Полезные материалы

Прийом м'яча в волейболі двома руками знизу

У волейболі для обробки м'яча після   подачі   або   нападаючого удару   , Найчастіше використовується прийом двома руками знизу і іноді прийом однією рукою У волейболі для обробки м'яча після подачі або нападаючого удару , Найчастіше використовується прийом двома руками знизу і іноді прийом однією рукою. Техніку прийому м'яча знизу необхідно розглядати, виходячи з швидкості, висоти і траєкторії польоту м'яча. Однак етапи прийому загальні і включають в себе: вихідне положення, підготовчу, основну і заключну фазу, а також фазу наслідки.

Розглянемо детально техніку прийому.

У вихідному положенні гравець займає позицію, зігнувши ноги в колінах і голеностоп, злегка нахиливши тулуб вперед. Руки в цей момент випрямлені.

У підготовчій фазі ноги згинаються сильніше, а руки зміщуються вниз-назад. Після цього ноги починають розгинатися, тулуб випростатися, а руки виносяться вперед-вгору. Швидкість винесення рук назустріч м'ячу має зворотну залежність від швидкості польоту м'яча. Чим нижче швидкість польоту м'яча, тим вище повинна бути зустрічна швидкість рук. Але до моменту контакту з м'ячем, зустрічна швидкість руху рук повинна зменшуватися, це дозволить виконати м'який прийом м'яча і задати йому нову траєкторію.

В основній фазі відбувається торкання м'яча з прямими руками волейболіста. Після контакту з м'ячем руки виносяться вперед-вгору. Це рух рук має відбуватися за рахунок розгинання ніг і випрямлення тулуба.

У заключній фазі значно випрямляються ноги і тулуб.
Потім гравець опускає руки вниз і займає необхідну стійку .

Таким чином, техніка прийому м'яча двома руками знизу, включає в себе:
- плавний рух прямих рук назустріч м'ячу, за рахунок розгинання ніг;
- випрямлення тулуба;
- активне розгинання ніг, з гальмуванням в момент контакту рук з м'ячем.

Це основні елементи прийому. Але варто сказати, що техніка може коригуватися виходячи із зазначених на початку статті факторів (швидкість, висота і напрямки м'яча). Як правило, коригування стосується кута нахилу корпусу та колінного суглоба.