Полезные материалы

Новий раунд «Битви міст» розповість про кращих спортивних командах Хабаровська і Владивостока (ФОТО; ГОЛОСУВАННЯ)

Фанати спортивних клубів Хабаровська і Владивостока - це особлива каста людей. Для них перемоги дуже важливі, а вже тріумф рідної команди у зустрічах з принциповим суперником з сусіднього міста цінний подвійно. У кого з уболівальників більше приводів для гордості - вирішить чергова «Битва».

ГОЛОСУВАННЯ

Владивосток

У місті біля моря вболівальникам є за кого зірвати голос і чию гру прокоментувати. Разом з улюбленими спортивними командами городяни мріють про перемоги і не пропускають жодної зустрічі. «Луч», «Адмірал», «Спартак-Примор'я», «Пріморочка», «Амазонка», «Схід» - ці назви напевно знайомі багатьом владівостокцев, та й хабаровчане могли про них чути - як про найсильніших супротивників на всіх змаганнях.

Гравців і затятих фанатів футбольної команди «Луч-Енергія» дізнаються по синьо-жовтій формі, а шарфи з символікою переходять від батька до сина. Вважається, що команда була заснована в 1950-і роки, тоді заводські хлопці почали грати за своє підприємство. Зараз клуб представляє Владивосток на всіх серйозних змаганнях. У минулому сезоні «жовто-сині» провели 15 матчів поспіль без перемог, тепер за ними - 16-й рядок у турнірній таблиці. В середині липня «Луч» відсвяткував перемогу над «Томью», а після програв астраханського «Волгарь». Найвірніші вболівальники не відвернулися від своїх фаворитів, навіть незважаючи на серію невдач. Турбує багатьох і сумне становище клубу, що знаходиться на межі банкрутства через борги.

Турбує багатьох і сумне становище клубу, що знаходиться на межі банкрутства через борги

«Шайбу! Шайбу! »В ворота суперника бажають закинути« Адмірала ». Заснований в 2013 році хокейний клуб владівостокцев люблять: абонементи на матчі розкуповуються заздалегідь, на машинах городян красуються наклейки з логотипом - синім якорем. Всі ігри проходять на домашньому майданчику - до 2012 року в передмісті Владивостока з'явилася льодова арена на 5 500 глядачів, що отримала ім'я прославленого хокеїста В'ячеслава Фетисова. У клубу був і талісман - кішка Матроска, обжерлися вітрину рибного магазину в аеропорту. Улюблениці, яка загинула в минулому році, встановили пам'ятник. В останньому сезоні «моряки» вибули з боротьби за Кубок Гагаріна, програвши в плей-офф Омському «Авангарду». Однак попереду нові битви. Першу домашню гру сезону «Адмірал» проведе 11 вересня. У клубу великі плани на майбутнє - прийняти у себе матч зірок Континентальної хокейної ліги. За підсумками голосування в цьому році Владивосток поступився цим правом Астані.

За підсумками голосування в цьому році Владивосток поступився цим правом Астані

Чоловічої баскетбольної команди «Спартак-Примор'я» теж є чим пишатися. Зараз колектив займає 6-у сходинку в Суперлізі. Не відстають і волейболістки з «Пріморочка». Дівчата отримують перемогу за перемогою і знаходяться на другому місці в турнірній таблиці Вищої ліги. За спортсменів активно хворіють городяни, тим більше, що пройти на всі матчі можна безкоштовно.

За спортсменів активно хворіють городяни, тим більше, що пройти на всі матчі можна безкоштовно

Ми можемо похвалитися командою зі спідвею - таких всього чотири на всю країну. Мотогонщики «Сходу» в цьому році святкують 55-річчя клубу. Колектив, останні два роки привозив золоті медалі чемпіонату Росії, до ювілею підійшов з втратами: бюджет урізали, а склад покинули два лідера - брати Артем і Григорій Лагута. Однак і учасники, і вболівальники все ж сподіваються на перемогу. У липні «Схід» обігнав команду з «Жовтневого» і готується до наступних зустрічей.

У липні «Схід» обігнав команду з «Жовтневого» і готується до наступних зустрічей

Школа самбо з'явилася у Владивостоці 32 роки тому. Дівчата з «Амазонки» точно не дадуть себе в образу. У минулому році владивостоцький центр жіночих єдиноборств привіз п'ять медалей Кубка Росії. А на чемпіонаті світу серед студентів, який зібрав на Кіпрі представників сорока країн, перше місце виборола Анастасія Храмова, вихованка клубу. Вона ж в 2014 році пронесла Олімпійський вогонь на Російському острові.

Владивосток також називають далекосхідної столицею дріфту. Офіційні високошвидкісні заїзди на спеціальних трасах влаштовують вже більше десяти років. У столиці Примор'я їх дві: одна для любителів, друга побудована за світовими стандартами. Кількість гонщиків на дорогах міста зменшується, а вболівальникам вид спорту дуже подобається. Учасники змагань стають кумирами. У заїздах прославилася Катерина Сєдих - мама трьох дітей, переможниця третього етапу чемпіонату РДС-Схід. У місті часто проходять всеукраїнські змагання, а 15 вересня відбудеться битва кращих гонщиків країни з елітою світового дріфту.

