Полезные материалы

Новобранці йдуть на війну. У ЦСКА черговий дебют

Ще один вихованець московського ЦСКА дебютував в Лізі чемпіонів - четвертий за два роки і перший за тренера Гончаренко.

Ще один вихованець московського ЦСКА дебютував в Лізі чемпіонів - четвертий за два роки і перший за тренера Гончаренко

За віртуальними спорами, чи є «на нуль» у кваліфікації достатньою підставою для «офіційного» закінчення антирекордну серії Акінфєєва в Лізі чемпіонів, мало хто, можливо, звернули увагу на інший примітний факт афінського матчу. За три хвилини до фінального свистка, коли армійці вже методично сушили гру, на газон Олімпійського стадіону вискочив зі світлим волоссям хлопець з цифрою 31 на футболці. Чим-небудь запам'ятатися, крім пари ривків, він банально не встиг, а все-таки в історію потрапив - як перший дебютант ЦСКА в головному клубному турнірі при Вікторі Гончаренко.

У певному сенсі історія Олександра Макарова перегукується з унікальним досягненням одноклубника Чернова. Тільки захисник дебютував у збірній Росії без єдиного матчу РФПЛ за душею, а нападник - в Лізі чемпіонів. По-моєму, відповідний привід згадати, як стартували на цьому рівні більш досвідчені - за віком чи, за стажем гри за основу - одноклубники Макарова.

Тренери

Неважко здогадатися, хто відчинив двері із зоряним м'ячиком на вивісці перед більшістю нинішніх армійців. За сім років діяльності Леоніда Слуцького в столичному клубі сім чоловік з актуальною заявки познайомилися з Лігою чемпіонів. Першим був Набабкін у вересні 2011-го, останнім - Чалов в листопаді 2016- го.

Трійка «старослужащих» - Акінфєєв і Березуцкие - рубала вікно в Європу під командуванням Валерія Газзаєва, четвертий, Ігнашевич, - в сёмінском «Локомотиві». Коли Сергій забивав «Тіролю», Головін, Чалов, Макаров, Жамалетдінов і інші «молодогвардійці» ще в садок ходили - кожен в свій, зрозуміло. Ще двоє армійців, Дзагоєв і Щенніков, дебютом в ЛЧ зобов'язані Хуанде Рамосу.

Вернблум і Міланом вперше зіграли в чемпіонському турнірі на батьківщині, Натхо - у Бердиєва в Казані. Роль Бібрас дісталася епізодична, але запам'ятовується. Ізраїльтянин вийшов на заміну всього на кілька хвилин - зате проти самої «Барселони». Позитивний результат - 1: 1 - примножив радість дебюту.

Найбільш ранній

Валерій Газзаєв підвищив у званні не одного вчорашнього рядового. Окремо серед них варто Акінфєєв. У Лізі чемпіонів, нехай і в попередньому раунді, Ігор дебютував в 17 років, 3 місяці і 22 днів. На той час юнак вже нав'язав конкуренцію старшим колегам і провів півдюжини матчів вищого дивізіону, але повністю відключити емоції на більш високому рівні не зумів. Гарячність кіпера обернулася для ЦСКА першим пропущеним від «Вардар» голом, нерозторопність захисників - другим. У Скоп'є ворота стеріг вже Мандрикін, але від фіаско за сумою двох матчів це червоно-синіх не врятувало.

У 18 років, 7 місяців, 12 днів вперше зіграв в Лізі чемпіонів Федір Чалов, в 19 років і 2 місяці - з інтервалом в 6 сезонів - Алан Дзагоєв і Олександр Головін.

Найпізніший

Зворотний приклад - Васін. У вівторок в столиці Греції захисник вперше в житті почав матч Ліги чемпіонів на поле. До цього весь його континентальний багаж вичерпувався одним-єдиним таймом в Вольфсбурзі після травми Ігнашевіча. Віктору йшов 28-й рік - ще не «передпенсійний», але вже не юнацький вік.

Найяскравіший

Голом зазначив дебют у вищій європейській лізі Дзагоєв - тільки цінність його, на жаль, була невисока. У відповідь ЦСКА отримав три і без окулярів покинув Вольфсбург. З точки зору сукупності персональних звершень і командного результату слід виділити лігочемпіонський старт Ігнашевіча, нехай і в складі іншої команди. «Голищев» Сергія «Тіролю» в Раменському і понині пам'ятний дорослим шанувальникам «Локомотива» - через не тільки краси, але й важливості. Ігнашевич розрядив свою гармату через кілька хвилин після виходу замість Лоськова.

З суто армійських прем'єр недавнього минулого найбільший резонанс справило явище світу Чалова. Рідкісного резервісту тренер виділить в груповому турнірі максимум ігрового часу, але в домашній грі з «Байєром» Федір не дав тренеру приводу для заміни. Діяв по-хорошому нахабно, ініціативно і удостоївся хорошою преси.

найбільш невдалий

Прикрим вийшло перше знайомство з Лігою чемпіонів для армійських братів. Програти ЦСКА не програв, але з турніру вилетів. Нічия в Македонії влітку 2003-го була сприйнята червоно-синім спільнотою, можливо, навіть болючіше домашньої поразки. Після 1: 2 в Москві ще залишалася надія на виправлення ситуації - дві одиниці в Скоп'є її вбили.

«Веселенькі» вийшов дебют у ЛЧ у Фернандеса. Сьогодні оптиміст по життю Маріо, думаю, згадає його з іронічною посмішкою, але тоді в Римі йому було не до сміху. Як, втім, і всьому ЦСКА. Армійці без варіантів «згоріли» в Вічному місті (1: 5), а два з п'яти голів їм забив Жервіньо. Клієнт Фернандеса по позиції ...

Л ист очікування

З квартету армійців, від початку до кінця споглядали афінську зустріч з-під навісу лави запасних, в Лізі чемпіонів не грали троє - воротар Овчинников, хавбек Кучаев і нападник Оланаре. Тільки в юнацькому аналогу турніру брали участь Помазун, Чернов і Жамалетдінов (останній, до речі, є найкращим снайпером клубу в Лізі УЄФА - 13 м'ячів за три сезони). Для цієї дублёрской бригади саме по собі включення в резерв основи - вже маленьке досягнення. Але тільки прагнучи до більшого, хтось із них один раз почує: «Переодягайся, виходиш»

ТренерДебют в Лізі чемпіонів Хуанде Рамос Дзагоєв, Щенніков Леонід Слуцький Набабкін, Вітіно, Фернандес, Васін, Головін, Гордюшенко, Чалов Віктор Гончаренко Макаров Інші клуби Ігнашевич, Вернблум, Натхо, Міланом В очікуванні дебюту Жамалетдінов, Кучаев, Овчинников, Оланаре, Помазун, Хосоно , Чернов ...

джерело