Полезные материалы

KazanFirst - Феномен Алекно: чому тренер «Зеніту-Казань» - кращий в світі

Автор фото: офіційний сайт ВК "Зеніт-Казань"

Спорт 16:16 / 18 грудня 2017

Феномен Алекно: чому тренер «Зеніту-Казань» - кращий в світі

В ніч з неділі на понеділок казанський клуб, перемігши в Клубному чемпіонаті світу, досяг волейбольного Евересту: на планеті не залишилося турнірів, які б не вигравала команда зі столиці Татарстану. Вітаємо вболівальників і клуб і пояснюємо, чому в цьому успіху ніяк не можна переоцінити роль головного тренера

«При підвищеній важливості бажане ніколи не здійсниться. «За бажанням» потрібно йти так, як ми спускаємося в кіоск за вечірньою газетою - впевнено, не комплексуючи і навіть кілька розхлябано - як би пошарківая домашніми туфлями про знайомі вищербини асфальту », - прочитав я в якийсь в статті по психології.

Саме так - чи не розхлябано і, боронь боже, пошарківая, а впевнено і не комплексуючи - «Зеніт-Казань» і переміг на цьому досі злощасному Клубному чемпіонаті світу. Гештальт «Виграти все», яке мучило волейбольну Казань з 2008 року, «Зеніт» закрив через дев'ять років - зовні легко і невимушено, не віддавши в п'яти матчах жодної партії. Щоб так вигравати, та ще з шостої спроби, мало одного майстерності - перш за все це психологія. Причому потрібно мати не тільки сталеві нерви, а й залізні Фаберже.
У тому, що у нинішніх гравців «Зеніта» з цим все в порядку, заслуга в першу чергу головного тренера. Пам'ятайте відрізок на початку другої партії фіналу, коли не ладилося у Макса Михайлова? На перший технічний «Зеніт» пішов, поступаючись 5: 8, і планеті пощастило - бесіду Володимира Алекно з Михайловим вивели в ефір. «Розслабся, грай собі на втіху», - ось лейтмотив ради тренера гравцеві. Говорив Алекно спокійно і впевнено (втім, в тайм-аутах він завжди такий), і після цього у Макса полетіло.

Другий тайм-аут з нинішнього КЧМ, чітко відклався в пам'яті, - гра на груповому етапі з «Приховай». Алекно тільки розвів руками: «Хлопці, ви все робите правильно, мені вам навіть сказати нічого. Отримуйте від гри задоволення! ».
І вони дійсно кайфують, граючи у волейбол, - головний тренер навчив їх цьому. А ще - спокою і витримки, причому на власному прикладі: я ні разу не бачив Алекно кричущим (Бердиєва бачив, а Алекно - немає), вони і без тренерського крику прекрасно чують один одного. Таких, хто не чує, в командах Алекно немає.
Ось тільки не треба мені говорити, що та дрім-тім з тими контрактами, що сьогодні в Казані, у будь-якого фахівця заграє. По-перше, не всі гравці потрапляють в «Зеніт» суперзірками - багато такими стають у Алекно і перестають ними бути, йдучи з його команди. По-друге, про зарплати волейболістів відомо лише те, що вони менше, ніж у хокеїстів і футболістів, до того ж успіхи нашого волейболу не дають приводу згадувати про гроші. По-третє, далеко не у кожного тренера зірки, зібрані в одну команду, стають командою-зіркою.
Алекно ж вдалося об'єднати великих гравців і при цьому домогтися синергетичного ефекту. І вдавалося раніше: до нинішнього «Зеніту» Бутько - Леона - Михайлова був «Зеніт» Болла - Тетюхін - Стенлі. А до нього - московське «Динамо» 2006 року і чемпіон Франції «Тур».
Питання «Як він це робить?» Фахівці ставлять собі, ймовірно, з початку 2000-х, коли «Тур» з середнячка перетворився в чемпіона. І хоча сам Алекно успіхи з усіма своїми командами пояснював тим, що мав можливість брати тих гравців, яких хотів, мені здається, справа не тільки в цьому. Він сам завжди в процесі - вивчає, аналізує, а тому і бере тих, хто йому точно допоможе. А тому найбільш невдалий трансфер «Зеніту» останніх років, який мені спадає на думку, - це прихід Олексія Спиридонова.

