Шеннона ніяких серйозних пошкоджень загрожують здоров'ю виявлено не було, але з'ясувалося, що після бою у боксера були діагностовані переломи стінок орбіт обох очей, а також були порвані зв'язки на правій руці. Віталій Кличко відвідав Бріггса в лікарні.

Шеннону Бріггсу належить рекорд за кількістю перемог нокаутом в першому раунді.

Бій з Одланьєром Солісом. Кубинець навмисно віддав центр рингу чемпіону, зосередившись на роботі другим номером і проведенні швидких контратак. Кличко боксував у властивій йому манері, вивіряючи дистанцію джебом і зрідка підключаючи праву руку. Соліс, тримаючи руки високо, кілька разів успішно перехопив атаки суперника, провівши точні удари. Під завісу раунду Кличко вдалося нанести удар справа в скроню, від якого Соліс завалився назад і впав на кинувся. Йому насилу вдалося піднятися на ноги, але рефері, довівши відлік до кінця дав відмашку про закінчення поєдинку. У момент падіння кубинець пошкодив праву ногу, про що свідчать рентгенівські знімки, продемонстровані пізніше.

Восени 2011 року відбувся бій Віталія Кличка і поляка Томаша Адамека. В середині 2 раунду Томаш пропустив потужний удар в голову і позадкував назад, але не впав. У 6 раунді Адамек побував в нокдауні. У 10 раунді Кличко став бити Адамека, і рефері зупинив бій. Адамек, незважаючи на потужні удари Віталія, зумів протриматися майже до кінця бою.

У лютому 2012 року відбувся бій Віталія Кличка проти Дерека Чісори. Весь час до бою Чісора намагався спровокувати Кличко на бійку: спочатку дав ляпаса на зважуванні, потім перед боєм плюнув в обличчя Володимиру Кличку.

Бій вийшов досить важким для Віталія, незважаючи на передматчеві шапкозакидацькі настрої публіки. Хоча він з першого раунду не залишав у спокої Дерека, в 8-му раунді стало помітно, що Віталій сильно втомився. Чісора ж, будучи на дванадцять років молодший, намагався пресінговать Віталія, але його прагнення до легкої перемоги вимотало і його. Уже до кінця дев'ятого раунду натиск Дерека сильно зменшився. У той же час Кличко продовжував наносити поодинокі, що не акцентовані і точні удари, що і дало закономірний результат - перемогу за очками. Незважаючи на перемогу, багато оглядачів відзначили, що до 40 років Віталій помітно втратив швидкість, витривалість і силу удару, що, крім травми, стало причиною настільки запеклого бою з не найсильнішим з претендентів. У загальному рахунку Чісора виграв 8-й і 12-й раунди, в той час як Віталій виграв впевнено 10 з 12 раундів. Незважаючи на свій вік, Віталій, нехай і не ефектно, але переконливо і беззастережно переміг.

Бій з Мануелем Чарром. Спочатку бій планувався в НСК «Олімпійському» в Києві, але через труднощі в організації проведення довелося шукати іншу арену. Перед поєдинком дружина Віталія, Наталя Кличко, виконала пісню «The Power of Love». У Києві, на студії Інтер, в прямому ефірі поєдинок коментував Леннокс Льюїс.

Бій почався не дуже активно: Мануель Чарр прийняв роботу другим номером і зробив акцент на захист. Але точні двійки з боку Віталія досягали своїх цілей і в першому раунді. В кінці другого раунду Чарр зробив контратаку, але пропустив зустрічний удар і впав на кинувся. Вперше за професійну кар'єру Чарр опинився в нокдауні. Відразу пролунав гонг. З третього раунду перевага Кличко наростало. Чарр почав наступати, багато працював корпусом, але в основному захищався. У четвертому раунді лівим кросом Кличко розсік Чарру вилицю під правим оком, що призвело до рясного кровотечі. Після огляду лікаря рефері вирішив припинити поєдинок.

