Полезные материалы

Робоча програма секції з волейболу

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА   Робоча програма для спортивної секції з волейболу розроблена на основі посібника А ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Робоча програма для спортивної секції з волейболу розроблена на основі посібника А.І.Каінова «Організація роботи спортивних секцій в школі: програми, рекомендації» Волгоград: Учитель - 2013 відповідно до федерального компонентом державного стандарту середньої повної освіти, М .: «Дрофа» - 2004, відповідає базисного навчального плану МБОУ «Густомойская ЗОШ», прийнятому 29 серпня 2014 року, за яким на гурткову роботу по волейболу відводиться по 2 навчальних години на тиждень в 5-11 класах.

Місце програми в освітньому процесі

У процесі вивчення в учнів формується потреба в систематичних заняттях фізичними вправами, учні долучаються до здорового способу життя, набувають звичку займатися фізичною працею, розумове навантаження компенсується у них фізичної. Заняття спортом дисциплінують, виховують почуття колективізму, волю, цілеспрямованість, сприяють підтримці при вивченні загальноосвітніх предметів, так як зміцнюють здоров'я.

Програма органічно вписується в сформовану систему фізичного виховання в загальноосвітніх установах. Завдяки цьому учні зможуть більш плідно вчитися, менше хворіти. Учні, що успішно засвоїли програму, зможуть брати участь в змаганнях з волейболу різного масштабу.

Гурткова робота з волейболу входить в освітню галузь «Фізична культура».

За своїм впливом спортивні ігри в тому числі волейбол є найбільш комплексним і універсальним засобом розвитку психомоторики людини. Спеціально підібрані вправи, які виконуються індивідуально, в двійках, трійках, командах, рухливі ігри та завдання з м'ячем створюють необмежені можливості для розвитку, перш за все координаційних здібностей.

Цілі і завдання

Гра в волейбол спрямована на всебічний фізичний розвиток і сприяє вдосконаленню багатьох необхідних в житті рухових і морально-вольових якостей.

Мета програми - поглиблене вивчення спортивної гри волейбол.

Основними завданнями програми є:

  • зміцнення здоров'я;
  • сприяння правильному фізичному розвитку;
  • придбання необхідних теоретичних знань;
  • оволодіння основними прийомами техніки і тактики гри;
  • виховання волі, сміливості, наполегливості, дисциплінованості, колективізму, почуття дружби;
  • прищеплення учням організаторських навичок;
  • підвищення спеціальної, фізичної, тактичної підготовки школярів з волейболу;
  • підготовка учнів до змагань з волейболу;
  • відбір кращих учнів для ДЮСШ.

зміст програми

Матеріал програми дається в трьох розділах: основи знань; загальна і спеціальна фізична підготовка; техніка і тактика гри.

У розділі «Основи знань» представлений матеріал з історії розвитку волейболу, правила змагань.

У розділі «Загальна і спеціальна фізична підготовка» дані вправи, які сприяють формуванню загальної культури рухів, готують організм до фізичної діяльності, розвивають певні рухові якості.

У розділі «Техніка і тактика гри» представлено матеріал, що сприяє навчанню технічним і тактичним прийомам гри.

В кінці навчання за програмою учні повинні знати правила гри і брати участь в змаганнях.

Зміст самостійної роботи включає в себе виконання комплексів вправ для підвищення загальної і спеціальної фізичної підготовки.

Методи і форми навчання

Великі можливості для навчально-виховної роботи закладені в принципі спільної діяльності вчителя і учня. Заняття необхідно будувати так, щоб учні самі знаходили потрібне рішення, спираючись на свій досвід, отримані знання та вміння. Заняття з технічної, тактичної, загальнофізичної підготовки проводяться в режимі навчально-тренувальних по 2 години на тиждень.

Теорію проходять в процесі навчально-тренувальних занять, також виділяють і окремі заняття-семінари по суддівству, де докладно розбирається зміст правил гри, ігрові ситуації, жести суддів.

Для підвищення інтересу займаються до занять волейболом і більш успішного вирішення освітніх, виховних та оздоровчих завдань рекомендується застосовувати різноманітні форми і методи проведення цих занять.

Словесні методи: створюють в учнів попередні уявлення про досліджуваному русі. Для цієї мети вчитель використовує: пояснення, розповідь, зауваження, команди, вказівки.

Наочні методи: застосовуються головним чином у вигляді показу вправи, наочних посібників, відеофільмів. Ці методи допомагають створити в учнів конкретні уявлення про досліджуваних діях.

Практичні методи:

  • метод вправ;
  • ігровий;
  • змагальний;
  • кругового тренування.

Головним з них є метод вправ, який передбачає багаторазові повторення рухів.

Розучування вправ здійснюється двома методами:

- в цілому;

- по частинах.

Ігровий і змагальний методи застосовуються після того, як в учнів утворилися деякі навички гри.

Метод кругового тренування передбачає виконання завдань на спеціально підготовлених місцях (станціях). Вправи підбираються з урахуванням технічних і фізичних здібностей займаються.

Форми навчання: індивідуальна, фронтальна, групова, потокова.

ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ СЕКЦІЇ З ВОЛЕЙБОЛУ В СЕРЕДНІЙ І СТАРШІЙ ГРУПІ

№ ВИВЧАЮТЬСЯ ТЕМИ Всього: 1 Історія розвитку волейболу Загальні основи волейболу 1 ч 2 Правила гри і методика суддівства 1 ч 3 Технічна підготовка волейболістів 2 ч 4 Фізична підготовка 2 ч 5 Методика тренування волейболістів 1 ч Вивчення техніки гри у волейбол Техніка нападу: 6 Переміщення 1 ч 7 Стійки 1 ч 8 Подання 10 год 9 Передачі 5 ч 10 Нападники удари 5 ч Техніка захисту: 11 Переміщення 2 ч 12 Прийом м'яча З ч 13 Блокування З ч Вивчення тактики гри в волейбол Тактика нападу: 14 Індивідуальні дії 2 ч 15 Групові дії 3 ч 16 Командні де йствія 3 ч Тактику захисту: 17 Індивідуальні дії 7 ч 18 Групові дії 7 ч 19 Командні дії 8 ч 20 Гра за правилами із завданням 4 ч Разом: 70 ч.

  1. Сітка волейбольна - 2 шт.
  2. Стійки волейбольні - 2 шт.
  3. Гімнастичні стінки - 6-8 шт.
  4. Гімнастичні лавки - 3-4 шт.
  5. Гімнастичні мати - 3 шт.
  6. Скакалки - 30 шт.
  7. М'ячі набивні (маса 1 кг) - 25 шт.
  8. Гумові амортизатори - 25 шт.
  9. М'ячі волейбольні (для міні-волейболу) - 30 шт.
  10. Рулетка-2 штуки.
  11. Макет майданчики з фішками - 2 комплекти.

rabochaya-programma-sektsii-po-voleybolu-2014-2015-uch-god