Полезные материалы

Ігри на воді

поплавці

Це гра-вправа. Завдання нескладне. Зайдіть в воду по груди, вдихніть глибше і присядьте, опустившись на дно. Голову нахиліть до колін, а руки з'єднайте попереду. Тепер досить розтиснути руки, трохи торкнутися дна - і ви спливе: вода сама виштовхне вас на поверхню, як поплавок.

Ця гра не змагальна, але можна домовитися таким чином: хто за 2 хвилини більшу кількість разів опуститься на дно і спливе на поверхню води, той і виграв.

Авраам

А в цю гру краще грати великою компанією. У ній перевіряються і розвиваються вміння зібратися, увагу і рухливість.

А скільки бризок і сміху!

Розбийтеся на команди, побудуйте на березі по зростанню, розрахуйтеся по порядку номерів.

Перший номер - капітан команди.

За першим сигналом капітана все будуються. За другим сигналом всі біжать у воду. Потім слід команда:

"Вільно!" Тепер можна поплескати. Несподівано звучить команда: "Аврал!" Все тут же повинні вибігти на берег і побудуватися по зростанню в колишньому порядку. Перемагає команда, яка зробить це першою.

Тритон

Рухи гравців, зайнятих в цій грі, дійсно нагадують руху тритонів. У цій грі потрібно "йти", переставляючи руки по дну і витягнувши ноги в воді. Ця вправа добре робити на мілині. Знову на березі відзначається дістанцвд,} 0- ^ 15 метрів ,: Але сигналу судді все шикуються в одну лінію, ставши руками на дно. За другим сигналом всі спрямовуються до фінішу вищезазначеним способом. Перемагає, звичайно, гравець, який прийшов до фінішу першим,

Перемагає, звичайно, гравець, який прийшов до фінішу першим,

МОРСЬКІ ВЕРШНИКИ

Хлопчикам ця гра дуже подобається. Але і дівчатка не проти взяти участь у таких змаганнях. Та й дорослих ця гра розважить і потішить. Гравці діляться на пари, одні зображують коней, інші - вершників, які сідають верхи на своїх скакунів. Коні з вершниками на плечах входять в воду по груди і стають один проти одного.

Суть юри полягає в наступному: вершники намагаються стягнути один одного з коней і занурити в воду; коні активно допомагають своїм сідокам. Як тільки один з вершників опинився у воді, бій припиняється, гравці в парі міняються ролями. Можна провести і командне змагання вершників.

В команді, природно, повинно бути рівне число пар, бій відбувається пара на пару. Перемога присуджується за очками, які нараховуються за кожного поваленого в воду вершника.

ГІДРОВОЛАН

У жаркий день грати в бадмінтон найкраще на воді - і прохолодніше, і цікавіше. Пластмасові волани в воді не тонуть, а ракетки для бадмінтону на воді краще змайструвати з фанери або пластмасовою пластинки. Але можна використовувати і звичайні ракетки. Розміри майданчика для гри в гідроволан такі ж, як і для "сухопутного" бадмінтону. Але позначити її межі потрібно поплавками. На жердинах зміцнюється сітка.

Грати можна удвох або вчотирьох, за правилами, прийнятим в бадмінтоні. Потрібно дотримуватися лише одну додаткову умову: всі гравці повинні бути хорошими плавцями.

Якщо кинутий противником волан летить за кордон поля, це аут! Але в обов'язки грають входить повернення волана з ауту противнику. Якщо противник навмисне посилає волан в аут, гра припиняється, і йому зараховується поразка.

ТОРПЕДИ

Учасники цієї гри розбиваються на пари. Плавці стають обличчям один до одного, беруться за руки, впираються ступнями в ступні один одному. За командою вони відпускають руки і, різко відштовхнувшись один від одного, ковзають по воді в протилежні сторони.

Перемагає плавець, який зуміє проскользить довше, не допомагаючи собі при цьому рухами рук або ніг.

ВОЛОЛАЗ

Любителі попірнати можуть розважитися у такий спосіб.

На дно басейну або піщане дно прозорого водойми кидають кольорові пластмасові тарілочки, які добре видно в воді. За сигналом учасники гри пірнають і намагаються зібрати якомога більше тарілочок.

Час змагання обмежена 30-40 секундами. Гравець, який зібрав за цей час більшу кількість тарілочок, вважається переможцем.

Гру можна ускладнити. На дно кидають тарілочки різного кольору, але кожен нирець отримує завдання зібрати тарілочки якогось певного кольору. Перемагає гравець, який зібрав більшу кількість тарілочок заданого кольору.


