Полезные материалы

Водії імітують ДТП всупереч законам фізики для отримання страховки

© Photo: Pixabay


На думку страхової компанії ВТА, прагнення незаконно отримати гроші за ДТП викликано складною фінансовою ситуацією в країні. повідомляє Sputnik Литва
"Бажаючих отримати легкі гроші можна зустріти часто. Проте в першому кварталі цього року випадків, пов'язаних з так званим дорожнім спектаклем, під час яких додатково псуються і так вже зламані або з інших причин втратили цінність автомобілі, різко збільшилася і склала мало не половину цифри всіх таких випадків за 2016 рік ", - зазначив представник страхової компанії Андрюс Жюкяліс.
"Найчастіше на сумнівні схеми спокушаються люди, які вважають, що можуть перехитрити експертів з питань безпеки, однак такі спроби, як правило, перетворюється на трагікомедію болючими наслідками", - додав він. Тільки в першому кварталі цього року вже зафіксовано 43% від загального числа подібних подій минулого року. Середня сума, запитана у страхової компанії для фіктивних нещасних випадків, складає 6600 євро, хоча деякі намагаються вимагати суми і в межах 10 тисяч. За словами фахівця, найбільш шокуючим є те, що обман і брехня в організації фантастичних схем часто суперечить всім законам фізики. "Курйозно виглядають ситуації, коли в таких спектаклях беруть участь автомобілі, які через поломки не можуть зрушити з місця", - зазначив Жюкяліс. За його словами, часто буває, що "аварія" нібито відбувається в тихому місці, де насправді проїжджає всього кілька машин, але при цьому "подія" бачили кілька "незалежних" свідків.

"Під час огляду автомобіля явно видно додаткові удари, нанесені власником молотком або цеглою автомобілю для того, щоб підвищити розмір страхової виплати", - додає він.
"Готуючись до обману, люди вважають, що представники страхової компанії тільки оглянуть автомобіль, визначать суму збитків і страхових виплат. Тим не менш, вони пропускають дуже важливу деталь: ми завжди перевіряємо обставини події. А за такі злочини які беруть участь в обмані у нас в країні загрожує кримінальна відповідальність ", - сказав страховий агент. Практика показує, що обманом найчастіше займаються молоді чоловіки до 30 років. "Піки фіктивних аварій, як правило, відображають загальну економічну ситуацію в країні. Коли вона стає гірше, люди шукають способи і незаконні джерела, звідки могли б отримати додатковий дохід. Я помітив, що цей метод використовується тоді, коли за дорогі або майже нові автомобілі не вдається виплатити платити кредит або важко йде їх продаж ", - підвів підсумок Жюкяліс.