Полезные материалы

Як волейбольний «Зеніт» готується до Ліги чемпіонів

Посилення під Лігу чемпіонів, натуралізація іноземців та створення команди з пляжного волейболу. Відділ спорту «Фонтанки» розповідає про те, як петербурзький волейбольний «Зеніт» збирається переплюнути успіхи минулого сезону. Посилення під Лігу чемпіонів, натуралізація іноземців та створення команди з пляжного волейболу

Сергій Михайличенко / "Фонтанка.ру"

Перед стартом минулого сезону про волейбольний клуб «Зеніт» говорили, що це команда ветеранів, чиї кращі роки давно позаду. «Зеніт» стартував в чемпіонаті справді не яскраво, але до другої половини сезону команда розігналася, і зупинити її зміг в фіналі тільки багаторазовий чемпіон Росії - «Зеніт» казанський. Срібні медалі в перший же рік існування петербурзького клубу - успіх, по своїй грандіозності можна порівняти з виходом збірної Росії по футболу в чвертьфінал чемпіонату світу: спочатку завдання стояло потрапити хоча б до четвірки-п'ятірки. Але разом із тим сріблом на плечі молодого петербурзького клубу повісили ще більшу відповідальність - Лігу чемпіонів. Було очевидно, що команді потрібно посилення.

Ні про кого не шкодуйте

Основний склад залишився майже без змін. Були продовжені контракти з

центральними блокуючими Олександром Волковим (33 роки), Сергієм Черв'яковим (28 років), догравальника Євгеном Сівожелезом (31 рік) і ореол Камехо (32 роки), ліберо Артемом Зеленкова (30 років), сполучною Павлом Панковим (22 роки). Кожен з них довів свою незамінність в минулому сезоні.

Майже ні про кого з тих, що пішли в клубі не шкодують. Це догравальника Денис Шіпотько (33 роки) і Олександр Болдирєв (28 років), діагональний Філіп Воронков (35), ліберо Валерій Комаров (38 років), що з'єднує Максим Шульгин (35). З кожним з них «Зеніт» за власною ініціативою прийняв рішення не продовжувати співпрацю. За єдиним винятком ніхто з них не був здатний підсилити гру з лави запасних. І якщо в минулому сезоні це було не сильно помітно, то в новому, з урахуванням більш щільного графіка через виступи в Лізі чемпіонів, це обіцяло серйозні проблеми.

Єдиний, з ким в клубі прощалися, як кажуть самі співробітники, майже «зі сльозами на очах», - 24-річний сербський діагональний Дражен Лубуріч. У минулому сезоні він вніс великий внесок в срібні медалі. Якби не суворий ліміт на легіонерів в чемпіонаті Росії (максимум двох іноземців в команді), Лубуріч, який вважається одним з найперспективніших гравців в європейському волейболі, напевно б залишився.

новачки

Замість серба було вирішено взяти більш різнопланового і досвідченого гравця збірної Німеччини Георга Грозера (33 роки). Офіційно його підписання ще не оголошували, але, як стало відомо відділу спорту «Фонтанки», всі юридичні питання вже улагоджені. У складі національної команди Грозер виграв бронзу чемпіонату світу - 2014 і срібло чемпіонату Європи - 2017.

Також прийшли діагональний Сергій Пірайнен (22 роки), ліберо Семен Крівітченко (23 роки), який блокує Олексій Сафонов (28 років), сполучний Сергій Антипкін (32 роки) догравальника Дмитро Макаренко (32 роки) і Лукаш Дівіш (32 роки).

- Якби ми залишили все, як є, грати одним складом з урахуванням Ліги чемпіонів нам було б дуже складно, - розповів «Фонтанці» директор «Зеніту» Володимир Самсонов. - Тому ми конкретно посилилися по всіх позиціях. Ніхто з тих хлопців, з ким нам довелося розлучитися, не хотів йти. Але нам довелося піти на це. По кожному ми дуже багато думали. Хотіли посилитися ще більше, але з різних причин не вийшло. Кого змогли, хто був на ринку, тих ми забрали. Лубуріч був дуже хороший в атаці, але слабкий на блоці і подачі. Тому замість нього ми взяли німця, у якого атака на тому ж рівні, але при цьому він дозволить нам підсилити гру на блоці і подачі. В принципі, на цьому ми завершили нашу селекцію.

