Полезные материалы

Водна тема-1. «Кріворожводоканал» почав розсилати листи щастя - вимагає перенесення лічильників в приватних домоволодіннях ...

Чи обгрунтовані претензії водоканалу до місця установки лічильника в Кривому Розі? Чи не простіше просто ходити їх перевіряти, коли господарі будинку? Хто гарантуватиме збереження лічильника на вулиці? На всі ці питання шукав відповіді журналіст Дар'я Жукова ...

На всі ці питання шукав відповіді журналіст Дар'я Жукова

«ЛИСТИ ЩАСТЯ» ТЕПЕР ВІД ВОДОКАНАЛУ
Ще не вляглися пристрасті навколо лічильників газу, як криворіжців вже чекає нове віяння: вимога КП «Кривбасводоканал» про винесення лічильників води за межі домоволодінь. Абоненти вже побачили в цьому «рекет монополіста», а монополіст в особі директора КП «Кривбасводоканал», ясна річ, вважає вимогу цілком обгрунтованим.
- 30 вересня цього року більшістю жителів нашої вулиці були отримані «листи щастя» від КП "Кривбасводоканал", в яких міститься вимога до 10 жовтня встановити прилади обліку води в місці приєднання до комунального водопроводу. Тобто, за межами домоволодіння, побудувати там колодязь і встановити засувку. Все терміново і за свій рахунок. Ми не згодні з цією вимогою навіть не з тієї причини, що у людей немає грошей, а тому, що відповідати за збереження кришок комунікаційних люків і приладів обліку ми не зможемо.
Крім того, відповідно до закону, вартість приладів обліку, їх установка, обслуговування та інше входять в тариф на воду, тому вимога КП «Кривбасводоканал» ми вважаємо протизаконним.
Просимо втрутитися і зупинити «рекет» монополіста. Люди не повинні оплачувати бездіяльність керівництва, через якого по всьому місту місяцями течуть «ріки»
питної води, витрати на яку воно зараз хоче перекрити за рахунок простих громадян, - йдеться у зверненні жителів вулиці Річковий, що в Тернівському районі, під яким підписалося 52 людини.
У приписах, які були рознесені споживачам, міститься грізне попередження про те, що в разі невиконання вимоги про винесення лічильників за межі домоволодінь водопостачання буде обмежено. Технічні умови на нову установку приладів обліку абонентам пропонується отримати в КП «Кривбасводоканал».
У своїй вимозі водоканал посилається на пп. 5.1, 5.2, 5.3 «Правил Користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення у населених пунктах України», які були затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 27.06. 2008 року №190 і є чинними.
У розділі «Система обліку водопостачання та водовідведення» ці Правила говорять:
«5.1. Облік відпущеної питної води та прийнятя стоків здійснюється виробник и Споживача засоби вимірювальної техніки, Які занесені до Державного реєстру або пройшли державну метрологічну атестацію.
5.2. Вузли обліку повінні розташовуватісь на мережі споживача, як правило, на Межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за Згідно виробника в пріміщеннях, розташованіх безпосередно за зовнішньою стіною Будівлі в місці входу водопровідного вводу.
5.3. Обладнання Вузли обліку здійснюється за рахунок спожівачів ».
Втім, в цій ситуації не все так однозначно, як бачиться з позиції водоканалу. Адже свого часу, коли лічильники вводилися в експлуатацію і опломбували, підприємство не мало претензій до місця їх установки. До того ж, у багатьох випадках лічильники були встановлені ще до затвердження зазначених Правил.
І що ж тепер: «повертати ріки назад»? Наскільки виправдано така вимога насамперед в соціальному плані? Невже водоканал усунув вже все витоку, і йому залишилося ліквідувати тільки ті втрати, які можуть трапитися на куцих відрізках між точками приєднання і безпосередньо приладами обліку? Невже починається нова комунальна війна, але тепер вже не навколо газових, а навколо водяних лічильників?
- Ми не хочемо війни, ми жодним чином не придумали нічого від себе, є правила надання послуг, якими регламентується облік в точці передачі або підключення. Так як точкою є з'єднання вуличного водопроводу і приватного, найчастіше вона знаходиться за межами домоволодінь. Ми в даному випадку лише виконуємо вимоги правил. Якщо ж виникає спірне питання, ми намагаємося розглядати і знаходити оптимальне рішення і для підприємства, і для абонента. Тобто, встановлення лічильника з зовнішнього боку огорожі - цей той критичний мінімум, який потрібен. Якщо прилад у дворі, а витік на мережах абонента, вона не підлягає обліку, і за це, скажімо так, фактично платять всі, - каже директор КП «Кривбасводоканал» Сергій Марков.
Причому його риторика відрізняється від грізних «приписів».
- Вимагати не маю права. Я лише прошу виконати ..., - говорить він.
При цьому директор вважає, що для винесення лічильників за межі домоволодінь знадобиться року два, все, мовляв, їх переживуть, а потім це буде вже як само собою зрозуміле.
Що ж стосується збереження люків і винесених за межі домоволодінь лічильників, то, за твердженням Сергія Маркова, водоміри не крадуть. Мовляв, в Запоріжжі, звідки він приїхав до Кривого Рогу, відповідної статистики не було - поки немає її і тут.
Втім, тему виносу водомірів на цьому навряд чи можна вважати вичерпаною. І ми до неї обов'язково повернемося, отримавши відповідні роз'яснення в компетентних органах.
Тим часом, як озвучив директор КП «Кривбасводоканал» на жовтневому засіданні постійної депутатської комісії міськради з питань ЖКГ, за підсумками вересня рівень втрат води по підприємству склав уже не 50%, а 33,9%. Тобто, третина води, як і раніше пропадає, і навряд чи це пояснюється виключно технологічними потребами.

