Полезные материалы

Як лікувати мозолі і натоптиші у дітей: на п'яті, ступні, пальцях ніг

  1. Чому у дитини з'являються мозолі на ногах?
  2. Як позбутися від мозолів у дітей
  3. Народні засоби в лікуванні мозолів
  4. Кілька рецептів народної медицини
  5. Фармацевтика проти мозолів
  6. Гімнастика і масаж
  7. Поширені питання про мозолях у дітей
  8. Чи можна зрізати мозоль?
  9. Мозоль не болить: чи потрібно лікувати?
  10. Взуття для профілактики натоптишів і мозолів

Наші тіла, воістину, дивні Наші тіла, воістину, дивні. Якщо мозок виявляє, що в певному місці шкіра надто протерлася, він посилає сигнал захисту. І тоді під шкірою в області пошкодження накопичується рідина, а іноді утворюються огрубів ділянки - з'являються мозолі і натоптиші. Таким чином наші тіла захищають себе від «зношування».

Але нерідко огрубів ділянки можуть з'являтися не тільки у дорослих, але і на дитячих ніжках. Що це: норма або відхилення? Чи треба боротися з проблемою або правильніше почекати, поки все пройде само собою? І яка роль взуття в профілактиці мозолів у дітей? Про це знають фахівці магазина Theo Leo .

Чому у дитини з'являються мозолі на ногах?

Мабуть, багато хто стикався з проблемою, коли після носіння нової пари взуття на ногах «виростали» водяні мозолі. Наскільки це неприємно, розповідати, напевно, не треба. Часом навіть дорослим буває важко терпіти біль, особливо коли шкіра стирається до крові. А що тоді говорити про маленьких дитячих ніжках, покритих ніжною і ще дуже тонкою шкірою! Чи можна захистити дитину від цієї проблеми? Звичайно можна. Але щоб знати, як запобігти проблемі, треба розуміти, звідки вона береться.

Якщо говорити про мозолях, то вони бувають декількох різновидів і з'являються з різних причин. Найпоширеніша і найбільш часта у дітей - це так звана водяна мозоль. Вона являє собою потертий ділянку шкіри, під яким збирається рідина. Такі мозолі у дітей найчастіше з'являються як наслідок носіння незручного взуття. Дуже тісні або, навпаки, вільні черевики або туфлі , кросівки або босоніжки з грубими швами і стирчать нитками - ось вони найчастіші винуватці збитих дитячих ніжок. А ще мокра мозоль у дитини може бути наслідком великих колготок або шкарпеток, які в області ступні скомківаются в незручні горбки.

Другий різновид шкірних ушкоджень у дітей і дорослих - суха мозоль. Як правило, вона з'являється на місці водяний. Небезпека сухий мозолі в тому, що вона являє собою не просто ділянки загрубілої шкіри, а має всередині особливий стержень (звідси й інша назва - стрижнева). Цей стрижень може вростати глибоко в м'які тканини, а в деяких випадках зачіпати нервові закінчення, що в свою чергу викликає дискомфорт і навіть сильний біль. Якщо ви помітили на ніжках дитини тверді шкірні освіти жовтого кольору з сірим центром, можете бути впевнені, що це стрижнева мозоль. Часто такі горбки формуються на пальцях ніг дівчаток, які носять занадто тісне взуття. Іноді стрижневі мозолі можуть з'являтися і на підошві стопи, хоча в цьому місці частіше виникають інші освіти - натоптиші.

Натоптиші, на відміну від мокрих і сухих мозолів, можуть з'являтися на ніжках дітей майже непомітно, не викликаючи хворобливих відчуттів Натоптиші, на відміну від мокрих і сухих мозолів, можуть з'являтися на ніжках дітей майже непомітно, не викликаючи хворобливих відчуттів. Натоптиші являють собою ділянки твердої загрубілої шкіри на ступнях. Найчастіше з цією проблемою стикаються діти, що носять взуття з неправильною підошвою. туфлі або сандалі з дуже тонкою підошвою і без ущільнення на п'яті ведуть до того, що тіло починає захищати себе самостійно: п'ята обростає захисним шаром з товстої шкіри. А огрубів ділянки на великому пальці у дівчинки, швидше за все, є результатом носіння взуття на високих підборах.