бій на воді

Для гри потрібні плавальні дошки або надувний круг по числу гравців. Беруть участь дві команди, які розрізняються за кольором шапочок на голові. Спочатку змагаються п'ятірки хлопчиків, потім дівчаток. Перед початком поєдинків гравці в різних сторонах водойми займають на дошках положення лежачи або сидячи. За сигналом, підгортаючи руками, які відіграють зближуються. Підпливши один до одного, кожен намагається знайти момент і спритним рухом стягне суперника в воду. Однак у випадку промаху неважко й самому, втративши рівновагу, опинитися у воді. Кого наздожене така доля, вибуває з боротьби. Виграє п'ятірка гравців, яка до кінця бою на воді збереже на дошках більше своїх учасників. Гру можна проводити як на час (5-8 хв), так і до повної перемоги однієї з команд.


гонка катерів

Для гри потрібні 4 плавальних дошки. Один перед одним шикуються, наприклад, дві команди, в кожній з яких по 5 хлопчиків і 5 дівчаток. Хлопчики - на одній стороні доріжки, дівчатка на інший. За сигналом по 2 людини від команди (хлопчик і дівчинка) одночасно починають заплив дошкою вперед. Їх завдання - зустрітися десь на півдорозі і, обмінявшись дошками, продовжувати рух вперед. Біля протилежної бортика (торкнувшись його дошкою) гравці передають дошки другим номерам, а самі виходять з води. Завершують естафету останні номери в колонах. Виграє та команда, яка закінчила гонку першої. гонка м'ячів Команди по 6-8 чоловік у кожній, розставивши ноги на ширину кроку, стають в колону по одному на відстані 3 м одна від одної. Дистанція між гравцями в командах близько 1 м. Кожна команда має свій м'яч, який знаходиться попереду стоять в колонах. За сигналом керівника граючі, нахиляючись (голова і плечі у воді), передають між ногами м'яч стоять позаду, які таким же чином передають його далі. Коли м'яч дійде до кінця колони, його передають над головою: кожен гравець прогнувшись приймає м'яч від стоїть позаду і передає гравцеві, що стоїть попереду. Направляючий, отримавши м'яч, знову передає його між ногами назад. Виграє команда, яка швидше закінчить передачу м'яча встановлену кількість разів. Гравець, що упустив м'яч, повинен оволодіти ним і продовжувати передачу.


дельфіни

Пластмасові обручі пов'язують один з одним, щоб утворилася доріжка. Біля кожної такої доріжки з 6-10 обручів шикуються в колони грають. За сигналом перший в колоні поднирівает під перший обруч, а інший обруч долає зверху. Таким чином, то пірнаючи, то ковзаючи по поверхні, гравець долає всю доріжку. Досягнувши протилежного бортика, гравець піднімає вгору лежить там прапорець. Це сигнал другому гравцеві почати рух вперед. Керівник і його помічники стежать за тим, щоб доріжка переборювалася правильно. Якщо гравець, не з'являючись на поверхні, пронирнёт між двома обручами, команді нараховується штрафне очко. Перемога команді зараховується в тому випадку, якщо вона закінчила гру першою при меншій кількості помилок. за м'ячем в воду Беруть участь дві команди, які влаштовуються на березі або на бортах басейну віч-на-воді. В руках у перших номерів - гумові м'ячі середніх розмірів. За сигналом ведучого вони кидають їх вперед, а потім стрибають у воду і пливуть до м'ячам. Але не до свого м'ячу, а до м'яча, який кинув противник. Досягнувши м'яча, гравець пливе з ним (ведучи перед собою) до місця шикування команд та передає в руки другого номера. Приплив першим отримує для своєї команди одне очко. Таким чином, щоб перемогти, треба не тільки добре плавати, а й далеко кидати м'яч. Перемагає команда, яка набрала найбільшу кількість очок.


м'яч за межі

Гравці двох команд входять в воду і шикуються у протилежних бортів басейну особою до середини. Бортик є для них в грі лінією будинку, який вони захищають. Керівник кидає м'яч на середину між командами. Гравці пливуть до нього і, заволодівши м'ячем, починають перекидати між собою, намагаючись не віддати його противнику. Завдання полягає в тому. Щоб наблизитися до будинку противника і торкнутися м'ячем бортика басейну. На відкритому водоймищі поле для гри обмежують поплавками, доріжками з поплавців. Гра триває 10 хвилин. Виграє команда, що зуміла більше числа раз торкнутися м'ячем будинку противника.


