Приголомшливий успіх фільмів спочатку "Легенди N17", а тепер і "Руху вгору" (фільм став найкасовішим в російській історії) змусив "СЕ" згадати інші сюжети зі світу спорту, які можна екранізувати.

ЗОЛОТО Мельбурн-1956 ...

ЗОЛОТО Мельбурн-1956

Едуард СТРІЛЬЦІВ. Фото Анатолій БОЧІНІН

Фільм про першу велику перемогу радянських футболістів - на Олімпіаді 1956 року в Мельбурні. Кульмінаційний момент фільму - матч з індонезійськими любителями, який збірна СРСР не змогла виграти. Але в повторній грі радянська збірна громить Індонезію, перемагає болгар в півфіналі - головним героєм того матчу стає Едуард Стрельцов , І обігрує югославів в битві за золото. Незважаючи на перемогу, Стрільців і ще один форвард, Валентин Іванов , Залишаються без медалей - за тодішніми правилами їх дають тільки одинадцяти гравцям, які брали участь у фінальній грі.

... СЕУЛА-1 988

СЕУЛА-1 988

1988 рік. Сеул. Переможна Олімпіада збірної СРСР.

Переможна для футбольної збірної СРСР Олімпіада-1988 Сеулі. Головним тренером нашої команди був Анатолій Бишовець . Радянська збірна обіграла Аргентину , США і Австралію , А в фіналі були повалені бразильці з Таффарел , Ромаріо і Бебето в складі. Єдиний матч, в якому команда не здобула перемогу - з Кореєю у групі.

Запам'ятовується останнє - гол Юрія Савічева в фінальному матчі, коли під крик коментатора Володимира Маслаченко ( "Юра, забивай, я тебе благаю!"), Він вийшов один на один з воротарем і перекинув його.

ВЕДЕНІН І "ДАХУСІМ"

В'ячеслав ВЕДЕНІН.

В основі фільму - геніальний четвертий етап естафети у виконанні радянського лижника В'ячеслава Веденина на Олімпіаді-1972 Саппоро. Веденін стартував з відставанням в 61 секунду від лідерів-норвежців, але примудрився наздогнати суперника Йохса Харвік за кілометр до фінішу і принести перемогу нашій команді з перевагою в 9 секунд. Багато вболівальників і журналісти не дочекалися легендарного фінішу Веденина і встигли покинути стадіон -завдання наздогнати і обігнати лідера на відрізку в 10 км здавалася нездійсненною. Поет Роберт Рождественський присвятив подвигу Веденина вірш "Репортаж про лижній гонці".

Головною фішкою може стати розповідь японського журналіста, який шукає секрет непереможності росіян. Японець підкрадається на старті до ВЕДЕНІН, задає йому каверзне питання про лижну мастило, а у відповідь чує епохальне: "Дахусім".

ПЕРЕМОГА У КУБКУ КАНАДИ-одна тисяча дев'ятсот вісімдесят один

1981 рік. Монреаль. СРСР-Канада - 8: 1. Фото Валерій Зуфара, ТАСС

На Кубку Канади-+1981 збірна СРСР з хокею у фіналі обіграє Канаду з рахунком 8: 1. Героями вирішальної зустрічі стають воротар Владислав Третьяк і форвард Сергій Шепелєв , Який зробив хет-трик.

Ситуація перед цим турніром у збірній була дуже непростою: зірки нашого хокею, головні надії команди поступово закінчують. Тихонов прибирає зі збірної Михайлова і Петрова. І, врешті-решт, самого Харламова . Харламов залишається вдома і гине в автокатастрофі, коли збірна вже на виїзді ...

ШАХОВИЙ МЕГАМАТЧ

Анатолій КАРПОВ і Гаррі Каспаров. Фото Борис Долматовський

Матч 1984-1985 років між Анатолієм Карповим і Гаррі Каспаровим за шахову корону. Виявився рекордним за тривалістю і був перерваний після 48 партій стомленим президентом ФІДЕ Флоренсіо Кампоманесом при рахунку 5: 3 на користь Карпова. Битва, що проходила в Колонному залі "Будинку спілок", вважається символом зміни епох в СРСР - Карпов сприймався як символ "брежнєвського застою", а Каспаров - як апологет "нового часу", хоч його і підтримував член політібюро ЦК КПРС Гейдар Алієв. Карпов вів в рахунку 5: 0, але потім Карпаров переломив хід поєдинку, а потім переміг і в переграванні. Зустріч супроводжувалася безліччю подій за межами шахівниці - від автомобільної аварії Карпова, по "зачіхіванія" чинного чемпіона світу прихильниками Карпарова і залучення екстрасенса Тофіка Дадашева.