Це найпоширеніші причини мозолів у дітей. І все їх можна запобігти. Але болючі і безболісні освіти на дитячих стопах з'являються не тільки через взуття. Іноді причина натоптишів криється в неправильній ході дитини або в уже наявних проблемах розвитку стопи ( плоскостопість , Вальгусное викривлення, «шишки»).

Як позбутися від мозолів у дітей

Якщо в області потертій шкіри з'являються ознаки запалення, тоді без консультації лікаря не обійтися. Але в більшості випадків проблему можна вирішити самостійно в домашніх умовах.

Народні засоби в лікуванні мозолів

Часто щоб позбутися від мокрого мозолі, треба тільки час. Поки натертий пухир буде гоїтися, слід підтримувати його в чистому і сухому стані. Найкраще цього домогтися накладенням м'якою марлевої пов'язки. Протягом цього часу важливо уникати тиску на хвору область, а також намагатися не пошкодити порожнину з рідиною.

Натоптиші, на відміну від стрижневих мозолів, не викликають дискомфорту або хворобливих відчуттів. Але і залишати їх на дитячих ніжках також небажано, оскільки з часом шкіра на ступні ще більше огрубіє і в дорослому віці це вже може стати серйозною проблемою. Як правило, дитячі натоптиші набагато м'якше, ніж огрубів освіти на ногах у дорослих, тому позбутися їх не складе особливих труднощів. Найефективніший народний метод проти натоптишів - тепла ванна з содою або сіллю. Розпарені стопи слід потерти пемзою, яка легко очистить ноги від відмерлих клітин епідермісу.

А ось щоб позбутися від стрижневих мозолів, знадобиться набагато більше часу і, швидше за все, професійна допомога лікаря А ось щоб позбутися від стрижневих мозолів, знадобиться набагато більше часу і, швидше за все, професійна допомога лікаря. Якщо дитина натер стрижневу мозоль на мізинці або між пальчиками ніг, до хворих місць можна прикласти м'яку пов'язку, вона полегшить біль.

Кілька рецептів народної медицини

Проблема мозолів і натоптишів докучає людству не перший рік. Народні знахарі ще кілька століть назад помітили, що деякі процедури з використанням підручних засобів допомагають вилікувати пошкоджені ноги.

Один з найбільш безпечних способів лікування - компреси з цибулиння. Для цього лушпиння цибулі протягом 14 днів наполягають в оцті при кімнатній температурі. Потім її прикладають на ніч до огрубілих місцях. Ця процедура безпечна для дітей, але шкіру навколо мозолі обов'язково треба намазати товстим шаром жирного крему.

Другий антімозольних продукт - це лимон. Травники радять прикладати до распаренной мозолі скибочку кислого фрукта (м'якоть з кіркою). Замість лимона також можна застосовувати м'якоть алое, кашку з часнику або сирої картоплі. А бджолярі підказують, що розм'якшити натоптиші і сухі мозолі можна за допомогою компресів з меду або прополісу.

Фармацевтика проти мозолів

Сьогодні фармацевти пропонують безліч засобів для лікування мозолів. Але не всі з них є безпечними для дитячих ніжок. Тому перш ніж почати видалення мозолів аптечними засобами в домашніх умовах, краще проконсультуватися з лікарем. Спеціаліст порадить, чим мазати мозоль, щоб позбутися від неї швидко і без наслідків.