Політична діяльність Віталія Кличка

Радник Президента України 05.03.2005 - 09.10.2006, 13.10.2006 - 07.11.2008.

Депутат Київської міської ради, голова фракції Партії «УДАР Віталія Кличка», член постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків; глава правления Благодійного фонду «Фонд братів Кличків» (з серпня 2003); член НОК України (з червня 2005); Засновник, член правления МІЖНАРОДНОГО фонду сприяння розвитку спорту «Спорт-XXI століття» (з липня 1998).

У березні 2006 року Віталій Кличко одночасно балотувався до Верховної Ради і Київрада як лідер Блоку «Пора-ПРП», а також боровся за посаду міського голови Києва. На ВИБОРИ міського голови Києва (2006) зайнять одному місце, получил 341249 голосів віборців, або 23,7% від усіх, хто проголосував. На парламентських виборах блок «Пора-ПРП» не подолав 3% бар'єр, отримавши 1,47%.

У 2008 році на дострокових виборах міського голови Києва отримав 205 316 голосів, що становить 17,97% від які брали участь в голосуванні.

24 квітня 2010 року політична партія «Нова Країна» (укр. Нова Країна) булу перейменована в партію УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи), якові Очола Віталій Кличко.

На позачергових виборах до Київської міської ради в 2008 році Блок Віталія Кличка, в який увійшли Народний рух України, партія «Європейська столиця» і партія «Українська соціал-демократи», набрав 10,61% або 122243 голосів виборців. Через деякий час з Блоку Віталія Кличка вийшли Лев Парцхаладзе, Д. Андрієвський, П. Демінський, А. Миргородський, І. Плачков.

13 жовтня 2009 року в Київраді сталася бійка за участю В. Кличко. Фракція Блоку Віталія Кличка в Київській міській раді, блокуючи трибуну, вимагала в Шевченківському районному суді Києва визнати неправомірним проведення сесії ради 13 і 14 жовтня. На допомогу фракції блоку Черновецького прийшли народні депутати Партії Регіонів: чемпіони по боротьбі Тадеєв та баскетболу Волков. Але і це не злякало чемпіона з боксу. Зрозумівши це, вони не наважилися спробувати відтіснити Віталія Кличка від трибуни.

У жовтні 2012 року Партія Віталія Кличка «УДАР» на парламентських виборах отримала 42 депутатських мандата, а сам Кличко очолив фракцію. Член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

19 квітня 2013 року опозиційні фракції намагалися відправити у відставку прем'єр-міністра Миколи Азарова, лідер фракції УДАР Віталій Кличко в цей час був в Німеччині. Він був в місті Варштайн на врученні 5 автомобілів марки «Mercedes-Benz», які пивоварня Варштайнер розігрувала серед тих, хто п'є пиво. У Верховній Раді Віталій Кличко заявив журналістам, що був відсутній у Верховній Раді в цей день за сімейними обставинами.

14 серпня 2013 року під час зустрічі з главою Всесвітньої боксерської ради Хосе Сулейманом боксер заявив, що планує виставити свою кандидатуру на майбутніх президентських виборах.

У листопаді 2013 року, напередодні євромайдан, Кличко двічі відвідував Париж для консультацій з МЗС Франції Лораном Фабіусом.

В кінці листопада 2013 року спільно з Арсенієм Яценюком ( «Батьківщина») та Олегом Тягнибоком ( «Свобода») очолив масові акції протесту в країні.

30 грудня 2013 року Віталій Кличко подав заявку в «Укрпатент» про реєстрацію на себе торгової марки «євромайдан».

25 січня 2014 року президент України Віктор Янукович запропонував Віталію Кличку обійняти посаду віце-прем'єра з гуманітарних питань. Від пропозиції Кличко відмовився, аргументувавши відмову небажанням президента йти на поступки.

