Полезные материалы

Секретні військові бази НАТО розкрили за допомогою фітнес-додатки

Росія, Китай, Іран,   Венесуела   , А також ще безліч країн світу можуть передати величезну подяку британській компанії Strava, яка опублікувала глобальну карту використання фітнес-гаджетів і додатків і розголосила місце знаходження військових баз і маршрути патрулів армій НАТО

Росія, Китай, Іран, Венесуела , А також ще безліч країн світу можуть передати величезну подяку британській компанії Strava, яка опублікувала глобальну карту використання фітнес-гаджетів і додатків і розголосила місце знаходження військових баз і маршрути патрулів армій НАТО.
«Карта компанії Strava, запущена в листопаді 2017 року, охоплює весь світ. Для її складання використовувалися дані з трьох мільярдів фітнес-браслетів, смартфонів та інших гаджетів, стверджують в компанії. Однак військові фахівці, які вивчили карту, швидко почали бити на сполох: з'ясувалося, що Strava використовувала, крім інших, дані з фітнес-трекерів військових, які перебувають на активному чергуванні.
Як написав у блозі аналітик Об'єднаного інституту аналізу конфліктів Нейт Рузера, на карті Strava "ясно видно положення на карті і структура американських баз".
Дійсно, в країнах Африки або Близького Сходу за сотні кілометрів від населених пунктів і позначеної на карті інший фітнес-активності можна побачити візерунки, залишені невідомо звідки взялися фітнес-трекера. "Якщо солдати користуються фітнес-додатком так само, як звичайні люди, тобто включають його і йдуть бігати, це особливо небезпечно, "- пише Рузера», - повідомляє британська ВВС.
Вона ж для прикладу продемонструвала карту, де, у вигляді гуманітарної допомоги для місцевих терористів, вказано розташування американців біля іракського міста Мосул на 27 січня поточного року.
Росія, Китай, Іран,   Венесуела   , А також ще безліч країн світу можуть передати величезну подяку британській компанії Strava, яка опублікувала глобальну карту використання фітнес-гаджетів і додатків і розголосила місце знаходження військових баз і маршрути патрулів армій НАТО
На карті яскравим кольором виділені популярні маршрути для велосипедистів, бігунів, лижників і плавців, а так як подібні пристрої, м'яко кажучи, місцевому населенню не по кишені, то не потрібно мати сім п'ядей у ​​чолі, щоб зрозуміти, хто це там бореться за здоровий спосіб життя. Тобто, по ідеї, залишкам ТОЗР ІГІЛ тепер не потрібні інформатори або постійне спостереження, а досить просто простежити за бігунами по карті і забезпечити «гаряче вітання».
Більш того, видання The Daily Beast повідомляє, що програма також розкриває місце розташування передбачуваної бази ЦРУ в Могадішо і ракетної бази Тайваню. За це їм просто величезний і низький уклін і від китайського товариша Сі, і від північнокорейського товариша Кіма, скільки грошей і сил заощадили тим же КНДР для точного наведення своїх ракет.
Дана карта активна і на даний момент, і кожен користувач інтернету тут здатний сам простежити за рухом «любителів спорту». Як відзначили і на Заході, так можемо побачити і ми, крім американців, в Сирії є такі ж любителі і серед росіян - на карті чітко позначений маршрут пробіжки в районі нашої військовій базі в Тартусі.

А тепер накладаємо карту військової бази з сайту каналу РЕН-ТВ і бачимо крайню необхідність комусь виписати пару нарядів за нехлюйство.

Так що ж це за така програма-шпигун? Невже знову « російські хакери ?
Ні, саме звичайна програма для смартфона. Спочатку Strava створили для велоспорту, і вже потім з'явилася можливість і для контролю своїх пробіжок. Зараз додаток доступний і для iOS (7 або вище), і для Android. У ньому є всі стандартні риси бігового сервісу - звуковий тренер кожні півкілометра або кілометр. У ньому можна дивитися детальні результати протягом забігу / заїзду, маршрути можна експортувати в файл gpx. Швидка синхронізація з web-сервісом, інтеграція з соцмережами, збереження маршрутів - все це дозволяє знаходити друзів і однодумців, а також швидко ділитися з ними «своїми успіхами».
Головною ж особливістю програми є те, що вона абсолютно відкрито за вами стежить, детально відзначаючи, а також викладаючи в мережу ваші маршрути. Більш того, вона робить ще й фотографії з тренування. Якщо ви бігаєте або катаєтеся нема на стадіоні сусідньої школи, а по красивих місцях з мальовничими пейзажами, напевно захочеться поділитися красою. Творці Strava про це подумали і інтегрували сервіс з Instagram. Тепер фото, зроблені під час тренування, приєднаються до активності. На фотосервісі є відповідний тег #strava.
Коротше кажучи, не програма, а знахідка для шпигуна, злочинця, терориста. І адже це не новина для військових - скандалів про відкриту стеження через соцмережі, так і прихованої, на кшталт тих же покемонів, вже була маса, а віз і нині там. Спасибі, звичайно, американським військовим, що так допомогли «партнерам», а й нашим тепер є над чим серйозно задуматися.

Так що ж це за така програма-шпигун?