Полезные материалы

Кросівки для волейболу

  1. Трохи від баскетболу
  2. принципові відмінності

Перебуваючи на майданчику під час матчу кожен волейболіст робить багато різких ривків, коротких прискорень і різноманітних стрибків. Впевненість в русі в свою чергу дуже сильно залежить від підбору ігровий взуття. Тому до вибору волейбольних кросівок професійні спортсмени ставляться дуже серйозно. Деякі мають більше десяти пар, і з задоволенням купують майже кожну нову цікаву для них модель.

Найбільш популярні марки кросівок серед волейболістів:

  • Asics
  • Mizuno
  • Air Jordan
  • Kevin Durant
  • Kobe Bryant
  • Adidas

Трохи від баскетболу

Перераховані виробники - далеко не все, і список можна дописати ще парою-трійкою дуже хороших варіантів. Що варто виділити особливо - в повному обсязі з улюблених волейболистами кросівок призначені для волейболу. Тільки певні моделі Mizuno і Asics можна впевнено назвати взуттям для волейболу, інші марки виробляють взуття в основному для баскетболу. Волейбол і баскетбол дуже схожі з точки зору динаміки переміщення спортсменів по майданчику. Але є одна дуже важлива відмінність, яке не варто забувати: волейбольні та баскетбольні матчі граються на різних покриттях. Баскетбольна взуття призначена для паркету, а волейбольний для спеціального покриття - спортивний лінолеум (Teraflex і Mondoflex). Поки взуття нова відмінностей не помітно, але через два-три місяці деякі баскетбольні кросівки починають сильно прослизати на волейбольному покритті при стопорить рухах, так що будьте уважні.

Поки взуття нова відмінностей не помітно, але через два-три місяці деякі баскетбольні кросівки починають сильно прослизати на волейбольному покритті при стопорить рухах, так що будьте уважні

думка експерта

Олексій Глотов

Майстер спорту з пауерліфтингу

Склад матеріалу підошви і малюнок протектора - не єдиний момент, який визначає ступінь комфорту і безпеки переміщення волейболіста по майданчику.

Волейбольні кросівки бувають низькі і високі. Край низьких моделей проходить під щиколоткою. Край моделей, як їх часто називають: з високим «голеностопом», - знаходиться вище щиколотки. Такі кросівки призначені для фіксації гомілковостопного суглоба, захищаючи його тим самим від вивиху - найпоширенішою травми серед волейболістів. Але високі кросівки ні в якому разі не виключають ймовірність травми гомілковостопного суглоба, вони лише трохи зменшують ймовірність. Для більш серйозного захисту використовують спеціальні фіксатори, але це вже зовсім інша тема.

принципові відмінності

Волейбольні кросівки Mizumo

і Asics мають, на мій погляд, тільки дві істотні відмінності: специфіка підошви і тривалістю шкарпетки. Виробники Асікс в більшості своїх моделей використовують гель, який значно знижує навантаження на суглоби і хребет при приземленні після стрибків. Мізуно вирішують питання амортизації по своєму, але теж ефективно. Підошву їх кросівок можна з цікавістю розглядати, дивуючись її пружінообразной конструкції.

Тривалість шкарпетки кросівок в більшій мірі залежить від ваги гравця і його активності на волейбольному майданчику. Перший тиждень нові кросівки завжди здаються "дерев'яними" і не зовсім зручними. Але через тиждень-два кросівки розносяться і приймуть форму вашої стопи. Зазвичай за рік професійні волейболісти зношують не менш двох пар кросівок. Явним сигналом до покупки нової пари буде з'явився дискомфорт або хоч якісь незручності під час гри мул тренування.

Волейбольні кросівки Асікс

згодом сильно розношуються, але це їм загрожує тільки якщо ваша вага 90 кг і більше. Але навіть при великій мірі зносу Асікс зберігають амортизаційні якості дуже довго. Моделі Мізуно в меншій мірі схильні до разноске, але у моделей цієї марки підошва швидше приходить в непридатність, знову ж таки все залежить від ваги гравця. Радити вибирати марку або модель буде не правильно, тому що кожен волейболіст повинен знайти своє взуття сам, методом проб і помилок. згодом сильно розношуються, але це їм загрожує тільки якщо ваша вага 90 кг і більше

думка експерта

Олексій Глотов

Майстер спорту з пауерліфтингу

Які б технічні та естетичні хитрощі не придумали виробники волейбольної взуття, основним критерієм при підборі кросівок все ж був і залишається - комфорт.

Дуже багато виробників випускають гарне спортивне взуття. Іноді можна зустріти волейболіста в кросівках призначених для тенісу або гандболу і його або її цей вибір цілком влаштовує.

Рекомендуємо до прочитання