Полезные материалы

Шкода від високих каблуків і як допомогти нашим ніжкам

  1. Вплив взуття з високим каблуком на ступні
  2. Бурсит великого пальця стопи
  3. мозолі
  4. шишка
  5. Вплив взуття з високим каблуком на ноги і коліна
  6. Ахіллесова сухожилля
  7. Литкові м'язи
  8. коліна
  9. Вплив взуття з високим каблуком на стегна і хребет
  10. «Каблукова залежність» - не вигадка
  11. Як допомогти нашим ніжкам. Корисні поради
  12. • Якщо є можливість, міняйте взуття кілька разів на день. Чергуйте взуття на високому і низькому каблуці...
  13. • На деформацію стопи впливає так само вага жінки.

Високі підбори додають ногам жіночність, мають здатність створювати ілюзію довгих ніг, що здавна вважається еталоном жіночої краси. Високі підбори вирівнюють поставу, фігура здається стрункішим, сексуальніше, а стопа візуально виглядає менше і витонченіше. Чоловіки частіше звертають увагу на наші ніжки, якщо ми на підборах. Але це тільки одна сторона медалі, а, що криється за одною? Якої шкоди від високих каблуків для наших ніг? Яку ціну ми за це платимо?

Давайте з'ясуємо, чи шкідлива для здоров'я взуття на високих підборах.

Вплив взуття з високим каблуком на ступні

поперечна плоскостопість

Врахуйте, що кожні 2 см висоти вашого каблука збільшують приблизно на 25% тиск на пальці, в результаті чого розвиваються різні захворювання ніг.

Коли ми ходимо босоніж, наша вага рівномірно розподіляється по стопі. Коли ж ми надягаємо взуття на високих підборах, п'ята підводиться і вага зміщується на передній відділ стопи, «завдяки» чому створюються ідеальні умови для розвитку поперечної плоскостопості.

До речі, плоскостопість у жінок зустрічається в десять разів частіше, ніж у чоловіків. Лікувати плоскостопість вкрай складно навіть у дітей, а у дорослих - практично неможливо. А все через нашого пристрасті до високих підборів.

Бурсит великого пальця стопи

Шкода від високих каблуків-бурсит великого пальця Шкода від високих каблуків-бурсит великого пальця

На думку лікарів від носіння взуття на високих підборах починає рости кісточка на суглобі великого пальця, з наступною деформацією стопи.

Кісткові нарости, які з'являються навколо основи великого пальця, і провокують його загинання в сторону інших пальців, можуть викликати хворобливі відчуття.

мозолі

Це потовщення ділянки шкіри, яке зазвичай з'являється після тривалого тертя. Згодом мозолі можуть викликати біль, часто з'являються разом з бурситом великого пальця стопи.

Шкода від високих каблуків-мозолі Шкода від високих каблуків-мозолі

шишка

Технічне назву цього стану - деформація Хаглунд. Це кістковий наріст на п'яті, який з'являється в результаті постійного тертя і тиску твердого задника і ремінців взуття на високих підборах. Єдиним способом вилікувати цей стан є хірургічний, за допомогою якого видаляється зайва кісткова тканина.

Вплив взуття з високим каблуком на ноги і коліна

Носіння взуття на високих підборах впливає на ноги і коліна. Звичайно, взуття на високих підборах візуально подовжує ноги і покращує їх форму, але вона може і провокувати появу деяких серйозних проблем, які викликають труднощі при ходьбі, навіть якщо Ви надягнете взуття на плоскому каблуці.

Ахіллесова сухожилля

Носіння взуття на високих підборах викликають значне скорочення Ахіллесова сухожилля, що вже через відносно короткий період часу може викликати серйозні проблеми з ходьбою, оскільки це сухожилля відповідає за амортизацію ступні. Цю функцію беруть на себе м'язи гомілки, що може призвести до травм.

Литкові м'язи

Як і у випадку з ахіллесовим сухожиллям, носіння взуття на високих підборах викликає скорочення камбаловидной і литкового м'яза. Згодом це може привести до ригідності литкових м'язів, що буде викликати болі при носінні взуття на високих підборах.

коліна

Шкода від високих каблуків-значно збільшується тиск на коліна Шкода від високих каблуків-значно збільшується тиск на коліна.

Високі каблуки значно збільшують тиск на коліна, особливо на внутрішню їх частина, саме тут найчастіше розвивається остеоартрит у жінок. Одне з досліджень показало, що тиск на колінний суглоб збільшується на 26%, що є значним показником, беручи до уваги сили, яким вже схильний колінний суглоб.

Вплив взуття з високим каблуком на стегна і хребет

Носіння взуття на високих підборах змінює механіку всього тіла, в результаті чого здебільшого тіла потрібно якось балансувати для того, щоб уникнути падіння. Незважаючи на те, що виглядаєте ви, можливо, і добре, це стан зміненої механіки тіла може спровокувати деформацію стегон і хребта.