Родоночальнік веслування на човнах класу «дракон» теж вважається Приморський край. Команда «Тигри Владивостока» 15 років тому почала розвивати цей напрямок, виростивши сильних спортсменів. Приморські дівчата стали дворазовими чемпіонками світу. Бронзовий призер Олімпіади в Лондоні Іван Штиль повинен був представити Росію на іграх в Ріо-де-Жанейро і тільки через прикрі змін в складі збірної туди не поїхав.

У Владивостоку також проходять крайові і міжрегіональні регати для яхт різних класів. Море, вітер і «сім футів під кілем» - все, що потрібно спортсменам. У вітрильних боях приморці відчувають себе як риба у воді: приймаючи гостей з різних областей і регіонів країни, місцеві команди найчастіше стають переможцями.

Хабаровськ

«Багато людей вважають, що футбол - це питання життя і смерті. Вони помиляються - він набагато, набагато важливіше ». Великий тренер «Ліверпуля» Білл Шенклі був абсолютно прав. Тепер, коли рівень пафосу досяг необхідної позначки, варто нагадати, що саме «СКА-Хабаровськ» - це єдина команда на Далекому Сході, яка грає в Прем'єр-лізі. В принципі на цьому можна і завершувати чергову битву. Футбол - спорт номер один, навіть в його російському прояві. Відмітна риса «СКА-Хабаровська» не тільки в «елітному» статус, але ще і в способі його досягнення. «Армійці» примудрилися вийти в Прем'єр-лігу, не володіючи солідним бюджетом. На перше місце поставлені командна гра, тренерська робота і увагу до клубу з боку сильних краю цього. На виході це дало не тільки спортивний результат, а й підвищена увага з боку уболівальників. Стартовий матч з пітерським «Зенітом» в Прем'єр-лізі зібрав на стадіоні імені Леніна майже 15 тисяч фанатів. Арена, звичайно, вже встигла морально застаріти, зате близька до отримання статусу «Стадіон першої категорії».

Молодіжна команда «СКА» вже встигла в цьому році провести три матчі з однолітками з Санкт-Петербурга, Москви і Тули. Підсумок - дві перемоги і шикарний гол через себе від юного жителя крайової столиці. «Армійці» доводять ділом, що розвиток футболу в далекосхідної столиці знаходиться на непоганому рівні.

«Армійці» доводять ділом, що розвиток футболу в далекосхідної столиці знаходиться на непоганому рівні

Взагалі, Хабаровський спорт в цьому році зробив не просто крок вперед, а цілий стрибок. Сильно хвалитися, звичайно, не будемо, але ще разок нагадаємо, що «СКА-Нафтовик» виграв чемпіонат Росії з хокею з м'ячем, а заодно ще й Кубок і Суперкубок країни. Даний колектив - перший і поки єдиний на Далекому Сході, кому підкорився трофей вищого дивізіону в своєму виді спорту. «Кабани» приймають суперників на сучасній десятитисячний арені - одному з небагатьох критих стадіонів для бенді в Росії. У майбутньому сезоні «Єрофій» прийме світову першість з хокею з м'ячем. Гаразд, без хизування не вийшло, але це цілком виправдано. Хабаровськ зараз - це світова столиця хокею з м'ячем.

Хабаровськ зараз - це світова столиця хокею з м'ячем

Трохи відстає від головних спортивних команд міста хокейний «Амур». Останній вихід в плей-офф трапився ще шість років тому. На перший погляд сумна історія, проте є тут одне велике «але». «Платинум Арена» регулярно збирає аншлаги, а «Амур» в минулому сезоні став найпопулярнішим клубом КХЛ по телеперегляду. Цифри, яких змогли досягти хабаровчане, - предмет заздрості всій Росії. Поки країна спостерігає за черговими перипетіями подій в «Домі-2», далекосхідна столиця обирає хокей. Спортивні результати «Амура» потроху йдуть в гору. Вихід в плей-офф - це лише питання часу.

Вихід в плей-офф - це лише питання часу

Тепер про менш приємне. Волейбольний клуб «Самородок» припинив своє існування в 2012 році. Здавалося б, що і згадувати про нього не варто, однак хабаровські дівчата за недовгу історію клубу встигли завоювати бронзові медалі країни і двічі вийти в фінал Кубка Росії. Крім того, представниці «Самородки» входили до складу збірної, де завоювали золото світової першості. Залишається сподіватися, що традиції волейболу в Хабаровську до кінця не втрачені і відродження жіночої команди все-таки трапиться.

Крім досягнень «ігровиків», далекосхідна столиця може по праву пишатися спортсменами-одиночників. На території Хабаровського краю виросли справжні зірки світового спорту: Юлія Чепалова, Олександр Могильний, Андрій Лебединський, Іван Скобрев, Геннадій Циганков. Мало хто знає, але саме тут народилися дворазовий олімпійський чемпіон Євген Плющенко і один з найбільших біатлоністів в історії Сергій Чепик. Список можна продовжувати, але і без того зрозуміло, що Хабаровський край вніс відчутний внесок у медальну скарбничку олімпійських команд країни.

Без порівняння досягнень у професійному спорті «Битва міст» була б неповноцінною. І Хабаровськ, і Владивосток виростили по-справжньому легендарних спортсменів. Професійні клуби грають в найсильніших лігах країни. Настільки успішно - вирішуйте самі. Залишити коментар і ПРОГОЛОСУВАТИ можна за посиланням.