KazanFirst - Ні Елі - немає шансів: «Динамо-Казань» програло перший матч плей-офф Ліги чемпіонів

Спорт 7:45 / 22 березня 2018

Немає Елі - немає шансів: «Динамо-Казань» програло перший матч плей-офф Ліги чемпіонів

Втрата доігровщіци боляче вдарила по казанським волейболістка.

Коли 7 березня в третій партії з «Сахаліном», який для «Динамо-Казань», визнаємо вже, не суперник, після одного з розіграшів Еліца Василева скривила обличчя від болю, а при наступній своїй спробі атакувати і зовсім заплакала, мені стало якось то дуже тривожно. По-перше, через те, що я пам'ятав, як Василева травмувала це ж плече в першій половині нинішнього сезону, а тому зрозумів, що це - рецидив, штука дуже неприємна. По-друге, Василева сьогодні для «Динамо-Казань» означає значно більше, ніж це може здатися в ті моменти, коли Елі в порядку і грає.

Головний тренер казанського клубу Ришат Гілязутдінов до останнього не афішував втрату болгарської доігровщіци. І навіть коли Елі не зіграла в товариському матчі з італійською командою «помідо» за два дні до гри Ліги чемпіонів з «Конегліано», клубний сайт ні слова не сказав про те, що команда втратила одного з лідерів. Тільки в самому початку трансляції матчу з «Конегліано» коментатор Тетяна Грачова сповістила світ, що Василева прооперована. Операція в кінці березня - це, я вважаю, втрата гравця до кінця сезону. Буде здорово, якщо я помиляюся.

У грі з «помідо» Гілязутдінов спробував два варіанти заміни Василевою: перший - це Анна Котікова на позиції Елі, другий - переклад Наталії Маммадова в догравання і Дарина Малигіна на позиції діагональної. Гілязутдінов зупинився на першому: зі стартового розіграшу на майданчику 19-річна Аня Котікова. І начебто все зовсім непогано - Котікова навіть виграє кілька брейкових очок завдяки своїй подачі, але ... Все-таки основна робота гравця її амплуа - забивати м'ячі з четвертої зони, а з цим якраз великі проблеми. Досвідчені суперниці напевно готувалися до того, що «Динамо» гратиме без Василевою, і блок для котикову організовують чудово. Раз по раз молода доігровщіца впирається в залізобетонний частокіл рук гравців італійської команди. Гілязутдінов намагається перекрутити склад - випускає замість Ані Дарину Малигін, але Даша чи не в першому епізоді позіхає такий прикрий м'яч, що стає зрозуміло: до втрати Василевою «Динамо» виявилося не готове, по крайней мере в першому матчі «Раунду шести» Ліги чемпіонів .

Початок другої партії - зовсім сущий кошмар для гостей. «Динамо» горить - 3: 8 до першого технічного перерви, і, як покаже хід гри, цей розрив до фіналу партії тільки збільшиться. На майданчику вже Малигіна, вона замінила котикову і грає на позиції доігровщіци, атакуючи з четвертої зони. У другому відрізку сету «динамівці» вдається скоротити відставання до трьох очок, але це - максимум. Італійки, в рядах яких помітну роль відіграють доігровщіца-американка Кімберлі Хілл і єднальна-полька Іоанна ВОЛОШ, впевнені в своїх силах, а підтримка трибун - зал-п'ятитисячник заповнений приблизно наполовину - тільки додає цій впевненості.

Ахове початок третьої партії - 1: 6 - начебто вдається зупинити і навіть скоротити відставання до трьох очок. Але на початку другого десятка «Конегліано» виграє три брейкових очка поспіль. І комфортні для італійок «плюс 6» - це практично вирок для Казані. При тій невпевненості, смикання і розгубленості, що демонструють «динамівка», відіграти такий гандикап вкрай складно. І все ж гості намагаються щось зробити. За рахунку 14:10 «Динамо-Казань» здобуває перше в цьому матчі очко блоком. Перше в другій половині третьої партії! Один цей факт говорить про те, в якому стані «динамівка». А якщо сюди ж додати втрати при подачах і дурні помилки на прийомі, можна констатувати: ранній від'їзд до Італії команді не пішов на користь.

16:13 У користь «Конегліано» до другого технічного в третій партії ще дарують якусь надію на чудо, але італійки нестримні. Дуже швидко розрив в рахунку збільшується до п'яти очок - Еліза Челла в «Конегліано» виходить тільки на подачу, але без набраних очок на лавку; не повертається. При рахунком 22:15 все стає ясно.

Якщо ми хочемо потрапити в «Фінал чотирьох», то в матчі-відповіді, який відбудеться 4 квітня в Казані, «Динамо» необхідно перемагати з рахунком 3: 0 або 3: 1 і сподіватися на успіх в «Золотому сеті». Давайте вірити в чудеса, друзі.

Наша довідка
Волейбол. Жінки. Ліга чемпіонів. «Плей-офф шести». перший матч
«Имоко Воллей Конегліано» (Італія) - «Динамо-Казань» (Росія) - 3: 0 (25:19, 25:18, 25:17)
21 березня. Тревізо. «ПалаВерде».
Матч-відповідь відбудеться 4 квітня о Казані.

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Автор фото: ХК "Металург"

Спорт 19:34 / 21 березня 2018

Два з двох: «Ак Барс» везе із Магнітогорська ще одну перемогу

Як казанський клуб зробив важливий крок у боротьбі за вихід в наступний раунд.

21 березня для «Ак Барса» - історична дата. У цей день в 1998 році казанці оформили своє перше чемпіонство. Символічно, що це пам'ятна подія випало на той час, коли команда знаходиться в Магнітогорську. 20 років тому «Магнітка» зіграла тут внічию з ярославським «Торпедо». Цей результат вкупі з перемогою «Ак Барса» над «Динамо» і дозволив «барсам» взяти золото.

