Полезные материалы

Підсумки-2010. Пляжний футбол

зміни

Почався рік з двох перемог: на Spring Cup-2010 (Португалія) і Alanya Cup (Туреччина), і раптом цебром холодної води стала новина про те, що Микола Писарєв , Головний тренер збірної Росії з пляжного футболу, незабаром покине свій пост. Фінальною гастроллю призначеного на пост спортивного директора Російського футбольного союзу (РФС) Писарєва повинен бути стати перший етап Євроліги в Москві. З цього моменту і до кінця року національна команда стала хорошим приводом для чуток про нового тренера, який, до речі, не знайдений і до цього дня. «Це буде останній турнір для мене як головного тренера. Зараз ми ведемо переговори про те, щоб знайти гідну кандидатуру. Трошки сумно, але це життя, це нормально », - заявив напередодні етапу Писарєв.

Тріумф на піску, тріумф на трибунах

У травні, через п'ять років після того як в «Лужниках» відбулися змагання за Кубок Європи, в Москву знову завітав велике спортивне свято. Не без допомоги вже тепер колишнього мера Москви Юрія Лужкова на Поклонній горі три дня всі бажаючі абсолютно безкоштовно могли споглядати виступ провідних європейських пляжних держав: Росії, Італії, Польщі та Румунії, які виявляли найсильнішого в рамках першого етапу Євроліги. Природно, за підтримки рідних і близьких наші хлопці просто не могли вдарити в бруд обличчям. Тим більше що і проводити з поста головного тренера збірної Миколи Писарєва потрібно було тріумфально. Та й столичний глядач виявився легкий на підйом. Лише в робочу п'ятницю на трибунах можна було знайти вільні місця, зате все вихідні на матчах збірна Росії навіть в проходах не було можливості сісти. Збірна Росії з лишком відплатила публіці, по черзі виграв у Румунії (9: 3), Польщі (7: 2) і Італії (4: 3), ставши переможцем етапу Євроліги в Москві.

Переможний дебют Лихачова

Ледве відгриміли пристрасті по першому етапу Європейської ліги пляжного футболу, як в перших числах червня «пісочний люди» знову опинилися в центрі уваги спортивної Європи. Цього разу погляди численних шанувальників пляжного футболу були націлені на Рим, де проходив розіграш Кубка Європи. Для збірної Росії ці змагання стали першими без Миколи Писарєва і під керівництвом в.о. головного тренера Михайла Лихачова, чий дебют виявився надзвичайно вдалим. Взявши на озброєння приказку «від добра добра не шукають», Лихачов вирішив зберегти взятий Писарєвим курс і повністю довірився гравцям на чолі з Іллею Леоновим. Футболісти не підвели молодого тренера, послідовно обігравши Францію (8: 2), в півфіналі своїх одвічних суперників іспанців (7: 5) і, нарешті, у фінальній битві Португалію - 6: 4. Таким чином, приставка в.о. не завадила Михайлу Лихачов привести команду до першої в історії російського пляжного футболу перемозі на даному турнірі.

Самарське гостинність

Кінець червня ознаменувався баталіями за Кубок Росії. Всі «збірники» розбрелися по командам, посиливши кожну окремо. Місцем проведення турніру стала Самара, яка виявила разючу гостинність і привітність у всьому, крім одного. Головний трофей господарі залишили у себе, а основний внесок в перемогу вніс приголомшливий дует гравців: Юрій Горчинський і Андрій Бухліцкій . Здивувала зі знаком мінус величезна делегація в «Дельту». Шайков, Шишин, Леонов, Шкарін і Макаров. Вважай, майже половина збірної грала за «Дельту», яка зайняла лише п'яте місце.

«Крила Рад», «Локомотив» і ЦСКА

Нинішній рік перш за все запам'ятається приходом в пляжний футбол серйозних брендів з футболу класичного. Так, на Кубку Росії вітчизняна «Палажка» дізналася про серйозну силу «Крил Рад», а чемпіонат Росії сповістив про тріумф «Локомотива». У грудні стало відомо про появу ще однієї серйозної сили. Під прапори ЦСКА вирішили встати хлопці з «Балтики-Міленіум», в чиїх руках, а вірніше ногах тепер знаходиться завдання так само швидко привести до успіху клуб з великими традиціями.

Смертін - в «Локомотиві», а Леонов - в «Ромі»

Московський «Локомотив» стрімко увірвався в еліту російського пляжного футболу, зібравши на національному рівні майже всі трофеї. Запорука успіху простий: гравці збірної, дуже сильні легіонери (Станкович і Сидоренко) і легендарний залізничник - Олексій Смертін . Пляжний футбол настільки сподобався Смертін, що відразу після свого дебюту Олексій заявив про твердий бажанні пробитися в основу збірної Росії.

У Іллі Леонова такого завдання не було і немає. Капітан збірної завжди був нарозхват. Влітку дуже сильно захотіла бачити його в своїх рядах італійська «Рома». Так Ілля міг стати першим російським легіонером, але не став. Насичений календар і поява «Локомотива» зберегли леоновскій талант для Росії, який розцвів у всій красі, а за підсумками року в багатьох опитуваннях прізвище Леонова потрапила в список претендентів на звання спортсмена року.