Високі каблуки змушують таз видаватися вперед, збільшуючи поперековий вигин і змушуючи випинатися сідниці. Це може створювати значний тиск на поперековий відділ, що в майбутньому може привести до проблем з хребтом.

Страждають також і стегна, адже литкові м'язи при носінні взуття на високих підборах працюють не так ефективно, як без неї, і тому деяку частину навантаження переймають на себе стегнові м'язи. З плином часу це може викликати пошкодження дрібної мускулатури навколо стегнових суглобів, які відповідають за нормальну ходу.

«Каблукова залежність» - не вигадка

Багато жінок, які звикли до високих підборів, скаржаться, що без них вже не можуть. І це не примха. Під час ходьби сухожилля має розтягуватися. А на підборах вона постійно піднесено і фіксовано. Згодом сухожилля стає жорстким, втрачає еластичність, і стопа не може повноцінно рухатися. Тому жінці стає важко ходити на плоскій підошві.

Як допомогти нашим ніжкам. Корисні поради

Зовсім знімати підбори лікарі не радять. Наші ноги не пристосовані до зовсім плоскій підошві, тому невеликий каблучок заввишки 1,5-3 сантиметри врятує від втоми і виявиться корисним для здоров'я, а людям з плоскостопістю - просто необхідним.

Шишка - це кістковий наріст на п'яті Шишка - це кістковий наріст на п'яті

А ідеальну фізіологічну висоту каблука для себе можна розрахувати, поділивши довжину стопи (в сантиметрах) на сім.

• Середні та високі підбори лікарі радять носити не більше 3-4 годин на день і не частіше 3 днів на тиждень.

В ідеалі кожні дві години треба знімати взуття і масажувати стопи або проводити міні-гімнастику: хоча б ворушити пальцями ніг і згинати-розгинати стопу кілька хвилин.

• Якщо є можливість, міняйте взуття кілька разів на день. Чергуйте взуття на високому і низькому каблуці з взуттям без підборів. Тоді шкоду вашим ногам буде зведений до мінімуму.

• Коли Ви сидите, спробуйте частіше згинати й розгинати ноги, так Ви допоможете литкових м'язів залишатися в тонусі.

• Віддайте перевагу танкетки, а не каблуків-шпильок, адже танкетка забезпечує кращу підтримку вашої ступні.

• Якщо вам належить день на каблуках, обов'язково використовуйте міжпальцевих коректори (продаються в багатьох аптеках. Вони м'які, силіконові, бувають прозорі або тілесного кольору.

Це допоможе запобігти відхилення і розворот великого пальця і ​​освіту шишки, що в подальшому, на жаль, виправити буде вже не можна. І, крім хворобливих відчуттів, про туфельках з гострим носиком і відкритих босоніжках можна буде забути назавжди.

• Також використовуйте коректори для всіх 5-ти пальців стоп (вони допоможуть запобігти деформації пальців і утворенню мозолів).

• Чи можуть допомогти силіконові коректори, які встановлюються прямо під стопу поруч з пальчиками. Вони бувають поперечні і каплеподібні, створені для запобігання поперечної плоскостопості при ходінні на каблуках. Буває ще комбінований Т-подібний варіант, який і забезпечує профілактику плоскостопості, і завалювання переднього відділу стопи всередину.

• На деформацію стопи впливає так само вага жінки.

Тому якщо ви не належите до «дівчатам, качати вітром», будьте подвійно пильні. Якщо ваша вага перевищує оптимальний більше ніж на 12 кілограмів, лікарі радять і зовсім утриматися від каблуків, і особливо від шпильок.

• Не зациклюйтеся на певному виді взуття, носіть різні фасони - доречні в даному випадку.

Для прогулянки підійдуть мокасини з невеликим підйомом, для фітнесу - кросівки, для походів на роботу - якісні шкіряні туфлі або чоботи на невеликому каблуці, для виходів у світ - зручні шкіряні або замшеві туфлі на зручному трохи більше високих підборах.

• Скиньте зайва вага : Він тисне на ноги і стопи, погіршуючи будь-яке порушення, будь-яку деформацію, підвищує ймовірність розвитку варикозного розширення вен.

• Щовечора розминайте сухожилля і м'язи гомілки, а також робіть масаж стоп.

Резюмуючи все сказане, можна відзначити, що важлива золота середина, і все добре в міру. Якщо на перше місце ставити не тільки красу, але і здоров'я, то вибирайте зручну і практичну взуття на не дуже високих підборах.

А також прочитай статтю:.

Не забудьте поставити лайк і поділитися статтею з друзями.

Але це тільки одна сторона медалі, а, що криється за одною?
Якої шкоди від високих каблуків для наших ніг?
Яку ціну ми за це платимо?