Полезные материалы

65 років Володимиру Акімову - олімпійському чемпіону з водного поло

У пам'яті людей ще свіжа пам'ять про час, коли легендарна радянська збірна з водного поло була найкращою на світовій арені

У пам'яті людей ще свіжа пам'ять про час, коли легендарна радянська збірна з водного поло була найкращою на світовій арені! Наша збірна здобувала одну перемогу за однією во славу СРСР.

І яка команда без великих людей! Сьогоднішня стаття присвячується пам'яті легендарного спортсмена Володимира Акімова.

Володимир Іванович Акімов з'явився на світ 20 липня 1953 року в Москві. Володі пощастило народитися у великій дружній родині. Сім'я була багатодітна - 5-ро дітей. До речі, всі 5-ро внесли величезний вклад у водні види спорту. Так, сестра Тетяна заслужила звання в плаванні. Віктор і Микола отримали звання майстрів спорту з водного поло. А Володимир і Анатолій отримали заслуженого майстра спорту і заробили в скарбничку своїх трофеїв золото Олімпійських ігор.

Ще будучи хлопчиком, юний Володя почав активно займатися спортом, віддавши перевагу водному поло.

Коли юному спортсмену стукнуло 17 років, він разом з командою «Юність» здобув перемогу в національній першості. А вже через рік Володя отримав нагороду на турнірі Дружби. Саме тоді і почалася наполеглива робота над собою. Тренувався Володя щодня, іноді і до 3-ох разів на день. Цілеспрямований, організований і напористий спортсмен, Володя не знав перепон - «поставив собі за мету - доможися!».

Амбіційний Акімов вже в 19 років поставив собі за мету взяти золото Чемпіонату Європи серед юніорів, встати на перше місце на п'єдесталі столичної Спартакіади і домогтися, щоб його включили в національну збірну для участі в Чемпіонаті світу. Запекла боротьба і цілеспрямованість допомогли Володі досягти і не таких висот! Кар'єра була на абсолютному зльоті!

Зарекомендував себе як відмінний гравець, вже в 1972 році Володю приймають в ЦСК ВМФ, на той період команда була кращою в країні!

Саме в складі цієї команди Володимир Акімов взяв найзначніші трофеї! Серед них:

- титули Чемпіона Олімпійських ігор, чемпіона світу, Переможця Спартакіади народів СРСР, чемпіона СРСР

- трофеї: Кубок світу, Суперкубок Європи, Кубок європейських чемпіонів, Кубок володарів кубків європейських країн.

- трофеї: Кубок світу, Суперкубок Європи, Кубок європейських чемпіонів, Кубок володарів кубків європейських країн

Без сумніву, одним з найгучніших подій у спортивній кар'єрі Володимира Акімова стали Олімпійські ігри в 1980 році, що проходять в Москві.

На той момент, Володимир уже зарекомендував себе як досить успішний і результативний гравець. Завдяки такій ударній грі Акімову вдалося не тільки стати одним з ключових гравців ЦСК ВМФ, але і зайняти ключове місце у національній збірній з водного поло.

І ось він серед заявлених учасників на Олімпійські ігри! Боротьба за титул Чемпіона світу була ой якою нелегкою! Щоб взяти трофей, потрібно було здолати угорців і югославів. Ігри були захоплюючими, напруженими ... У грі зі збірною Угорщини Володимир Акімов майстерно забиває переможний гол у ворота суперників з дальньої дистанції! Це була перемога! Наші хлопці здобули перемогу над (тільки подумати!) Шестиразовими переможцями Олімпіади. З югославами гра була не менш цікавої. Для того, щоб вирвати перемогу, нашим хлопцям довелося максимально викластися! І ось 29 липня 1980 року збірна СРСР з водного поло стає Чемпіоном Олімпійських ігор!

Через рік в кар'єрі Володимира відбувся Кубок світу, що проходить в Америці. Разом з командою Акімов довів своє світове перевагу!

А в 1982 році радянська збірна разом з Володимиром Акімовим стає Чемпіоном світу в Еквадорі!

1983 рік - став переломним в кар'єрі Володимира Акімова. Міжнародний турнір у Тбілісі. Разом з командою ЦСК ВМФ під наставництвом Михайла Рижак команда здобуває перемогу! Гравці щасливі, команда святкує. «Підступні» грузини зазивають до себе в гості, не підеш-образяться, ось і Володимир не зміг відмовити. Разом з другом додому вони летіли окремо від усього складу. На біду хлопців в тому ж літаку виявився і другий тренер команди В'ячеслав Скок. Достеменно невідомо він чи повідомив про хлопців, але в федерації було прийнято рішення гравцям дати прочухана. Михайла Іванова, друга Володимира Акімова, чекало покарання м'якше - його всього навсього позбавили премії, а ось Володимиру пощастило менше ... чому так сталося до сих пір загадка ... але незабаром гравця стали все частіше садити на лаву запасних, а потім і зовсім пішов відхід з команди і збірної.