спійманий м'яч

Гравці стрибають по черзі зі стартової тумбочки, помосту, трампліну, і на льоту ловлять кинутий ним м'яч. Виграє той, хто за три спроби зловить м'яч більшу кількість разів. М'яч необхідно кидати постійно на одному рівні. Переможець: Гравець, який спіймав більше м'ячів.


водолази

Гравці діляться на дві команди. Попередньо на дно водойми опускають добре помітні предмети. За командою грають збирають предмети з дна, пірнаючи з відкритими очима. Перемагає команда, учасники якої зберуть більше предметів. Переможець: Команда, яка зібрала більше предметів.


тритони

Рухи зайнятих в цій грі дійсно нагадують руху тритонів. У грі потрібно йти по дну руками, витягнувши ноги по воді. Добре так грати на мілині або мілководді. Знову відзначається дистанція уздовж берега - 10 -15 метрів. За сигналом всі шикуються в одну лінію, тримаючись руками за дно. За другим сигналом всі починають швидко рухатися до фінішу. Переможець: той, хто прийшов першим.


рибалки

Ця гра на занурення. Учасники входять по груди у воду і утворюють коло. У центрі кола - ведучий, у нього в руках мотузка з м'ячем на кінці завдовжки до 2 метрів. Ведучий розкручує м'яч так, щоб він пролітав майже біля самої води, змушуючи грають занурюватися з головою, щоб не бути зачепленим. Той хто не встиг пірнути і був зачеплений - стає в коло замість ведучого, а ведучий на його місце.

"Морський бій".

Стати обличчям один проти одного на відстані півтора-двох кроків, кожен грає бризкає водою в партнера. Програє той, хто перший почне витирати обличчя руками або повернеться до партнера спиною.


«Порахуй».

Встати парою один проти одного. Один, присідаючи, занурюється в воду і відкриває очі. Інший показує йому під водою (на відстані 30-40 см від очей) різну кількість пальців. Піднявшись з води, що відгадує каже, скільки пальців він побачив. Потім відгадує партнер.


«Одягни коло».

Покласти перед собою гумовий круг і, зробивши вдих, зануритися у воду так, щоб, встаючи, надіти коло на голову.


«Терези».

Встати парою спиною один до одного, протягнувши руки під лікті партнеру. Кожен, по черзі нахиляючись вперед, відриває партнера від дна, опускає своє обличчя в воду і робить видих. Що знаходиться над водою не повинен згинати і піднімати ноги.


«Хто стрибне вище».

Підняти руки в сторони долонями вниз. За командою підстрибувати вгору, відштовхуючись від дна ногами, роблячи одночасно руху руками вниз в воду, тим самим допомагаючи поштовху.


Найшвидша пара

Розбитися на пари (перші та другі номери) і зайняти місце на старті. Другі номери встають за першими.


Найшвидша трійка

Розбитися на трійки. Двоє тримають палицю (довжиною близько метра) за кінці, третій, що стоїть позаду, - за середину. За сигналом двоє крайніх починають крокувати по дну вперед, третій лягає на воду і працює ногами кролем. Виграє трійка, першої досягла фінішу. Підсумок підводять після трьох спроб, щоб всі учасники змогли помінятися місцями.


торпеди

Початкове положення на фінішній прямій для ковзання на грудях. За сигналом зробити вдих, затримати подих і, сильно відштовхнувшись від дна, ковзати вперед, рухаючи ногами кролем. Місце, де грає встав на дно або підняв голову для вдиху, вважають його фінішем.


Етафета з м'ячем

Вибудувати дві команди в колону по одному, на 2 3 кроки одна від одної. Дистанція між гравцями в колонах - 1 крок, положення ніг-ширше плечей. У стоять попереду (капітанів) в руках м'яч. За сигналом капітана нахилитися і передати між ніг м'яч стоїть ззаду, той передає м'яч далі. Останній, отримавши м'яч, біжить з ним до очолює колону, і гра поновлюється. Перемагає команда, капітан якої першим встане на чолі колони.


Лицарський турнір.

Розділитися на дві команди, попарно, з урахуванням фізичної підготовленості гравців. Кожна пара - «кінь» і «вершник». Вершник сидить на плечах свого партнера, а той руками притискає до себе його ноги.

За сигналом команди починають єдиноборство. Завдання «вершника» - скинути противника з «коня» в воду. Захвати дозволяються тільки за руки. Скинутий «вершник» разом з «конем» вибувають з гри.


Верхи на дельфіні

Гравці сідають на надувні гумові подушки, кола або м'ячі і по сигналу починають рухатися вперед, роблячи гребкові руху руками. Виграє той, хто першим досягне фінішу. Чи не зуміли втриматися на «дельфіні» з гри вибувають.