Але сьогодні думки не про минуле, а про сьогодення з прицілом на майбутнє.

- Хочу, щоб «Трактор» був. Ну не Уфу ж знову - набридло, - чулося серед уболівальників «Ак Барса» вчора після повернення до Зеленої галявину з Магнітогорська з переможного для казанців третього матчу серії проти «Магнітки».

Звичайно, були і ті, хто закликав не поспішати. Та й самі гравці після гри говорили, що ще нічого не вирішено. Проте всі розуміють, що в разі перемоги «барсів» і в четвертому матчі результат серії багато в чому буде визначено.

Але Магнітогорськ живе хокеєм. Якщо напередодні ми потрапили з корабля на бал і не встигли як слід озирнутися, то сьогодні була можливість краще познайомитися з містом. І здається, що з того самого 1998 го тут мало що змінилося. Фасади будинків створюють відчуття, що на дворі дев'яності - початок двотисячних. Фраза «Передайте за проїзд» в газельці підсилює ці відчуття. Місто живе розміреним життям з того боку ставу Заводський і вражає міццю величезного металургійного комбінату - на інший. Там підносяться труби, лежать купи заліза, а темна хмара над ним помітно виділяється на тлі решти неба.

Єдине місце, яке може посперечатися з заводом по своїй харизмі, - «Арена Металург» в дні матчів. Вже вдень по місту ходять люди в клубних светрах, в кафешках - трансляції вчорашнього матчу, в таксі - розмови про хокей. Увечері спокійне життя з вулиць Магнітогорська перетікає в чашу льодового палацу і зі стартовим вкиданням дає виплеск емоцій.

Правда, сьогодні кількість глядачів на трибунах під час виконання гімну натякає на те, що надій на продовження боротьби в серії з «Ак Барсом» у магнітогорцев небагато. Та й місцеві журналісти не бачать особливих перспектив.

- Що будемо: битися або голитися? - запитує колега, зайшовши в прес-центр. На його думку, у «Магнітки» просто немає складу: Чібісов в плей-офф здувся, Коварж набрав лише два очки, тому грати, по суті, нікому. У «Ак Барса» ж десять гравців відзначилися трьома і більше балами за результативність.

Те, що в казанської команді очікувати неприємностей можна від будь-якої гілки, продемонструвала трійка Бурмістрова. Саша пропустив дві останні гри, але сьогодні вийшов на лід, замінивши Федора Малихіна. І на початку першого періоду відзначився дотепною передачею на Олексія Потапова, який відкрив рахунок в цій зустрічі.

Інша справа, що «Металург» в семи матчах з восьми в нинішньому плей-офф пропускав першим, але далеко не завжди це означало поразку. Тому не дивно, що до перерви «Магнітці» вдається відігратися - Ян Коварж відповів критикам блискучим по точності кидком.

У другому періоді моментів майже немає, але нерв в грі божевільний. Немов два важковаговика, команди беруть один одного в клінч, при цьому кулак завжди напоготові. Видалення Євгена Бірюкова в цій ситуації - відмінна можливість провести хук, і «Ак Барс» це робить.

Гра в більшості казанцям в нинішньому плей-офф дається важко, але в Магнітогорську «барси» використовують зайвого в другому матчі поспіль. Ще одна паралель з вчорашньою грою - гол через чотири хвилини після початку третього періоду. Станіслав Галієв в швидкому прориві демонструє спритність рук і без всякого шахрайства збільшує відрив «Ак Барса».

Відставання в дві шайби в хокеї - це не фатально, але «Магнітка» виглядає втраченою. Тому довгий час найцікавішим, що було в третьому періоді, залишалося потрапляння шайби в шию арбітру. На щастя, з ним все в порядку. А через мить Коварж змушує і зовсім забути про здоров'я судді, скорочуючи відрив. До сирени залишається чотири хвилини, але казанці вдається утримати переможний рахунок. Тепер команди знову переїжджають в Казань, де 23 березня команда Зінетулой Білялетдінова може оформити вихід в наступну стадію. У парі «Трактор» - «Салават Юлаєв» поки нічия.

Хокей. КХЛ. Кубок Гагаріна. 1/4 фіналу. четвертий матч

"Металург" - "Ак Барс" - 2: 3 (1: 1, 0: 1, 1: 1)

Голи: 0: 1 - Потапов (Бурмістров, Лукоянов, 6:27), 1: 1 - Коварж (Вольські, 12:37), 1: 2 - Сікач (Азеведо, Охтамаа, 36:24, бол.), 1: 3 - Галієв (Заріпов, 44:37), 2: 3 - Коварж (Лі, Вольські, 55:32, бол.)

"Металург" (2): Самсонов (Кошечкин, 55:19 - 55:32); Бірюков (2) - Лі, Мозякин - Коварж - Вольські; Денисов - Півцакін, Шенфельд - Еллісон - Чібісов; Береглазов - Терещенко, Кокарев - Осала - Тимкин; Швирьов - Дронов, Платонов - Калетник - Казіонов

"Ак Барс" (4): Гарипов; Марков (2) - Яруллин, Сікач - Ландер - Азеведо; Охтамаа - Манухов, Заріпов - Ткачов - Галієв; Батиршін - Лямкін (2), Лукоянов - Бурмістров - Потапов; Сидоров, Клінкхаммер - Світов - Косів.

Судді: Едуард Одіньш, Олексій Бєлов, Олександр Захаренков, Іван Сазонов

21 березня, 2018. Магнітогорськ. «Арена Металург»

Рахунок в серії: 1: 3

Що будемо: битися або голитися?