Довідка сайту Весь Кривий Ріг
Чи часто крадуть лічильники за межами домоволодіння?
Розповідає ІА «Кривбас On-Line»
«У Кривому Розі почастішали випадки крадіжок лічильників на воду. Як правило, страждають мешканці приватного сектора, адже у них водоміри знаходяться в вуличних колодязях.
Останній такий випадок стався в ніч з 21 на 22 серпня на вулиці Донецька в Долгінцевському районі. Коли господарів не було вдома, у двір пробралися зловмисники й поцупили з розподільчого колодязя лічильник на воду. З незакритих труби вода лилася до обіду наступного дня, поки потоп не помітили сусіди. Вони перекрили воду в колодязі, викликали поліцейських і подзвонили господині садиби. Прибулий на місце екіпаж патрульних зафіксував крадіжку і викликав співробітників слідчого відділу Довгинцівського райвідділу поліції.
Як розповіли правоохоронці кореспонденту ІА «Кривбас On-Line» на місці події, - це непоодинокий випадок. Водоміри залучають мисливців за металобрухтом. При цьому лічильники є досить легкою наживою. Адже доступ до них в приватному секторі часто абсолютно вільний. У поліції рекомендують городянам вішати замки на люки в розподільних колодязях з водомірами, особливо якщо вони знаходяться за межами двору. Правда, в місцевому водоканалі таку ініціативу не підтримують, адже у його співробітників повинен бути вільний доступ до таких комунікацій.

Дарина ЖУКОВА,
«Домашня газета», 26.10.16
дайджест,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Чи обгрунтовані претензії водоканалу до місця установки лічильника в Кривому Розі?
Чи не простіше просто ходити їх перевіряти, коли господарі будинку?
Хто гарантуватиме збереження лічильника на вулиці?
І що ж тепер: «повертати ріки назад»?
Наскільки виправдано така вимога насамперед в соціальному плані?
Невже водоканал усунув вже все витоку, і йому залишилося ліквідувати тільки ті втрати, які можуть трапитися на куцих відрізках між точками приєднання і безпосередньо приладами обліку?
Невже починається нова комунальна війна, але тепер вже не навколо газових, а навколо водяних лічильників?