Полезные материалы

Тестування ігрової клавіатури Logitech G13 Advanced Gameboard

МАТЕРІАЛ: пластик

КОЛІР: чорний

ІНТЕРФЕЙС: USB 2.0

КІЛЬКІСТЬ програмовані клавіші: 25 + аналоговий джойстик

Габарити: 240х170х38 мм

ВЕС: 550 г

Рік: 2008

ОРІЄНТОВНА ЦІНА: від 2500 руб.

Для роботи за комп'ютером не знайти краще і зручніше пристрої, ніж клавіатура. Тільки ось з іграми проблема. Від сучасних моделей втомлюються руки, та й 104 клавіші для управління своїм персонажем зовсім не потрібні. Тому все частіше на ринку стали з'являтися такі девайси, як Logitech G13 Advanced Gameboard.

Якщо коротко, то G13 - урізана клавіатура з дисплеєм і аналоговим джойстиком під великим пальцем. Свого часу ми бачили такі у Saitek, Nostromo і eZBoards. Але в порівнянні з творінням Logitech - це все іграшки. Почати хоча б з дизайну. Плавні форми і поєднання чорного з сірим заворожують. Ергономіка пристрою продумана до дрібниць. Творці G13 зробили все, щоб рука не втомлювалася під час тривалої гри. Поверхня вигнута так, що зап'ястя лягає на підняту прогумовану підставку, а пальці накривають тільки клавіатурний блок. Таким чином, рука завжди знаходиться в розслабленому стані, а не висить в повітрі.

Таким чином, рука завжди знаходиться в розслабленому стані, а не висить в повітрі

На вигнутій поверхні G13 Advanced Gameboard рука приймає природне положення і практично не напружується.

Блок управління G13 розділений на дві частини: клавіші і дисплей. Кількість кнопок скоротили до 22 штук, плюс ще пара поруч з аналоговим стіком. При цьому пристрій чи не дублює основну клавіатуру, а працює паралельно з нею. Всі кнопки підписані як G1-G22. На чотирьох клавішах, на манер WSAD, зробили поглиблення: в запалі спекотної битви не промахнешся.

До комп'ютера G13 підключається по роз'єму USB. В принципі, після цього можна відразу починати грати. Однак оцінити всі можливості пристрою не вийде без установки драйверів і програм з комплекту поставки. ПО розбите на дві частини. Перша, Logitech Profiler, відповідає за клавіші управління, друга - GamePanel Manager - за роботу пристрою в цілому і дисплея зокрема. Підемо по порядку.

При першому запуску Logitech Profiler сканує систему на наявність встановлених ігор. Поки що на рахунку G13 настройки десь для півсотні ігор. Як тільки програма знаходить одну з них, вона завантажує профілі у внутрішню пам'ять пристрою. Якщо ж гра в списку не потрапила, то управління можна налаштувати вручну. Лякатися не варто - ніякого складного програмування не буде.

Над клавіатурним блоком G13 є чотири кнопки: три з них (M1 - M3) відповідають за зміну профілів, а клавіша MR - за написання макросів. Процес призначення команд простий до неподобства. Запускаєте гру, натискаєте MR, вибираєте потрібну кнопку на блоці управління, а потім вказуєте, яку клавішу з мишки або основної клавіатури вона дублюватиме, - ось і все. Налаштування простенького шутера або аркади забирає не більш пари хвилин, трохи більше часу знадобиться для завдання команд в який-небудь MMORPG.

Налаштування простенького шутера або аркади забирає не більш пари хвилин, трохи більше часу знадобиться для завдання команд в який-небудь MMORPG

У Logitech Profiler відображаються поточні настройки для будь-якої гри.

Прекрасно розуміючи, що 22 клавіш мешканцям онлайнових світів не вистачить, Logitech продумала схему профілів. На одну гру можна створити три різних розкладки, кожна з яких підвішується на окрему кнопку. Щоб не плутатися, для будь-якого з профілів можна визначити свій колір підсвічування клавіш. При цьому вибирається він не з жорсткого набору, а задається через колірну палітру. Створені профілі записуються в пам'ять G13, так що настройки не загубляться.

Корисна клавіатура не тільки в іграх, але і в повсякденній роботі, адже до кожної кнопки легко прив'язати запуск будь-якої програми або виконання якої-небудь дії. Так що там, на клавіші можна навіть шматки тексту призначати (наприклад, паролі)! Клавіатура налаштовується для роботи з будь-якою програмою. Наприклад, в Word 2007 легко визначити на кнопки виклик будь-якої функції. Загалом, можливостей море.