Карполь І ОСТАННІЙ СЕТ

1988 рік. Перемога радянських волейболісток на Олімпіаді в Сеулі. Фото Федір АЛЕКСЄЄВ

В основі фільму - виступ збірної СРСР з волейболу на Олімпіаді в Сеулі в 1988 році. Команда програє перший сет з рахунком 2:15, доводить справу до вирішальній п'ятій партії і в підсумку поступається.

Центральним і основним по екранному часу подією може стати фінал, в якому радянські волейболістки поступаються Перу 0: 2 за сетами і 6:12 в третьому. Але в підсумку справа, як і в стартовій грі з японками, доходить до п'ятої партії і напруженої кінцівки, в якій керована Володимиром Карполь збірна СРСР все ж здобуває перемогу - 17:15.

ЛЕГЕНДАРНИЙ ПОЛУФИНАЛ КУБКА ДЕВІСА

Андрій ЧЕСНОКОВ. Фото Сергій Ківрін, Андрій ГОЛОВАНОВ

В основі - легендарний півфінальний матч тенісного Кубка Девіса в Москві між чоловічими збірними Росії і Німеччини, який відбувся 24 вересня 1995 року. У п'ятому вирішальному поєдинку Андрій Чесноков видав героїчну гру проти зоряного Міхаеля Штіха. Росіян відіграв дев'ять матчболів, а потім буквально замучив німця в п'ятій партії - Штіх здався в 27-му геймі, на п'ятій годині бою. У вирішальний момент зустрічі закінчився час телетрансляції, але вона була відновлена за особистим дзвінком Бориса Єльцина. Знесилений Міхаель після поразки ридав на корті, а боллбой Михайло Южний - майбутній лідер збірної - радісно ніс додому трофейні кросівки Чеснокова.

ПЕРЕМОГА ЦСКА У ФІНАЛІ КУБКА УЄФА-2004/05

18 травня 2005 року. Лісабон. "Спортинг" - ЦСКА - 1: 3. Армійці святкують перемогу. фото AFP

Армійці під керівництвом Валерія Газзаєва не змогли вийти в плей-офф футбольної Ліги чемпіонів. Однак в заключному матчі групи ЦСКА в Парижі перемагає ПСЖ, та гра стала бенефісом капітана команди Сергія Семака , Який забиває три голи. Через півтора місяці Семак переходить саме в "ПСЖ" .

Московський клуб продовжує боротьбу в Кубку УЄФА, а перед стартом в цьому турнірі Газзаєв каже, що в разі перемоги він збриє вуса. Навесні 2005-го червоно-сині послідовно обіграли "Бенфіку" , "Партизан" , "Осер" і "Парму" , А в фіналі зустрічаються зі "Спортингом" , При цьому матч проходить на полі суперника - в Лісабоні.

ЦСКА перемагає з рахунком 3: 1, а героєм матчу стає бразилець Даніел Карвалью , Який зробив три гольові передачі. У роздягальні після матчу команда скандує: "Вуса, вуса!", Але Газзаєв їх так і не збрив.

БРОНЗА НА ЄВРО-2008

21 червня 2008 року. Базель. Голландія - Росія - 1: 3. Андрій Аршавін святкує гол. фото REUTERS

Вперше в історії головним тренером збірної Росії по футболу стає іноземець. І спочатку у Гуса Хіддінка справи йдуть зі скрипом - команда з великими труднощами і завдяки перемозі Хорватії над Англією виходить на Євро-2008. В останньому відбірковому матчі групи видаляється Андрій Аршавін , Якого потім дискваліфікують на дві гри фінального турніру. Але голландець бере лідера збірної в Австрії та Швейцарії, і Андрій стає одним з героїв всього турніру. У чвертьфіналі Аршавіна показує фантастичний футбол, збірна Росії перемагає голландців, а вихід в півфінал приносить команді бронзові медалі.

ЛОНДОНСЬКИЙ ПЕРЕЛОМ

12 серпня 2012 року. Лондон. Росія - Бразилія - ​​3: 2. Росіяни святкують перемогу. Фото Олексій ІВАНОВ

У центрі сюжету - перемога чоловічої волейбольної збірної Росії на Олімпіаді-2012 в Лондоні. У фіналі команда Володимира Алекно поступалася по партіях 0: 2 здавався непереможними бразильцям, ходила по краю прірви в третьому сеті (29:27), але зуміла перемогти - 3: 2, не залишивши шансів грізному супернику у вирішальній партії (15: 9).