А ще Алекно не боїться приймати рішення. Приклад перекладу Мусерський Дмитро Олександрович в діагональ в фіналі Олімпіади-2012 вже всім набрид, але куди ж без нього! Так, можливо, пощастило з тих, хто кинув вже грати і не зуміли зібратися бразильцями. Але виходи на майданчик сполучного Кобзаря і діагонального Полєтаєва в «Зеніті» зразка минулих років - це ж не везіння, а робота тренера, а Полєтаєв - так той взагалі самородок, огранений Алекно. А гра блокуючого Олексія Самойленка на нинішньому КЧМ - не приємний чи сюрприз? І не випадково він увійшов до символічної збірної турніру.
«Результат роблять гравці, але ще потрібно мати можливість цих гравців зібрати. Ви думаєте, Ярославль або Тюмень на початку сезону не хотіли стати чемпіонами? Так все 12 клубів хотіли! Але не у всіх є можливість. А у нас є », - говорив Алекно в травні 2010-го в своєму інтерв'ю« Советскому спорту »після другого для себе чемпіонства з« Зенітом ». У цьому році ситуація дещо інша: у Росії з'явився ще один «Зеніт», який куди ближче (в усякому разі, географічно) до титульного спонсору, і Казань покинули кілька гравців минулорічної команди - можливо, когось із них Алекно хотів би залишити. Нічого, закликав інших. І, я впевнений, підготує їх як треба до решти головних матчів сезону - після того, як найголовніший виграний, зробити це буде простіше.

Напевно, в Казані для роботи Алекно створені ідеальні умови - якось не задаєшся цим питанням, коли не виникає ніяких інших ні до команди, ні до клубу, а результат настільки хороший, що іноді хочеться себе вщипнути, щоб перевірити, чи не спиш. Але не варто забувати, що працювати в таких умовах, можливо, ще складніше, тим більше що сьогодні перемоги «Зеніту-Казань» стали сприйматися як само собою зрозумілі. І з цієї точки зору титул кращої команди світу в клубному волейболі як не можна до речі: хоч щось новеньке.
Залишається сподіватися, що Володимиру Алекно, який виграв все в клубному волейболі і майже всі - зі збірною країни, вистачить цієї новизни, щоб з колишнім ентузіазмом йти з «Зенітом» брати вже підкорені вершини. З казанським «Зенітом».

Читайте також: Сухо і некомфортно: московське «Динамо» знову краще казанського

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Автор фото: zenit-kazan.com

Спорт 00:13 / 18 грудня 2017

«Зеніт-Казань» виграв клубний чемпіонат світу

У фіналі команда Володимира Алекно в трьох сетах обіграла італійську «Лубе Чівітанова».

Для казанських волейболістів цей трофей став першим в історії. Раніше «Зеніт» двічі грав у фіналі, але обидва рази посідав друге місце. Тепер в колекції клубу зі столиці Татарстану зібрані всі можливі титули в волейболі.

Найрезультативнішим гравцем у матчі став Хуанторена, який набрав 22 очки. У складі «Зеніту» 19 очок у Леона.

У казанської команди ще й три індивідуальні нагороди.

Символічна збірна клубного чемпіонату світу-2017

Найцінніший гравець: Османі Хуанторена ( «Чивитанова»).

Сполучний: Олександр Бутько ( «Зеніт-Казань»).

Діагональний: Цветан Соколов ( «Чивитанова»).

Блокуючі: Олексій Самойленко ( «Зеніт-Казань»), Робертланді Симон ( «Крузейро»).

Догравальника: Вільфредо Леон ( «Зеніт-Казань»), Йоандрі Леал ( «Крузейро»).

Ліберо: Женя Гребенников ( «Чивитанова»).

Наша довідка

Клубний чемпіонат світу. фінал

Чивитанова (Італія) - Зеніт-Казань (Росія) - 0: 3 (25:27, 22:25 22:25)

17 грудня. Краків. «Таурон Арена». 5558 глядачів.

Читайте також: Сухо і некомфортно: московське «Динамо» знову краще казанського

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Пам'ятайте відрізок на початку другої партії фіналу, коли не ладилося у Макса Михайлова?
Питання «Як він це робить?
А гра блокуючого Олексія Самойленка на нинішньому КЧМ - не приємний чи сюрприз?
Ви думаєте, Ярославль або Тюмень на початку сезону не хотіли стати чемпіонами?