1 лютого 2014 року, разом з іншими лідерами опозиції, взяв участь у Мюнхенській конференції, де мав зустрічі з Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, державним секретарем США Джоном Керрі та європейськими чиновниками.

21 лютого 2014 року Віталій Кличко, з боку опозиції, підписав Угоду про врегулювання кризи з Президентом України Віктором Януковичем.

За деякими даними має посвідку на проживання в США і Німеччині. На питання про це, сам Кличко не відповідає. 27 січня 2014 року, за позовом депутата Одеської облради від фракції «Батьківщина», Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв постанову, в яких зобов'язав Віталія Кличка відповісти, чи є у нього право постійного проживання в цих країнах. У разі підтвердження цих даних, в виборах 2015 року не зможе взяти участь.

25 лютого Кличко підтвердив, що буде балотуватися на президентських виборах 25 травня 2014 року.

Несподівано для всіх, на з'їзді партії УДАР 29 березня 2014 року Віталій Кличко відмовився від участь в майбутніх виборах. Повідомив про підтримку кандидатури Петра Порошенка і про свою участь у виборах міського голови Києва.

29 травня Виконуючий обов'язки президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов заявив, що лідер партії УДАР і однойменної парламентської фракції Віталій Кличко переміг на виборах міського голови Києва.

5 червня Верховна Рада достроково припинила повноваження народного депутата України Віталія Кличка. Заява Кличко про здачу мандата підтримало 255 парламентаріїв при необхідному мінімумі в 226 голосів, і також відбудеться перша сесія Київської міської ради VII скликання, на якій вступить на посаду новообраний міський голова Києва, лідер партії УДАР Віталій Кличко.

У 2014 році Віталій Кличко брав участь у виборах київського міського голови від партії «УДАР», в ході яких зайняв перше місце, за його кандидатуру проголосувало 765 020 виборців (56,70%). 25 червня указом 555/2014 президента України Петра Порошенка був також призначений главою Київської міськдержадміністрації. 9 липня Віталій Кличко презентував «Програму першочергових кроків міського голови Києва», реалізувати яку він має намір в найближчі півтора року. Вона складається з 5 напрямків: боротьба з корупцією, оптимальне і прозоре використання бюджету, залучення інвестицій, підвищення комфорту і безпеки життя в місті, публічність у прийнятті рішень і підтримання постійного діалогу з городянами.

Ставши міським головою, Кличко в півтора-два рази підвищив киянам тарифи на послуги ЖКГ і відключив в місті гарячу воду. Тимчасове відключення гарячої води було прийнято через припинення РФ газопостачання України починаючи з 16 червня, після чого в Києві почали відключати гарячу воду з метою економії газу для обігріву квартир взимку.

28 серпня 2015 року Віталій Кличко вступив в партію "Блок Петра Порошенка" Солідарність ". За відповідний проект рішення одноголосно проголосували 60 з 68 делегатів другого етапу 12 позачергового з'їзду партії" Блок Петра Порошенко "" Солідарність ", який проходив спільно з партією" Український демократичний альянс за реформи (УДАР) Віталія Кличка ". Крім того, делегати проголосували за вступ до партії БПП 18 членів партії" УДАР ". Тоді ж партія" Блок Петра Порошенка "Солідарність" обрала своїм головою Віталія Кличка. Делегати з'їзду проголосували за пропозицією Луценко за припинення його повноважень як голови партії і центральної ради партії та обрали на ці посади Кличко.

Освіта Віталія Кличка:

Переяслав-Хмельницький педагогічний інститут (1995);
Аспірантура Національного університету фізичного виховання і спорту України;
Кандидатська дисертація «Методика визначення здібностей боксерів у системі багатоетапного спортивного відбору» (Національний університет фізичного виховання і спорту України, лютий 2000);
Закінчив Національну академію держуправління при Президентові України. Отримав ступінь магістра за спеціальністю «Управління суспільним розвитком».

