Полезные материалы

Єкатеринбург Онлайн

Звичайно ж, дівчатка і жінки теж займаються, здавалося б, суто чоловічими видами спорту і навіть процвітають: і на рингу б'ються, і штанги піднімають Звичайно ж, дівчатка і жінки теж займаються, здавалося б, суто чоловічими видами спорту і навіть процвітають: і на рингу б'ються, і штанги піднімають. Але якщо для істинно жіночих видів визначають критерії - це жіночність, граціозність і краса, то для чоловічих - сила, спритність і витривалість, грація тут не потрібна.

Спортивні педагоги при виборі секції радять враховувати фізіологічні та психологічні особливості конкретної дитини. Для початку розвіємо один стереотип, який говорить про те, що в баскетбол грають тільки високі хлопці, худим краще зайнятися гімнастикою, кремезним пацанам - важкою атлетикою, а довгоногим - легкою атлетикою. У цьому є своя правда, але стосується це, скоріше, професійних досягнень. Якщо не чекаєте від сина олімпійських медалей, нехай займається, чим хоче, аби подобалося.

І ось тут психологи радять: обираючи спортивну секцію для дитини, обов'язково оціните його темперамент: навряд чи активному, ні хвилини не сидить на місці дитині сподобаються шахи або ковзани - йому потрібні командні види спорту, що дозволяють виплеснути енергію. Спокійній дитині, навпаки, гра в команді може виявитися незатишній.

Якщо ваш син більш м'язистий, ніж його однолітки, якщо він з дитинства демонстрував чудеса сили і спритності, то йому більше підійдуть легка атлетика, східні єдиноборства, бокс, боротьба, регбі, футбол.

Якщо хлопчик атлетичний, стрункий і гнучкий, йому до душі будуть плавання, волейбол, футбол, баскетбол і спортивна гімнастика.

Є також активні від природи діти з нормальною статурою, але вони зовсім не цікавляться спортом. Такі хлопчики можуть звернути увагу на спортивний туризм або скелелазіння або можуть прийти в спорт через катання на велосипеді або звичайний дворовий футбол. Але можуть і прекрасно себе розвивати через "вуличні" види спорту: маунтінбайк, скейтбординг, паркур і так далі.

Бувають також малорухливі діти із зайвою вагою і провідні пасивний спосіб життя. Може бути, дитина не любить рухатися через будь-яких комплексів або психологічних бар'єрів. Тому спочатку постарайтеся знайти і вирішити проблему малорухомості сина і почніть займатися з ним ранковою зарядкою.

Виділити зі списку популярності най-най види спорту важко. Хлопчаки займаються всім, чим можна, але лідери, звичайно ж, є.

Легка атлетика

Найпопулярніший в світі і доступний вид спорту. Хлопчаки ним займаються ще з дитинства: бігають наввипередки, змагаються, хто далі стрибне. Заняття легкою атлетикою дають масу плюсів: розвивається витривалість, швидкість рухів, швидкість, формується хороша спортивна фігура. Заняття позитивно впливають на дихальну і серцево-судинну систему, розвивають грудну клітку, правильне дихання, покращують постачання організму киснем. Дитина стає гнучким, спритним, врівноваженим.

Командні види спорту

Командні види спорту, такі як футбол, хокей, волейбол, баскетбол добре підійдуть товариським дітям. Якщо ж дитина, навпаки, на контакт йде важко, то ці види спорту допоможуть розвинути в ньому комунікабельність: гра в команді допомагає адаптуватися в суспільстві і розвиває соціальне мислення, діти стають більш товариськими. Заняття футболом добре розвивають м'язи ніг і тазу, волейболом - швидкість реакції, спритність, поставу. Хокей та баскетбол покращують дихальну і серцево-судинну системи.

Хлопчики, які грають в ці види спорту, відмінно володіють свої тілом, у них хороша постава і реакція, розвинений окомір. Такі ігри відмінно виховують вольові якості.

плавання

Це, мабуть, самий безпечний вид спорту. Заняття зміцнять організм дитини і загартують його. Також плавання зміцнює нервову систему і покращує поставу. Якщо у вашого сина слабкі м'язи, проблеми з хребтом і відсутність інтересу до командних видів спорту, то плавання буде йому найбільш корисно. Воно допоможе скорегувати сколіоз і сформувати фігуру з правильною поставою: у чоловіків-плавців пряма спина, вузький таз і широкі плечі.
Плавання особливо корисно дітям, які страждають на ожиріння, цукровий діабет, сколіозом. Заняття плаванням покращують кровообіг, благотворно впливають на нервову систему, покращує роботу легенів.

єдиноборства

Це такі види спорту, як бокс, кік-боксинг, рукопашний бій, муай-тай, карате, тхеквондо, айкідо, різні види боротьби. Незважаючи на гадану (особливо мамам) жорстокість і травмоопасность бойових мистецтв, це все стереотипи. У єдиноборствах молоді хлопці надовго засвоюють, що таке самодисципліна. Вони вчаться контролювати емоції, агресію, концентрувати увагу.

Заняття бойовими мистецтвами виробляють швидкість реакції, розвивають відповідальність, самооцінку. Бійці удосконалюються не тільки фізично, а й духовно, особливо це практикується в східних єдиноборствах.

Ну і хлопчики вчаться захищати себе та інших, а це ніколи чоловікові не завадить.

Лижі і сноуборд

Один з наймасовіших і улюблених видів спорту на Уралі. Крім традиційних лиж і біатлону, популярні гірські лижі, сноуборд, фрістайл і більш екзотичні і екстремальні види. Починати краще з класичних бігових лиж. Заняття лижами допоможуть дитині загартуватися, підвищать працездатність і витривалість. Вони розвивають опорно-руховий апарат, покращують роботу органів дихання і серцево-судинної системи. У вправах задіяні всі м'язи тіла.

Фото: fc-ural.ru