Для лікування сухої мозолі лікар може порадити мазі або аплікації, що містять саліцилову кислоту. Ця речовина пом'якшує шкіру, що загрубіла, яку після процедури можна легко зняти пемзою. Ефективними проти сухих наростів вважаються мазі, що містять молочну або фруктову кислоту. Добре зарекомендували себе відомі на фармацевтичному ринку мазі «Стоп-мозоль», «Саліпод», «Фрізонел» та інші. Але важливо знати, що такого роду препарати слід наносити тільки на мозоль, а шкіру навколо щоб уникнути опіків необхідно обробляти жирним кремом.

Якщо шкіра на мокрій мозолі ушкодилася, то щоб уникнути зараження слід обробити шкіру навколо рани фурациліном або перекисом, а місце пошкодження - антибактерицидними маззю, після чого заклеїти медичним пластирем Якщо шкіра на мокрій мозолі ушкодилася, то щоб уникнути зараження слід обробити шкіру навколо рани фурациліном або перекисом, а місце пошкодження - антибактерицидними маззю, після чого заклеїти медичним пластирем.

Гімнастика і масаж

Лікувати мозолі і натоптиші слід комплексно. І не остання роль в програмі лікування відведена масажу і гімнастики.

По-перше, масаж стоп призначений для поліпшення кровообігу в кінцівках. Гарна циркуляція крові необхідна для постачання шкіри корисними поживними речовинами, без яких втрачається її еластичність. Чим еластичнішою шкіра, тим повільніше формуються натоптиші і нарости.

По-друге, масаж нижніх кінцівок - обов'язкова процедура для запобігання деформації ступнів у дитини. А як ви вже знаєте, існує прямий зв'язок між деформацією стопи і схильністю до мозолів.

По-третє, будь-який масаж роблять з використанням масел, що живлять і пом'якшують шкіру. А це ще один важливий момент для ефективної профілактики мозолів.

Аналогічний лікувального масажу ефект дає гімнастика ступень. Досить щодня проробляти з дитиною кілька неважких вправ, щоб істотно поліпшити кровопостачання кінцівок, а також запобігти можливим викривлення ніг.

Поширені питання про мозолях у дітей

Одні діти більш схильні до появам мозолів, у інших пухирі і згрубла шкіра з'являються тільки час від часу. Але в будь-якому випадку люблячі батьки, бажаючи полегшити муки дитини, шукають способи лікування дитячих мозолів. Але чи завжди треба лікувати мозоль? Що робити в тому випадку, якщо наріст не турбує: зрізати або залишити?

Чи можна зрізати мозоль?

А ось цього робити ні в якому разі не можна. Особливо в домашніх умовах і тим більше на дитячих ніжках. Існує високий ризик пошкодження м'яких тканин і занесення інфекції в рану. Наслідки таких косметичних процедур можуть бути дуже серйозним. В області мозолі може з'явитися набряк, почервоніння, запалення або навіть процес гниття, що супроводжується лихоманкою. Занадто висока ціна за бажання прибрати натоптиші або мозоль в домашніх умовах, чи не так? Чи можна зрізати мозоль і чи треба це робити взагалі, повинен відповісти тільки лікар. І якщо така необхідність виникає насправді, то проводити процедуру може тільки медпрацівник і тільки в стерильних умовах.

Існують менш радикальні способи, які дозволяють вилікувати мозоль в домашніх умовах Існують менш радикальні способи, які дозволяють вилікувати мозоль в домашніх умовах. Звичайно, їх результат буде помітний не відразу. Але таке лікування куди безпечніше, ніж зрізати мозолі або натоптиші у дітей.

Мозоль не болить: чи потрібно лікувати?

Немає однозначної думки з приводу того, чи варто лікувати мозоль, якщо вона не болить. Зазвичай нарости, які не викликають хворобливих відчуттів і дискомфорту, не лікують. Але треба розуміти, що якщо мова йде про стрижневий мозолі, то з часом вона може стати причиною болю (якщо стрижень зачепить нерви). Однак всі випадки індивідуальні, а на всі питання, що стосуються здоров'я дітей, повинен відповідати лікар після огляду. Якщо у дитини з'явилася мозоль, яка не болить, але і довго не проходить, краще сходити на консультацію до лікаря.