Гравці, захоплюючи противника за тулуб і руки, намагаються відірвати його від дна, а потім занурити з головою. Перемагає той, хто з п'яти сутичок виграє не менше трьох. Забороняється утримувати противника під водою.


поплавці

Зайди в воду по груди, зроби глибокий вдих і присядь на дно. Якщо тепер ти зберешся в грудочку: притулиш голову до колін, обхватиш ноги руками, ти перетворишся в легкий поплавок. Не віриш? Відштовхнися злегка від дна - і спливають, розкинувши руки. У кого це краще виходить? Давайте влаштуємо трихвилинне змагання, а переможе в ньому той, хто за ці хвилини зуміє більше число раз побути поплавком - піти під воду і, звичайно, спливти.

ПО ДНУ НА РУКАХ

Місце для цієї гри треба знайти зовсім неглибоке: води має бути по коліно; дно - чисте (піщане, з дрібної гальки). Відміряйте дистанцію - метрів 10. Грати можна по-різному. Спочатку нехай і ноги допомагають. Вставай на карачки - твій суперник (або суперники) вчинить так само. Сигнал - побігли наввипередки рачки; голова піднята над водою. Навчилися так бігати? Тепер складніше завдання - особа потрібно буде опустити в воду і тримати так до фінішу. Звичайно, перед тим як вирушити в дорогу, треба буде зробити вдих глибше. Видихнути-то в воду можна буде, а от якщо піднімеш голову над водою, щоб вдихнути, - далі бігти і не варто: все одно ти вже програв. А тепер найважче: ноги треба витягнути, про дно спираються тільки руки, голова над водою - марш на руках до фінішу!

Дуй зовсім!

Зараз тобі доведеться пересуватися у воді, женучи перед собою легкий повітряну кульку. Женучи не руками, що не чолом, а своїм диханням. (А якщо торкнешся кульки - програв відразу.) Чи вмієте плавати - пливіть. Не вмієте ще - рухайтесь, спираючись на дно руками і ногами (або тільки руками - який договір буде). Дистанцію заздалегідь відміряйте. Кульки, щоб їх не сплутати, візьміть різнокольорові (і звичайно, круглі). Втім, на них можна номера написати, якщо всі вони виявляться одного кольору.

МАЯТНИК

Ця забава - для трьох. Двоє, увійшовши в воду по груди, стають один проти одного на відстані приблизно метра. Третій стоїть між ними - він-то і буде виконувати роль маятника, падаючи боком то в одну, то в іншу сторону і йдучи з головою під воду. (Останнє, втім, не обов'язково.) А партнери беруть його по черзі на руки і відштовхують долонями. Так він і хитається з боку в бік. Коли йому набридне бути маятником, на його місце встане хтось із тих, хто його розгойдував. Напевно, цікаво пограти в цю гру з татом і мамою? Правда, татові стати маятником буде важко ...

ГОЙДАЛКИ ДЛЯ ДВОХ

Вода - по пояс. Двоє стали один проти одного, взялися за руки і присіли, упершись ступнями. Голови в обох поки над водою. Але ось хтось із них, вдихнувши гарненько, першим відкидається назад, присідає глибше. Голова його виявляється в воді, зате він підняв другого. Тепер черга того робити глибокий вдих і занурюватися під воду, витягуючи наверх першого, а то йому вже й дихати нічим. Ось так і розгойдуються вони, по черзі зникаючи в воді і з'являючись з неї. Поки не набридне.

ГІДРОВОЛАН

Пластмасовий волан в воді не намокає, а ось ракетки, якими ми граємо в бадмінтон, можуть зіпсуватися; тому візьмемо саморобні (фанерні або з пластмаси). Спробуємо перекидати один одному волан, стоячи у воді по пояс, по груди. Виявляється, тут ще важче, ніж на галявині, встигнути відбити підступний удар!

чехарда

На відміну від чехарди земної тут доводиться не тільки перестрибувати через голову партнера, а й пірнати. На неглибокому місці (де вода по пояс) стоять уздовж берега за п'ять кроків один за одним, скажімо, троє хлопчаків. (Менше - не можна, більше - будь ласка.) Той, хто стоїть останнім, відштовхнувшись від дна, намагається перестрибнути через стоїть попереду, спершись на його плечі (той пригнувся). А тепер треба пірнути і проплисти між ногами наступного. Якщо попереду нікого вже немає, доведеться зупинитися; якщо компанія велика, треба продовжувати в тому ж дусі - перестрибувати, пірнати. Той, хто виявляється тепер позаду, може в СВОК чергу пуститися в дорогу, як тільки почавши »гру, виринувши, встав на місце (якщо грають втрьох) або перестрибує знову (якщо вас більше).

