Полезные материалы

Епідемія. Волейбол. Світова ліга


Субота. Калінінград. Росія - Сербія - 3: 2. Цікаво, хто б вийшов пасувати у росіян, якби в цьому матчі травмувався 42-річний сполучний Костянтин УШАКОВ (на задньому плані)? фото fivb.org

СВІТОВА ЛІГА. відбірковий турнір

За підсумками третього кола, матчі якого проходили в Калінінграді, збірна Росії втратила всіх шансів на потрапляння в софійський "Фінал шести".

При цьому росіяни продовжують нести не тільки очкові, але і кадрові втрати.

До кінця відбіркового турніру нашій команді залишилося провести три матчі в Нові-Саді: 28 червня - з японцями, 29-го - з кубинцями і 30-го - з сербами. Але навіть показавши в цих іграх 100-відсотковий результат, ні в якій "Фінал шести" ми не потрапимо. Нагадаю, що путівки в Софію крім господарів болгар дістануться переможцям відбіркових груп і кращої з других команд.

Останнє - точно не про збірну Росії. Справа в тому, що в підсумковій таблиці групи В, матчі якої завершилися на два тижні раніше, ніж в інших квартетах, другими фінішували бразильці. І в їх активі вже значиться 26 очок - на чотири більше, ніж наберуть росіяни, якщо здобудуть в Нові-Саді три повноцінні перемоги (з рахунком 3: 0 або 3: 1 кожна).

На перше ж місце в групі Росія після вчорашньої поразки від Куби вже не претендує. І це перший в історії випадок нашого непотрапляння до фінального раунду Світової ліги! Між іншим, з діючими переможцями турніру (а це, якщо хто забув, саме ми) подібних конфузів перш теж не траплялося. Але найнеприємніше - НЕ провальний підсумок нехай і престижного, але всього лише комерційного турніру.

В першу чергу бентежить гра російської збірної, яка з поступовим поверненням в лад лідерів не поспішає купувати торішньої стрункості. А команда тим часом продовжує відчувати колосальні муки в матчах проти суперників, очевидно поступаються в класі тим, кого належить перемагати в серпні на Олімпіаді.

Гаразд якби ми за прикладом Італії, Болгарії та багатьох інших спочатку пожертвували результатом і возили б на все відбіркові матчі Світової ліги глибокий резерв. Але ж після "експериментального" першого кола в японському Хамамацу головний тренер росіян Володимир Алекно "завантажив" по повній програмі і Максима Михайлова, і Дмитра Мусерський Дмитро Олександрович, і Юрія Бережко, і Олександра Бутько, і обох основних ліберо.

Так, на майданчик до сих пір не виходили Тарас Хтей і Олександр Волков. Зате в п'ятницю в команду повернувся Сергій Тетюхін - і наш склад дійсно впритул наблизився до оптимального. Рік тому з таким "матеріалом" Алекно поза всяких сумнівів був здатний перемагати навіть Бразилію. Тепер же ми пасу (втретє поспіль!) Перед що не подолали олімпійський відбір Кубою. І якимось дивом "відповзати" на тай-брейку від сербів, що виставляють проти нас команду без єдиного (!) Представника своєї чемпіонської обойми зразка ЧЄ-2011.

Безумовно сербські юніори хороші. Дивишся на догравальника Уроша Ковачевіча і сполучного Михайло Митича - і уявляєш собі молодих братів Грбіч. Колосальний потенціал проглядається у блокуючих Сречко Лісінача з Міланом Рашічем. Однак цим хлопцям 19-20 років. Їх час поки не прийшов. І щось підказує, що в Лондоні нам доведеться мати справу зовсім з іншою командою Сербії.

Та й не вона - якщо вже на те пішло, основний конкурент росіян в боротьбі за олімпійське золото. Після того, як в березні міжнародну кар'єру завершив великий Іван Мількович, статус сербської збірної девальвувався. Швидше на ній корисно обкатувати власну молодь. Наприклад, награвати змінника для Михайлова, якого як не було, так і немає. Але ж нічого подібного Алекно досі в Світовий лізі-2012 не робив і робити по-видимому не збирається.

А тут додалася нова напасть - епідемія травм. У суботу, якраз перед п'ятисетового матчем з Сербією, захворіло коліно у Бутько. Та так сильно, що поповзли чутки про операцію. Ситуація повинна прояснитися сьогодні. Але втрачати Бутько збірної Росії ні в якому разі не можна. Ми і з ним в складі примудрилися поступитися сербському молодняку ​​тиждень тому в Санто-Домінго. Без нього, правда, начебто перемогли.

Однак досвідчений Костянтин Ушаков, якого Алекно взяв в Калінінград замість Сергія Гранкіна, роль основного сполучного на Олімпіаді навряд чи потягне. 42 роки - це вам не жарти. Що підтвердив вчорашній матч, в ході якого ветеран помилявся через два рази на третій. Гранкін ж програв конкуренцію Бутько в збірній ще рік тому. І з тих пір втрачених позицій не відвоював.

Тим часом залишаються незрозумілими перспективи Волкова. Ніхто не дасть гарантій, що до Лондону встигне набрати ідеальні кондиції Хтей, який, як і Волков, як і раніше не провів в цьому році жодного офіційного матчу за збірну.

При тому що Апаліков Микола Сергійович, Денис Бірюков та Олександр Соколов поки виглядають блідими тінями самих себе, відверто "випадає" Євген Сівожелез, команда погано захищається, недбало подає, "брудно" блокує, а загальної "епідемії" не піддаються хіба що Михайлов, Мусерський Дмитро Олександрович, Тетюхін і Дмитро Ільїних - єдиний з наших резервістів, хто за підсумками цієї Світової ліги заробив місце в олімпійській заявці.

До речі, в Лондон вчора ввечері пробилася російська жіноча команда з пляжного волейболу. Хоч одна хороша новина! Погана ж полягає в тому, що вже в першому матчі олімпійського турніру підопічних Алекно чекає зустріч з німцями, які на початку червня не пустили в Лондон ... збірну Куби.

Олексій БЕЗ'ЯЗИЧНИЙ, Спорт-Експрес

2. Цікаво, хто б вийшов пасувати у росіян, якби в цьому матчі травмувався 42-річний сполучний Костянтин УШАКОВ (на задньому плані)?