Взуття для профілактики натоптишів і мозолів

Краща профілактика мозолів і натоптишів у дітей - це правильна і зручне взуття. Дуже важливо, щоб дитина завжди носив взуття свого розміру, що відповідає довжині і повноті ніжки. Навіть незначне невідповідність розміру викличе спочатку водяні пухирі, потім сухі мозолі і натоптиші.

Величезне значення для здоров'я дитячих ніг має задник і носова частина взуття. Щодо першого, то він повинен бути досить жорстким, щоб утримувати ніжку від ковзання. Ні ковзання - немає потертостей на ступні. Носок в дитячих моделях завжди повинен бути настільки широким, щоб не здавлювати пальці ніг. Ще раз нагадуємо, найпоширеніша причина хворобливих і важко піддаються лікуванню стрижневих мозолів - взуття з вузькими носами.

Крім того, батьки повинні розуміти, що мозолі частіше з'являються у дітей, що носять взуття зі штучних матеріалів. І причина в тому, що в такому взутті стопа не може дихати, відсутня необхідна циркуляція повітря, в результаті мокра шкіра стоп починає ковзати всередині взуттєвого вироби і дуже швидко «виростають» пухирі. Так що немає нічого кращого для профілактики мозолів, ніж шкіряні або текстильні моделі .

Ще один момент, на який не можна не звертати уваги, купуючи дитяче взуття, це якість внутрішніх швів і устілки. Якщо всередині вироби стирчать нитки, шви дуже грубі, а на устілці або на стінках взуття є нерівності і шорсткості, можете бути впевнені, що в таких туфлях, кросівках або черевиках дитина довго не походить.

Уже після першої прогулянки в такому виробі на стопах з'являться пухирі, а за той час, поки ніжка повністю загоїться, малюк, швидше за все, виросте з цієї пари взуття Уже після першої прогулянки в такому виробі на стопах з'являться пухирі, а за той час, поки ніжка повністю загоїться, малюк, швидше за все, виросте з цієї пари взуття.

І остання порада. У гардеробі кожної дитини має бути кілька пар сезонного взуття. Не можна щоб хлопчики і дівчатка день у день носили одну і ту ж взуття. По-перше, виріб від цього зношується набагато швидше. По-друге, всі взуттєві вироби потребують провітрюванні і просушування, а для цього кількох годин ночі недостатньо. І по-третє: дитячої ніжці також необхідний відпочинок. Якщо щодня носити один і той же фасон взуття, ризик появи натоптишів і мозолів зростає в кілька разів.

А ось тепер можна сказати, що про дитячі мозолях ви вже знаєте, якщо не всі, то хоча б ті моменти, які повинні знати всі люблячі батьки. Тепер ви розумієте, наскільки важливо, щоб дитина носила тільки якісне взуття , Таку як Theo Leo. І до речі, в нашому каталозі з'явилися сезонні новинки: модні літні сандалі і босоніжки, осінні і весняні шкільні моделі , демісезонні і зимові черевики , А також схвалена лікарями ортопедичне взуття . Ми подбали про те, щоб зшити взуття, яка не викликає мозолів. Вам залишається тільки підібрати правильний розмір для своєї дитини.

Чому у дитини з'являються мозолі на ногах?
Мозоль не болить: чи потрібно лікувати?
Що це: норма або відхилення?
Чи треба боротися з проблемою або правильніше почекати, поки все пройде само собою?
І яка роль взуття в профілактиці мозолів у дітей?
Чому у дитини з'являються мозолі на ногах?
Чи можна захистити дитину від цієї проблеми?
Але чи завжди треба лікувати мозоль?
Що робити в тому випадку, якщо наріст не турбує: зрізати або залишити?
Чи можна зрізати мозоль?