Але ще більше їх у маленького дисплея. По суті, його роботою займається GamePanel Manager, яка об'єднує відразу кілька програм. За замовчуванням запускаються такі речі, як таймер, читання RSS-стрічок, перевірка пошти, годинник, монітор продуктивності і відображення медіапріложеній (наприклад, Winamp). Більшістю з них можна управляти не виходячи з гри. Для цього під дисплеєм розмістили чотири безіменні кнопки, які змінюють своє значення в залежності від запущеного додатку. Наприклад, в режимі секундоміра або зворотного відліку вони запускають / зупиняють процес, при читанні RSS-стрічок - розгортають новина або виводять її в браузер комп'ютера. Режими роботи дисплея перемикаються окремою кнопкою зліва від екрану.

Але головне в G13 - це ігри. Ми протестували пристрій на Mirror's Edge, Burnout Paradise і World of Warcraft. Для перших двох ігор профілі довелося писати вручну, для останньої Logitech створила власні настройки.

Отже, перше включення. Чесно кажучи, ми очікували більшого. Так, управляти зручно, кнопки добре відгукуються на натискання, але нічого особливого. У симуляторі паркуру Фейт все так само вправно бігала по стінах, а в Burnout Paradise машинки хвацько розбивалися один об одного. Всю красу G13 ми оцінили лише через п'ять годин безперервної гри: від неї не втомилися руки. При звичайній посадці за клавіатурою зап'ясті починає боліти вже через три-чотири години інтенсивної гри. З пристроєм від Logitech рука завжди знаходиться в спокої, працюють тільки пальці. Рухати пензлем доводиться дуже рідко, тільки коли треба дістати до самих нижніх кнопок.

Logitech не стала обмежувати нас з вибором кольору підсвічування - вона може бути будь-який з RGB-палітри. До речі, колір кнопок змінюється синхронно з рухами повзунка, спочатку за цим дуже весело спостерігати.

По-справжньому можливості G13 розкрилися лише в World of Warcraft - знадобилися профілі і макроси. Наведемо простий приклад. Досвідченим гравцям відомо, що задати всі потрібні заклинання на гарячі клавіші неможливо. Максимум, що виходить, - це захарастила екран різними сетами і записати ряд найважливіших команд. З G13 можна задати управління для кількох моделей поведінки. Наприклад, збираєтеся працювати атакуючим - вибираєте один профіль, готові очолити процесію танком - переключаєте клавіатуру на інший режим. Ніяких проблем з меню.

Уявіть собі ситуацію, коли ви в ролі танка, а вам знадобилося щось з іншої області - доводиться в поспіху лазити по нескінченним віконець. З G13 ви однією кнопкою міняєте профіль, натискаєте гарячу клавішу і повертаєтеся назад - швидко і практично. До речі, з World of Warcraft також заробив і дисплей. На ньому відображалися основні параметри персонажа, а також вільні слоти в сумках.

На ньому відображалися основні параметри персонажа, а також вільні слоти в сумках

На дисплей G13 Advanced Gameboard можна вивести практично будь-яку інформацію.

Загадкою G13 залишилося лише призначення аналогового стіки. По-перше, працювати з ним можуть тільки правші. По-друге, він практично не потрібен. Якщо гра не підтримує осі, то джойстик відпрацьовує як звичайна кнопка (положення до упору). Сама Logitech наївно думає, що стик зручно використовувати в якості пробілу (він зроблений натискним). Інакше як пояснити, що в багатьох написаних нею профілях на стик причеплений стрибок. Так ось, для цих цілей він ні разу не підходить - джойстик натискається дуже туго.

Нова клавіатура від Logitech залишила у нас двояке враження. З одного боку, вона вкрай функціональна, вміє працювати не тільки з іграми, а й з різними додатками. З іншого - реальні переваги вона дає тільки в онлайнових іграх, де потрібно тримати під рукою величезну кількість гарячих клавіш.

У мінуси G13 запишемо аналоговий стік, який зручний виключно правші. Та й загальна його корисність знаходиться під великим сумнівом. Єдине, що не піддається жодній критиці, так це ергономіка. Відіграти шість годин поспіль і не відчути навіть натяку на втому в руці - воно того варто.

Скажемо чесно: після G13 Advanced Gameboard на звичайній клавіатурі грати не захочеться. Як то кажуть - здоров'я дорожче, навіть якщо за нього доведеться віддати більше 2500 руб.

  • відмінний дизайн
  • Рука знаходиться в природному положенні
  • відмінні кнопки
  • маса можливостей
  • Висока ціна
  • Жорсткий аналоговий стік