Акімова це без сумніву підкосило. Стільки перемог, нагород ... і тут не при справах. За відлученням від команди пішов і розлучення з дружиною, з якою вони разом виховували сина Романа.

Але як більшість спортсменів того часу Володимир не став міцно випивати. Талісманом йому стала золота медаль світового чемпіонату 1982 року, він вірив, що вона обов'язково принесе йому удачу, а він ще зможе здобути чимало перемог!

Через деякий час Акімов бере під своє крило молодіжну команду «Торпедо», ставши тренером хлопців. ... А в 34 роки при нез'ясованих обставинах Володимира Акімова Герасимчука .. 4 жовтня 1987 року Володимир за словами матері відправився на зустріч з приводу роботи. Буквально через пару годин сталася бійка. Як, через що? До цих пір неясно. В ході бійки Акімов отримав серйозну травму голову. Але Володимир, як досвідчений спортсмен, якимось дивом встав і навіть добрався до будинку свого друга, де приліг на лавку. Там його і знайшов його близький друг, який не зрозумівши, що сталося, забрав Володю до себе додому і вклав у ліжко, де Володимир Акімов і помер від наслідків сильного удару по голові. Вбивць міліція так і не знайшла.

За своє недовге життя Володимир Акімов встиг зробити багато, а найбільша перемога - Олімпійське золото по водному поло, на жаль, так і залишилася останнім Олімпійським Золотому нашої країни в цьому виді спорту.

Володимир Акімов - легенда спорту! Великий спортсмен, прекрасна людина, пам'ять про його великі перемоги назавжди залишиться на сторінках світового спорту ... Ось як згадують про нього близькі люди і друзі.

Дворазовий Олімпійський Чемпіон, капітан команди ЦСК ВМФ і збірної СРСР, заслужений майстер спорту СРСР Олександр Кабанов:

«Володимир Акімов мав своє обличчя в грі. М'якість в захисті, розуміння в грі. Таких якостей у сучасних захисників навіть близько немає. Володимир був найсильнішим захисником. Це був творчий і думаючий гравець. Він прагнув грати, а не просто задушити. Сьогодні дивишся на сучасну гру і не розумієш, що це - чи то силова боротьба, то чи кетч, то чи вільна боротьба, а гра Володимира Акімова була - Водне Поло ... Завжди готовий був піти на допомогу будь-якій людині. Абсолютно будь-кому. Допомогти, незважаючи ні на що ... »

Дворазовий Олімпійський Чемпіон, воротар ЦСК ВМФ і збірної СРСР, заслужений майстер спорту СРСР В'ячеслав Собченко:

«Володимир Акімов - людина з яким я провів в спорті пліч-о-пліч 10 років. Він почав грати дуже рано і його життя в спорті пролетіла дуже швидко. Як згорає комета ... Дуже добрий, дуже надійний, в той же час людина, який був готовий всім пожертвувати, щоб захистити своїх товаришів по команді ... Ніколи в житті не відступав. Це був боєць. У будь-якій грі ніякої боязні і викладався завжди на 100%! Своєю працею він вписав себе в скрижалі історії Советского спорта, та й світового теж ... »

Олімпійський Чемпіон (1972), срібний призер Олімпіади (1968), Залужений майстер спорту СРСР, тренер ЦСК ВМФ Олександр Шидловський:

«Акімови - були дуже вольові спортсмени. Не було боязні супротивника. Володя Акімов - він був працьовитий, дуже відповідальний і самий технічний з Акімових. У нього були довгі руки, шикарно плавав, грав на випередження. Тактично добре підготовлений, практично не помилявся. Переживав за команду, за її результат - це дуже важливо ... Володька був комунікабельним спортсменом, грамотним. Таких гравців мало. Акімови були в душі Переможцями, а Переможці - це особлива каста, яка передається з покоління в покоління ... »

Сайт пам'яті Олімпійського чемпіона Володимира Акімова: www.vladimirakimov.ru

Сторінки пам'яті в соціальних мережах:

https: //www.instagram.com/akim ...

https: //www.facebook.com/akimo ...

Ще більше цікавих статей про легендах нашого спорту ви можете прочитати на сайті GoProSport.ru

Як, через що?