Фінансове становище Віталія Кличка:

Віталій Кличко є власником комбінату з виробництва пива «Чернігівське».

Віталій з 2008 року разом з его братом «є особами» фітнес-клубу McFit (з доходом € 1 млн на брата).

Спочатку В. Кличко отказался опрілюдніті свои доходи за 2011 рік, но потім все ж це Зробив. В. Кличко за 2011 рік зароб 4,726 миллиона долларов США (на территории США), a на территории України офіційного доходу не МАВ.

У квітні 2013 року в газеті Верховної Ради України «Голос України» булу оприлюднено декларація Віталія Кличка про доходи за 2012 рік. У 2012 году В. Кличко зароб сумарні доходи Всередині країни в размере 11 204 гривень, а за межами України (у Німеччині) за 2012 рік зароб $ 5 миллионов. Всі зароблені на Україні гроші (11 204 гривень) він перерахував до дитячого будинку «Ромашка». У тій же година, громадська організація «Антікорупційна рада України» отмечает, что Кличко не задекларував доходи и майно Членів сім'ї.

Братам Кличкам Належить готель «11 дзеркал» на вул. Б. Хмельницького (Київ), Який БУВ Відкритий в 2012 году. Готель розташованій в 100 метрах від будинку, де живе Віталій. Найдешевший номер у готелі обійдеться в 195 євро за ніч, найдорожчий - в 455 євро.

Зростання Віталія Кличка: 202 сантиметри.

Розмах рук Віталія Кличка: 203 сантиметри.

Особисте життя Віталія Кличка:

Дружина - (з 26 квітня 1996) Наталія Валеріївна Кличко (уроджена Єгорова), народилася 26 лютого 1974 року народження, в минулому спортсменка і фотомодель.

Син - Єгор-Деніел (Єгор Кличко) (нар. 16 травня 2000), ім'я Єгор вибрано в зв'язку з тим, що дівоче прізвище матері Єгорова.

Дочка - Єлизавета-Вікторія (Ліза Кличко) (нар. 24 листопада 2002 року), ім'я Вікторія вибрано тому, що в день народження дочки батько здобув одну з перемог.

Син - Максим Кличко (рід. 1 квітня 2005 року).

Фільмографія Віталія Кличка:

2001 - Одинадцять друзів Оушена Ocean's Eleven - камео
2007 - Дуже новорічне кіно, або Ніч у музеї
2009 - Містер Кличко - камео
2011 - Кличко (Klitschko) - камео

Забавні факти про Віталія Кличка:

Остання бійка Віталія Кличка поза рингом була в віці 13 років.

За професійну кар'єру жодного разу не побував у нокауті і навіть в нокдауні.

Виходив на ринг під пісню AC / DC - «Hells Bells».

Разом з братом і Сильвестром Сталлоне продюсував мюзикл «Роккі».

На честь братів Кличко назв Астероїд № 212723, Відкритий 14 вересня 2007 року в Андрушівській астрономічної обсерваторії.

У 2003 році знявся в еротичній фотосесії з братом Володимиром в німецькому журналі «MAX».

7 січня 2011 року Володимира Кличка з братом знявся в новій рекламній кампанії німецької фітнес-мережі McFit.

Сергій Міхалок, лідер білоруської рок-групи «Ляпіс Трубецькой», здійснив свою дитячу мрію «безкарно пробити самому Кличку» на останньому концерті групи в Києві 26 серпня 2014 року на стадіоні «Динамо» ім. Лобановського.

Віталій Кличко вважає за краще їздити по Києву на велосипеді. Так 16 вересня 2014 року його приїхав в міську адміністрацію на цьому виді транспорту, підтримавши акцію «На велосипеді на роботу».

18 вересня 2014 Віталій запропонував депутатам Київради, які хочуть побитися, не влаштовувати бійки в сесійній залі, а вийти на боксерський ринг.


теги: Віталій Кличко