Полезные материалы

Як в ГИБДД вимагають хабар за допомогою фотошопу і що потрібно робити в такій ситуації?

Ось один з них, що з'явився порівняно недавно. Поруч з дорогою встановлюється фотокамера, яка фіксує проїжджаючі автомобілі. Фото з цієї камери передається на найближчий пост ДАІ. На цій посаді «шибко просунутий» співробітник ГИБДД обробляє фото автомобіля в фотошопі, подрісовивая те, що на суворому юридичною мовою називається «виїзд на смугу, призначену для зустрічного руху», а на мові простих автомобілістів «перетином подвійної суцільної». Або не подвійний, але від цього зовсім не легше, якщо ви цього зовсім не здійснювали.

Але доказ - ось воно, фотографія вашої машини. Правила дорожнього руху грубо порушені. Покарання суворе.

Покарання суворе

Будьте пильні, подорожуючи влітку в курортних місцях
фото: Depositphotos

За «перетин подвійної суцільної» частина 4 статті 12.15 КоАП РФ передбачає «позбавлення права керування транспортними засобами на строк від чотирьох до шести місяців, а в разі фіксації адміністративного правопорушення працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису - накладення адміністративного штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ». І завуальоване пропозицію зупинив машину інспектора «розійтися по-хорошому ...»

Найчастіше проробляється такий «просунутий фінт» вимагання влітку в курортних зонах. Зупиняють приватників з номерними знаками інших регіонів. Гроші у тих, хто поспішає на відпочинок є, часу, навпаки, в обріз, ось і вважають за краще водії «розійтися» світом з нечистим на руку автоінспекторів.

І як захиститися від цього? Найдієвіший засіб в арсеналі автолюбителя від такої фальсифікації - відеореєстратор. Якщо він є, сміливо можна говорити: «У мене в машині встановлений відеореєстратор. Я впевнений, що такого порушення не здійснював. Ми можемо переглянути відео від початку руху до того, як ви зупинили нашу машину ».

фото: Depositphotos

До речі, якщо у вас неабиякі акторські здібності, можна взяти інспектора «на понт», навіть якщо машина не обладнана відеореєстратором, сказавши, що маршрут фіксувався, і пригрозивши поскаржитися на інспектора «куди слід». Службове підроблення (а саме таке порушення здійснює інспектор ГИБДД в даному випадку) - досить важке порушення, і навряд чи інспектор буде ризикувати своїм хлібним місцем, якщо бачить упертий, готового довести свою правоту водія.

Ще один нюанс. Природно, «підмальовують» до вашого автомобіля зовсім не той ділянку дороги, де стоїть камера. Тому деякі автопутешественники, побачивши камеру, притискають до лобового скла атлас автомобільних доріг, розкритий на відповідній ділянці дороги. Про це потім прямо говориться інспектору. Іншими засобами довести фальсифікацію дуже і дуже важко.

Ну і універсальна порада. Дотримуйтесь правил дорожнього руху! Впевненість у своїй правоті вкрай важлива в таких ось ситуаціях. Покажіть, що ви готові відстоювати свою правоту до кінця.

фото: Depositphotos

В разі неправомірних дій співробітників ГИБДД (до складання протоколу) можна звернутися в підрозділи власної безпеки МВС суб'єктів Російської Федерації, або контрольно-профілактичні підрозділи ГИБДД МВС, а після складання протоколу його правомірність можна оскаржити в прокуратурі.

І як захиститися від цього?