За словами Самсонова, в чемпіонаті Росії потрібно виступити як мінімум не гірше. Конкретних завдань на Лігу чемпіонів поки немає. «Дуже важкий буде турнір. Італійці потужно посилилися. Пограємо, подивимося. Але ми завжди ставимо перед собою високі завдання », - підкреслив директор« Зеніту ». Бюджет клубу залишився колишнім - близько 400 млн рублів.

Велику частину сезону команда проведе на «СИБУР Арені». Лише на одну-дві гри доведеться заглянути в Академію Платонова на вулиці Вязовой.

натуралізовані

Інший головною новиною міжсезоння для волейбольного клубу «Зеніт» стала натуралізація догравальника Ореолу Камехо. Кубинець вже офіційно отримав російський паспорт, залишилося дочекатися зміни спортивного громадянства.

- Я вже кілька років граю в Росії (з 2013 року. - Прим. Ред.), І країна дуже багато для мене значить, - каже Камехо. - У всіх місцевих містах, куди я приїжджав, мене зустрічали дуже тепло. І мені, і моїй родині дуже комфортно в Росії. Особливо - в Санкт-Петербурзі. Це приголомшливий місто. Звичайно, якщо я отримаю виклик з російської збірної, то буду прикладати максимум зусиль для того, щоб принести команді користь.

По-русски кубинець ще не говорить, тільки розуміє, але обіцяє тепер вивчити мову. Його натуралізація дійсно може піти на користь і збірної Росії. У вітчизняному волейболі складно знайти гравця з більш потужним ударом, ніж у Камехо.

У складі збірної Куби ореол вигравав бронзові медалі чемпіонату Північної і Центральної Америки (2007), Панамериканських ігор (2007) і Кубка Америки (2005, 2007). На клубному рівні - ставав срібним призером чемпіонату Бразилії (2012), чемпіонату Росії (2013/2014), чемпіонату світу серед клубних команд (2013).

Ще один новачок «Зеніту» - словак Лукаш Дівіш - вже чотири роки не вважається легіонером. Дівіш змінив громадянство в 2014. Тому офіційно іноземців в петербурзькому клубі поки двоє - ореол Камехо і Георг Грозер. З Камехо питання обіцяють вирішити протягом сезону.

Тепер ще й пляжний волейбол

«Зеніту» з кожним роком стає все більше . У квітні в Петербурзі з'явилася ще й команда під такою назвою з пляжного волейболу. Тут все просто. У 2015 році Федерація волейболу Росії зобов'язала волейбольні клуби Суперліги розвивати пляжну різновид свого спорту. Все-таки пляжний волейбол входить в програму Олімпіади, і в ньому, на відміну від звичайного волейболу, справи у Росії йдуть не дуже добре. Не відразу, але петербурзькому «Зеніту» довелося виконати цей пункт регламенту, організувавши кілька пар (в пляжному волейболі грають по дві особи).

Є вже і перші перемоги. У липні в естонському Пярну на турнірі з пляжного волейболу EEVZA (Східно-Європейська зональна асоціація) петербурзька пара Андрій Болгов та Владислав Єрмілов виграла золоті медалі. У фіналі були переможені естонці Нолвак / Тіісар - 2: 1 (17:21, 21:19 15:12).

- Перемога на турнірі EEVZA - дуже серйозне досягнення, - прокоментував успіх головний тренер команди «Зеніт» з пляжного волейболу Дмитро Кувічка. - В Естонії грали п'ять пар естонських та білоруських пляжників, які регулярно виступають в світовому турі. Так що Болгов і Єрмілов - молодці.

У звичайному волейболі календаря на сезон поки немає. У найближчих планах у петербурзького «Зеніту» двотижневі збори в Фінляндії, а перші офіційні матчі пройдуть в рамках попереднього етапу Кубка Росії в Сургуті з 18 по 23 вересня. Суперниками петербуржців стануть «Локомотив» (Новосибірськ), «Газпром-Югра» (Сургут), «Самотлор» (Нижньовартовськ), «Тюмень».

Артем Кузьмін, «Фонтанка.ру»