Полезные материалы

Конспект уроку з волейболу в 5 класі

Пропоную план-конспект уроку початкової волейбольної підготовки в 5 класі на тему «Стійки і переміщення гравців» Пропоную план-конспект уроку початкової волейбольної підготовки в 5 класі на тему «Стійки і переміщення гравців». Учні знайомляться з основною стійкою волейболіста, з технікою переміщень волейболістів і іграми і естафетами з елементами волейболу. До речі, в своїй школі я вже починаючи з 2-3 класу додаю безліч елементів волейболу, граючи в пионербол: розстановка по зонам, подача знизу, гра біля сітки, верхній прийом м'яча (благо адміністрація дозволила навантаження в 2 години на тиждень на гурток у 2 -4 класах «пионербол з елементами волейболу»).
Цілі: провести інструктаж з техніки безпеки на заняттях з волейболу; провести загально-розвиваючі вправи з набивним м'ячем, спеціальні бігові вправи; познайомити зі стійкою гравця, переміщеннями в стійці гравця: приставними кроками боком, обличчям і спиною вперед, естафет.
Формуються УУД:

  • предметні: мати початкові уявлення про стійку гравця у волейболі, переміщеннях в цій стійці; організовувати здоров'язберігаючих життєдіяльність за допомогою загальнорозвиваючих вправ з набивним м'ячем і естафет;
  • метапредметние: приймати і зберігати цілі і завдання навчальної діяльності, визначати спільні цілі і шляхи їх досягнення; контролювати і оцінювати навчальні дії відповідно до поставленим завданням і умовами її реалізації; здійснювати взаємний контроль у спільній діяльності; адекватно оцінювати свою поведінку і поведінку оточуючих;
  • особистісні: формування позитивного ставлення учнів до занять фізкультурної діяльністю; накопичення необхідних знань, умінь у використанні цінностей фізичної культури для досягнення особистісно значущих результатів в фізичну досконалість.

Інвентар: секундомір, свисток, набивні м'ячі за кількістю займаються, 2-4 волейбольних м'яча, 2-4 конуса, інструкції з техніки безпеки.
Хід уроку
I. Вступна частина
1. Побудова учнів. Організаційні команди. Рапорт, вітання учнів.

2. Оголошення теми уроку, постановка цілей та завдань.
- Хлопці, сьогодні ми починаємо займатися в новій навчальній чверті і будемо займатися спортивними іграми. Зокрема почнемо ми з відпрацювання основних технічних елементів гри волейбол.
2. Інструктаж по ТБ на уроках спортивних ігор.
Учитель проводить інструктаж з техніки безпеки на заняттях спортивними іграми (бажано, щоб учні самі згадали основні правила).
- Клас! Направо! Вправо в обхід по залу кроком руш. Увага, клас, бігом марш! Виконується розминку біг (до 3 хв). Можливий біг із завданнями: біг з високим підніманням стегна, з захлестом гомілки, приставними кроками правим і лівим боком, з розворотами по свистку, підкидаючи перед собою м'яч і т.д .. Увага, клас, кроком руш. Після бігу вчитель переводить клас на крок. Учні виконують дихальні вправи (на 1-2 - руки вгору, глибокий вдих, на 3-4 руки вниз, видих). Коли учні проходять по периметру залу, то вчитель роздає по одному набивні м'ячу і перебудовує учнів для проведення розминки.
3. Комплекс вправ з набивними м'ячами

Комплекс вправ з набивними м'ячами

Проводиться розминка. Після закінчення розминки учні перебудовуються в одну колону, проходять по колу і прибирають м'ячі на місце.
- Розійдіться по всьому майданчику (кожен може встати там, де йому зручно, але так, щоб не заважати іншим).
II. Основна частина
1. Ознайомлення з поняттям і технікою стійки волейболіста.

- Визначення слова «стійка» вельми просте - це зручне вихідне положення волейболіста
- Визначення слова «стійка» вельми просте - це зручне вихідне положення волейболіста. У цьому положенні ноги злегка зігнуті (вже готові відштовхнутися і допомогти тілу переміститися в будь-яку сторону), вага тіла рівномірно розподіляється на обидві ноги, тулуб злегка нахилений вперед, ноги разом зводити не треба, руки зігнуті в ліктях і спрямовані вперед (вже готові діяти: ловити м'яч, відбивати і т. п.)
Учитель показує правильну стійку і просить учнів повторити її. Учитель уважно перевіряє, у кого як виходить. На перших етапах навчання дуже важливо звертати увагу дітей саме на стійку грають, тому що в старших класах перевчити дуже складно.

  • Виконаємо вправу. За моїм сигналом ви повинні розслабитися і встати в зручну позу, по другому сигналу по-намагайтеся прийняти стійку волейболіста. Вправа виконується кілька разів, в залежності від якості виконання дітьми.

