Полезные материалы

Кирило Раймуев: Милдронат використовують 100% наших спортсменів

Про те, що може ховатися за вживанням милдроната, на якому попалися тенісистка Марія Шарапова, фігуристка Катерина Боброва, шорт-трекіст Єлістратов, ковзаняр Куліжніков, «Фонтанці» розповів спортивний лікар, доцент кафедри терапії СЗГМУ ім. Мечникова Кирило Раймуев. Про те, що може ховатися за вживанням милдроната, на якому попалися тенісистка Марія Шарапова, фігуристка Катерина Боброва, шорт-трекіст Єлістратов, ковзаняр Куліжніков, «Фонтанці» розповів спортивний лікар, доцент кафедри терапії СЗГМУ ім

з особистого архіву Кирила Раймуева

- Мутко назвав милдронат «нікчемним препаратом, нічого не дає». Так що ж це все-таки таке і на що він впливає?

- Коментувати слова нашого міністра спорту я не буду, тому що він у нас не фармаколог. А тепер по темі. Мілдронат - це препарат, в якому міститься активна речовина мельдоній. Він належить до групи адаптогенний психостимуляторів і нестероїдних анаболіків. Це серцевий препарат, що поліпшує приплив крові, в тому числі і до серцевого м'яза. Він застосовується в кардіології для пацієнтів зі слабкою діяльністю м'язових серцевих волокон і зниженим тиском, тому що милдронат трохи його підвищує.

- У списку WADA милдронат значиться як заборонений препарат, а не як власне допінг. В чому різниця?

- За своєю силою цей препаратік досить слабкий в анаболическом плані. Він більше допоміжний. Я, чесно кажучи, навіть не розумію, чому на нього так ополчилися, чому наша чудова "вадавская" гільдія ввела його в список заборонених препаратів з 1 січня 2016 роки як в категорію «А», так і в категорію «Б». Тобто його з Нового року не можна застосовувати ні під час тренувань, ні під час змагань. Є лише одне пояснення, яке з натяжкою можна було б прийняти. Я вже розповідав "Фонтанці", що у нас і кофеїн періодично потрапляв і в ту, і в іншу групу, і фенотропил з ноотропних препаратів теж потрапляв в обидві групи. А вони за силою не особливо перевершують милдронат. Єдине, у них є психостимулирующее властивість. І кофеїн, і фенотропил впливають на психіку. Тому можна притягнути за вуха, що передозування цих препаратів веде до нервового виснаження. Але від милдроната нервового виснаження не буває. Це дуже рідкісний випадок. Ну ввели так ввели, що тут обговорювати.

- Безпосередньо спортсменам для чого він?

- Раз цей препарат покращує серцеву діяльність, то він допомагає витримувати навантаження не тільки серцю, а й м'язам. Зменшує період відновлення. Це препарат, який в комбінації допомагає відновлюватися і витримувати навантаження.

- У комбінації з чим?

- А ось це дуже цікаве питання. У комбінації з іншими препаратами, як дозволеними, так і забороненими. З вітамінами, пептидами, такими мікроелементами як магній, цинк, калій, які в підвищених дозах потрібні спортсменам під навантаженнями. І, звичайно, застосування його тенісистами абсолютно виправдано. Коли людина перетренувався, перенапружувався, якщо є якісь порушення в серцевої роботі, ми призначаємо милдронат.

- Тобто велика ймовірність, що милдронат не найгірше, що можна знайти у тих спортсменів, яких зловили на ньому?

- Найчастіше це дійсно так. У тому, що милдронат не сильний препарат, тут Мутко прав. Звичайно, його не можна порівнювати з анаболиками або стероїдами. У монотерапії його іноді використовують, але ефективність у нього слабенька.

- Тому противники заборони називають його «вітамінки»?

- Так звісно. Тому що вітаміни начебто не заборонені, тому, звичайно, всі нормальні спортсмени їх приймають. Зрозуміло, що милдронат називають вітамінки в лапках, тому що у нього все-таки є пряме анаболізму. Але він дійсно не такий суперсильний.

- Не часто спортсмени самі зізнаються у вживанні допінгу, як це зробила Шарапова.

- Пані Шарапова говорить, що приймала його 10 років. Дійсно, багато спортсменів застосовували милдронат як вітамінну добавку. Але тут усе дуже просто відкривається. Тут краще відразу зізнатися, тому що тут напевно використовувалися і інші препарати. І щоб не засвітитися, краще признатися зараз, що ти вживав милдронат. Мовляв, так, ми лоханулись, забули, але ж раніше вона була розв'язана. Отримати за це дворічну дискваліфікацію і позбутися більш грізних ускладнень.

- І Боброва, і Шарапова кажуть, що були не в курсі, що цей препарат включений в список заборонених з 1 січня цього року. Таке можливо?

- У нашому житті можливо все. Хоча всіх спортсменів, особливо рівня Шарапової і Бобрової, повинні інформувати про такі речі. У кожного спортсмена є спеціальні люди, які відстежують, які препарати включені в список, які ні. Особливо це стосується олімпійських видів спорту. Зараз вони можуть говорити все що завгодно. Незнання законів не звільняє від відповідальності. Я вже пояснив, чому це сталося. Тому що краще зізнатися ось в цьому, щоб не потрапити під більш поглиблене дослідження на інші, більш серйозні препарати. А я вже пояснював "Фонтанці" , Що професійні спортсмени не можуть обходитися без стимулюючих препаратів. Це просто нереально.

- WADA опублікувало дослідження, згідно з яким милдронат знаходять в крові у 17% російських спортсменів, і лише у 2% спортсменів з інших країн ...

- Я не знаю, на чому грунтується це дослідження, але можу точно сказати, що, коли милдронат був дозволений, його використовували 100% наших спортсменів. У моєму оточенні не було жодного спортсмена, який би не застосовував його.

- У зв'язку з цим вже заговорили, що зовсім не випадково препарат, який використовували в основному в Росії, раптом внесли до списку заборонених.

- Не не не. Я не бачу тут особливого змови. З приводу застосування за кордоном теж питання спірне. Але підозрюю, що коли він був дозволений, його застосовували в повний зріст всюди, і не тільки в Росії.

Розмовляв Артем Кузьмін, "Фонтанка.ру"

Так що ж це все-таки таке і на що він впливає?
В чому різниця?
Безпосередньо спортсменам для чого він?
У комбінації з чим?
Тобто велика ймовірність, що милдронат не найгірше, що можна знайти у тих спортсменів, яких зловили на ньому?
Тому противники заборони називають його «вітамінки»?
Таке можливо?