з трампліну

Удвох ви берете за руки так: пальцями правої руки обхоплює своє ж ліве зап'ястя, а пальцями лівої руки береш за правий зап'ясток Іншого. Вихід свого роду живий трамплін, з которого может злетіті в Повітря третій ваш товариш. Якщо ви гарненько його підкинете (а він допоможе вам, злегка присівши перед польотом), він встигне зробити в повітрі перекид і плюхнеться в воду як жаба! Місце, на якому ви влаштуєте забаву, має бути досить глибоким (вода - по груди); на дні морському корчів і банок!

НЕВІД

У цю гру варто грати, коли народу збереться побільше. Зважили - комусь випало водити: намагатися осалить тікають, відпливаючи чих, вивертатися від нього, які пірнають (під водою салити не можна!). Але одному водити недовго доведеться: той, кого він осалил, теж приймається ловити інших разом з ним. Ловців стає все більше. Ось їх стало п'ятеро - тепер вони повинні не просто осалить кожної з решти, а взяти його в кільце. Але той може врятуватися, якщо підпірне під руки ведуть. І тоді ті двоє, які його опустили, виходять з води на берег. Невід розпався. Гра продовжується до тих пір, поки є кого ловити. Той, хто протримався найдовше, - молодець.

вудка

Що стоїть в центрі ведучий розкручує на мотузці м'яч, а решта, розташувавшись по колу, повинні вчасно зануритися, щоб м'яч пролетів над головою, не жадев її. Хто попався на вудку, тому водити.

ВОДЯНІ піжмурки

Ці піжмурки незвичайні не тільки тим, що в них грають у воді, - очі зав'язані у всіх, крім одного. Вірніше, не зав'язані, а закриті купальними шапочками. А один, озброївшись дзвіночком, дражнить ловців ... Ось відразу двоє з різних сторін рушили на звук, але хитрун швиденько відплив, відійшов убік, і ті схопили не його, а один одного. Той, хто все-таки зумів зловити дзвонить, віддає йому свою шапочку, крізь яку нічого не видно, і отримує його дзвіночок.

Стріла КРІЗЬ ОБРУЧ

На краю плотика, містків закріплюється вертикально обруч. Витягнеш вперед руки, відштовхнеш, пролетиш крізь обруч - і опинишся в воді. Твоя задача - не допомагаючи собі ні руками, ні ногами, прослизнути по воді якнайдалі. Зауваж: якщо особа опустиш в воду, результат буде краще. Залишся на тому місці, якого ти досяг. Подивимося, які будуть успіхи твоїх суперників?

НА СПИНІ

Теж завдання на ковзання. Але ковзати тут треба на спині. Двоє беруться за руки, впираються один в одного ступнями, як би висячи в воді поплавками. Що станеться, якщо тепер вони відпустять руки і розпрямити ноги? Вірно - поплив в різні боки. Залишається з'ясувати, кому вдалося далі проскользить.

Ще ігри на воді ...

  1. Групові та командні ігри на воді
  2. Набір ігор на воді
  3. Набір ігор на воді 2
  4. Набір ігор на воді 3
  5. Набір ігор на воді 4
  6. Набір ігор на воді 5
  7. Набір ігор на воді 6
  8. Набір ігор на воді 7
  9. Набір ігор на воді 8
  10. Набір ігор на воді 9
  11. Набір ігор на воді 10
  12. Набір ігор на воді 11
  13. Набір ігор на воді 12
  14. Набір ігор на воді 13
  15. Набір ігор на воді 14
  16. Набір ігор на воді 15
  17. Набір ігор на воді 16
  18. Набір ігор на воді 17
  19. Набір ігор на воді 18
  20. Для вміють плавати
  21. Естафети на воді
  22. Естафети біля басейну
  23. Вчимо плавати, граючи
  24. водяні піжмурки
  25. Введення в плавання
  26. Рухливі ігри в воді
  27. Набір ігор для молодшого віку
  28. Ігри та розваги на воді
  29. Ігри та розваги на воді 2
  30. Ігри для закріплення навичок плавання
  31. Ігри на воді для тих, хто не вміє плавати
  32. Пограй з дядечком Нептуном
  33. У блакитний хвилі
  34. Водний феєрверк
  35. Ігри та естафети на воді

Не віриш?
У кого це краще виходить?
Навчилися так бігати?
Напевно, цікаво пограти в цю гру з татом і мамою?
Подивимося, які будуть успіхи твоїх суперників?
Що станеться, якщо тепер вони відпустять руки і розпрямити ноги?