2. Переміщення в стійці волейболіста
- Зазвичай у волейболі застосовується приставних крок, який може виконуватися вперед, назад, вправо і вліво. Рух починається з ноги, яка розташована ближче до напрямку переміщення (відповідно, якщо треба переміститися вправо, то з правої ноги, якщо вліво - з лівої). Такі переміщення застосовуються, коли гравцеві вистачає на нього часу і відстань, яку слід подолати, невелике.

Також можна використовувати подвійний крок
Також можна використовувати подвійний крок. Він застосовується, коли необхідно швидко вийти до м'яча. Тоді рух починається з дальньої до напрямку руху ноги.
Можна застосовувати і біг, але він потрібен тільки в тих випадках, коли доводиться переміщатися на відносно велику відстань, причому якомога швидше. Наприклад, можна перейти на біг для порятунку м'яча, який відлітає від свого гравця, для виконання нападаючого удару або навіть для блоку.
(Коли всі моменти розібрані, вчитель дає команди, куди і як рухатися, а учні виконують переміщення, намагаючись не заважати один одному (можна ввести правило: якщо двоє стикаються або зачіпають один одного, то вони повинні зупинитися на місці і порахувати до десяти, тільки після цього можна продовжувати рух, причому неважливо, хто був винен у зіткненні), якщо ж звучить свисток, то всі гравці повинні завмерти на місці в стійці волейболіста.)
команди вчителя
4. приставним кроком вправо-вліво (необов'язково переміщатися строго по прямій, можна рухатися по дузі, щоб міняти своє місце розташування).
5. приставним кроком вперед-назад (те саме).
6. Подвійний крок (виконується в різні боки).
7. Біг (виконується в різні боки).
- При виконанні подвійного кроку і бігу не треба весь час крокувати і бігати, а треба виконувати короткі ривки, начебто побачили падаючий м'яч і прагнете його дістати. Зробили ривок, зімітували спійманий або відбитий м'яч, зупинилися в стійці волейболіста, зробили паузу, як би дочекалися нового летить м'яча і знову на нього відреагували і т. Д.
(Команди даються не по порядку, а вроздріб. Учні повинні легко перебудовуватися під різні варіанти переміщень.)

3. Естафета з волейбольними м'ячами
Учитель ділить клас на кілька команд.

І. п. - м'яч у другого. Перший біжить до конуса, там розгортається, приймає стійку волейболіста, а другий кидає йому м'яч в руки. Перший ловить м'яч, біжить назад, передає естафету другому, торкнувшись його рукою, а м'яч передає третій, сам йде в кінець колони і т. Д.
Помилки: не прийняв стійку волейболіста, м'яч вдарився об підлогу, перш ніж був спійманий. Кожна помилка - плюс 3 с.

8
8. І. п. - м'яч у першого. Виконується біг спиною вперед. Як тільки перший добіжить до конуса, кидає м'яч другому, потім біжить до нього і передає естафету торканням руки. Другий, як тільки зловить м'яч, розгортається спиною у напрямку руху і чекає торкання.
9. І. п. - направляючий сидить на підлозі, спиною у напрямку руху, м'яч в руках. За сигналом перший встає, розгортається, особою вперед біжить до конусу, кладе на нього м'яч і повертається бігом назад, в цей час другий вже сідає і чекає торкання. Як тільки його торкнулися (передали естафету), він схоплюється і біжить до м'яча, бере його, повертається, кладе на ноги сидячого третього. Як тільки той отримує м'яч, то може вставати і бігти до конусу, де знову кладе на нього м'яч, і т. Д.

(Якщо класти м'яч на конус складно, то можна покласти середнє кільце або обруч. Гравець повинен покласти м'яч так, щоб той не впав, якщо м'яч падає, потрібно повернутися і знову покласти на конус.
III. Заключна частина
Закінчують естафету за 4-5 хв до кінця уроку.

1. Гра на увагу: учні розходяться по залу. За першим свистком учні закривають очі і піднімають праву ногу і розгойдують її вперед-назад. За другим свистком опускають на підлогу, а по третьому піднімають ліву ніг і виконують махи. Хто стосується статі при втраті рівноваги стоячи на одній нозі, той програв

2.Учащіеся виконують дихальні вправи. Проводиться побудова в одну шеренгу.

3. Підбиття підсумків уроку. Учитель підводить підсумки естафети та уроку. Аналізує роботу учнів. Бажано похвалити учнів за уважність, швидкість, взаємодопомога і взаємовиручку, чесну гру і т. П.
4. Домашнє завдання: прочитати текст «Волейбол. Основні прийоми гри. Стійка і переміщення »на сторінках 118, 119 підручника Фізична культура в 5-6-7 класах М.Я. Віленського.

5. Організований вихід в роздягальню: клас, не стройовим кроком руш.