Полезные материалы

Позбавлення водійських прав і терміни тимчасового дозволу

  1. Поверни тимчасовий дозвіл! Скостити термін ...
  2. Тимчасовий дозвіл тепер тільки на два місяці!
Тема, пов'язана з позбавленням водійського посвідчення (прав), термінами дії цього адміністративного покарання, процедурою та термінами повернення документів, а також з питаннями видачі тимчасового дозволу сьогодні настільки актуальна, що ми вирішили виділити під неї окрему рубрику.У цій статті ми торкнемося в тому числі і питань з приводу дії тимчасового дозволу

Почнемо з того, що перелік порушень, за яке передбачено позбавлення водійських прав на конкретний термін, регулюється положеннями глави 12. (АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ) КоАП РФ. Зокрема, в статті 12.2 пункт 2. «Керування транспортним засобом без державних реєстраційних знаків» говориться, що це правопорушення тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до трьох місяців (в ред. Федеральних законів від 22.07.2005 N 120-ФЗ, від 22.06.2007 N 116-ФЗ, від 24.07.2007 N 210-ФЗ). Щоб не заглиблюватися в юридичні нетрі, приведемо посилання, по якій можна скачати всю главу 12 КпАП РФ - в ній всі пункти, що передбачають позбавлення водійських прав, виділені синім кольором.
Рекомендуємо почитати ці матеріали - виявляється, не всі знають, наприклад, що за залишення водієм місця дорожньо-транспортної пригоди, учасником якого він був, тягне за собою позбавлення водійських прав на термін до півтора років або навіть адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб (в ред. федеральних законів від 22.06.2007 N 116-ФЗ, від 24.07.2007 N 210-ФЗ). Одним словом, зайвої ця інформація ніколи не буде. Шкода тільки, що там немає роз'яснень з приводу терміну дії тимчасового дозволу на право керування машиною, яке видається при вилученні водійського посвідчення.

Поверни тимчасовий дозвіл! Скостити термін ...


Любпитний факт: до недавніх пір в нашій країні не було єдиного підходу до повернення водійського посвідчення (прав) після закінчення терміну їх позбавлення. У деяких підрозділах ДАІ посвідчення повертали, відрахувавши призначений термін з моменту вступу в силу постанови суду, в інших - з здачі тимчасового дозволу, яке видавалося замість вилучених прав. Для багатьох водіїв це було неприємним сюрпризом, адже, прийшовши в ГИБДД пізніше визначеного терміну, вони йшли ні з чим тільки з тієї причини, що не склали «врем'янку» (, тобто тимчасовий дозвіл). Хоча закон і не вимагає робити цього!
Справа в тому, що дія тимчасового дозволу автоматично припиняється в момент вступу в законну силу постанови про позбавлення водійських прав. З іншого боку, не секрет, що автовласник може проігнорувати рішення суду і продовжувати їздити, пред'являючи співробітникам ГИБДД тимчасовий дозвіл. Щоб перевірити термін дії тимчасового дозволу, інспектору доводиться «пробивати» водія по базі даних позбавленців, що не завжди можливо, особливо у віддалених районах. Раніше (до 1 серпня 2007 року, коли вступили в силу чергові поправки до КпАП) термін дії тимчасового дозволу не обмежувався конкретною датою, ніж багато і користувалися. Причому при бажанні винесення судової ухвали (скажімо, про позбавлення водійських прав за ксенон ) Можна було зволікати, не будучи в суд на засідання під різними пристойними приводами, оскаржуючи рішення судів і т.д.

Тимчасовий дозвіл тепер тільки на два місяці!


Однак зараз тимчасовий дозвіл також діє до набрання чинності відповідної постанови суду, причому максимальний термін дії тимчасового дозволу не може перевищувати двох місяців. Якщо ж автомобіліст оскаржив рішення суду про позбавлення водійських прав, то документ продовжується суддею, який розглядає скаргу. Це в деякій мірі зняло напруженість, так як, навіть якщо водій не здав тимчасовий дозвіл, термін позбавлення збільшувався несуттєво. Але, як би там не було, численні звернення громадян, які отримали відмову в своєчасному поверненні посвідчення водія, змусили втрутитися в справу Верховний суд.
В Огляді судової практики Верховного суду Російської Федерації за третій квартал 2008-го, прийнятому 25 лютого 2009 року, суддям наказано діяти наступним чином.

Перше: якщо тимчасовий дозвіл вже не діє, а суд виносить постанову (наприклад, про позбавлення водійських прав за пиятику , Термін покарання необхідно відраховувати з моменту вступу в законну силу відповідної постанови, тобто через десять днів після рішення суду.

Друге: якщо суд виніс рішення до закінчення терміну дії тимчасового дозволу, а водій її не здав, дізнавшись про судове рішення, то точкою відліку позбавлення водійських прав буде вважатися закінчення дії тимчасового дозволу.

Незважаючи на те що документ цей адресований в першу чергу судам, можна бути впевненим, що і в ГИБДД його повинні прийняти до виконання. Однак в будь-якому випадку пам'ятайте: якщо ви хочете якомога раніше повернути вилучене посвідчення водія, то, враховуючи другу роз'яснення Верховного суду, здайте тимчасовий дозвіл в ГИБДД - тоді термін відліку покарання почнеться саме з моменту здачі тимчасового дозволу.


пропонуємо переглянути матеріали з рекомендаціями наших експертів , а також повний список тестів комплектуючих і аксесуарів . Буде що почитати!


За матеріалами журналу Автосвіт

За матеріалами журналу Автосвіт