зміни   Почався рік з двох перемог: на Spring Cup-2010 (Португалія) і Alanya Cup (Туреччина), і раптом цебром холодної води стала новина про те, що   Микола Писарєв   , Головний тренер збірної Росії з пляжного футболу, незабаром покине свій пост

Нестримний капітан!

Битва року

Відбірковий турнір чемпіонату миру - 2011, що пройшов в італійському Бібіоне, став найсерйознішим випробуванням для наших хлопців в цьому році. Дивацтва регламенту, травми, непростий графік гравців збірної ледь не завадили відібратися до фінальної частини ЧС-2011. Головна битва за путівку в Рим відбулася в поєдинку зі збірною Іспанії - поряд з Росією кращої збірної Європи. У драматичному протистоянні, де росіяни лідирували, потім пограли в догонялки, а під завісу зустрічі ледь не вступили в бійку, перемога залишилася за підопічними Лихачова. Ця битва відняла у хлопців все сили, а тому поборотися за перемогу на турнірі вже не вийшло. Втім, вона була і не потрібна, адже головної мети наші хлопці домоглися - відібрали на світовий чемпіонат, залишивши за його бортом саму збірну Іспанії. Як сказав би герой одного з відомих мультфільмів, «це була славна полювання».

Як сказав би герой одного з відомих мультфільмів, «це була славна полювання»

Браво, ребята !!! І спасибі!!!

Людські сили не безмежні

Залишивши всі сили в Бібіоне, росіяни не змогли повторити минулорічний успіх - виграти Суперлігу. У Лісабоні в Суперфіналі підопічні Лихачова у вирішальному матчі за вихід у фінал Євроліги програли господарям турніру з рахунком 2: 4. Три м'ячі у ворота нашої команди забив Маджер. Проте хлопці не розкисли і в матчі за бронзу «зачохлили» сильну збірну Швейцарії - 7: 3. У складі нашої команди відзначався Дмитро Шишин, який оформив покер.

А чи був хлопчик?

Пішовши з посади головного тренера, Микола Писарєв взявся за пошуки нового головного тренера. Протягом довгого часу називалися різні імена і прізвища, але найчастіше в списку кандидатів значився знаменитий Ерік Кантона. Переговори з ним почалися ще в Бібіоне, а закінчилися якраз до Нового року, коли феєричний француз дав остаточну відповідь - «ні». З одного боку, шкода, а з іншого, чудова новина: Михайло Лихачов шишок вже набив, так чому не дати йому допрацювати зі збірною хоча б до кінця чемпіонату світу? Та й, крім того, набагато краще витратити гроші, які міг запросити Кантона, на призові нашим хлопцям. Вони їх заслужили потом і кров'ю, та й за «свого» вони кістьми ляжуть в Римі, а Кантона ... Так, ім'я, та, легенда, але в рік чемпіонату світу все-таки краще, напевно, обійтися без експериментів, а популярність пляжного футболу в нашій країні і без Кантони росте рік від року.

рекорд

Популярна «Палажка» не тільки в нашій країні, а й в усьому світі. Так, наприклад, в Бразилії був поставлений новий телевізійний рекорд. Матч між збірними Бразилії і Чилі подивилися 38 млн бразильців. Така величезна армія у ТВ допомогла бразильцям обіграти самого незручного для себе суперника з рахунком 5: 4.

Чемпіонат світу в Москві ?! А чому ні…

В кінці року комітет з пляжного футболу РФС підвів підсумки. В ході обговорення всі члени комітету одноголосно проголосували за кандидатуру Юрія Горчинского як переможця в номінації «Кращий гравець року». Крім того, як розповів начальник відділу пляжного футболу Сергій Шамрай, «РФС вступив в активні переговори з ФІФА з проведення в нашій країні чемпіонату світу з пляжного футболу в 2015 році».

Краще Бухи може бути тільки ... здоровий Буха

Андрій Бухліцкій не раз і не два підтверджував звання кращого воротаря планети. Але краще всяких слів буде міжнародне визнання. Буха, як величають Андрія в пляжній середовищі, єдиним з росіян в кінці року виявився в списку запрошених на шостий за рахунком матч збірних Бразилії і світу, який прогнозовано завершився тріумфом чарівників м'яча. На переповненому стадіоні міста Гуаружа Андрій не тільки рятував свою команду від голів, але і сам відзначився результативним ударом. Під завісу матчу, коли трибуни вже готувалися в черговий раз носити на руках своїх улюбленців, Андрій пробив у нижній кут воріт Маркіньйо, встановивши остаточний рахунок на табло - 2: 6. Для Андрія Бухліцкого, який провів дуже непростий сезон, в який помістилася травма і напружений графік, ця подія стала прекрасним фінальним акордом.

А чи був хлопчик?
З одного боку, шкода, а з іншого, чудова новина: Михайло Лихачов шишок вже набив, так чому не дати йому допрацювати зі збірною хоча б до кінця чемпіонату світу?