Полезные материалы

Рухливі ігри для старшокласників

Пропоную Вашій увазі підбірку з кількох рухливих ігор для учнів старших класів - для учнів 10-11 класів Пропоную Вашій увазі підбірку з кількох рухливих ігор для учнів старших класів - для учнів 10-11 класів.

«Ногою і головою через сітку»

Підготовка. Дві команди по 5-8 чоловік розташовуються з різних боків від сітки на волейбольному майданчику. Висота сітки 180-200 см.

Зміст гри. По свистку керівника гравець однієї команди перебиває м'яч ногою (з рук) через сітку на половину супротивника. Завдання гравців, на стороні яких виявився м'яч, переправити його через сітку не більше ніж трьома ударами ногою або головою. Якщо одна з команд припуститься помилки, гра зупиняється і команда, яка допустила її, програє очко або подачу. Рахунок у грі ведеться до 10 очок, грають три партії.

Зі зміною подачі (після помилки подавала команди) гравці переміщаються на майданчику за годинниковою стрілкою як у волейболі. Після кожної партії гравці міняються сторонами майданчика.

Перемагає команда, яка набрала меншу кількість штрафних очок.

Правила гри: 1. Рахунок у грі ведеться по волейбольним правилам. 2. Забороняється удар одним гравцем м'яча двічі, торкання м'яча руками, удар в стінку (за лінію, що обмежує майданчик) або під сітку.

«Пробий стінку»

Підготовка. Майданчик розділяє середня лінія. На лицьових сторонах стіни проводиться лінія на висоті 1,5 м. Простір від підлоги до лінії - зона імпровізованих воріт. Гравці діляться на дві команди по 5-8 чоловік. Кожна на свій розсуд розташовується на одній половині майданчика.

Зміст гри. Футбольний м'яч вкидається на середині між двома гравцями. М'яч, який опинився на одній половині поля, гравці можуть передавати між собою, щоб вибрати зручний момент для удару по цілі, якої служить нижня частина стіни на половині супротивника. Команда без м'яча організовує оборону проти зони, де знаходиться м'яч, ставить «стінку», застосовує індивідуальні перехоплення. Якщо нападаючим вдалося направити м'яч в зону воріт (на відритій майданчику - лицьова лінія), вони отримують очко. Противник починає розігрувати м'яч і, в свою чергу, намагається завершити атаку. Гра триває 10 хв, після чого команди міняються сторонами майданчика.

Виграє команда, яка набрала за встановлений час більше очок. Практикується також гра двома м'ячами.

Правила гри: 1. Забороняється переходити середню лінію, затримувати м'яч руками. 2. М'яч, що відскочив від стіни в поле команди, що б'є (Не торкнувся захищаються), повертається противнику. 3. За торкання м'яча рукою або три неточних удару вище лінії воріт призначається штрафний, який пробивається з середньою лінії в умовні ворота, що захищаються одним гравцем. 4. М'яч можна затримувати ногою, тулубом, відбивати головою.

«По наземної мішені»

Підготовка. На кожній стороні волейбольного майданчика у лінії нападу креслять по два кола діаметром 1,5 м. Дві команди розташовуються з різних боків від сітки. У гравців однієї команди в правій (або лівої) руці тенісний м'яч.

Зміст гри. За сигналом два гравця від кожної команди одночасно спрямовуються до сітки. Гравець з м'ячем стрибає якомога вище і акцентованим рухом кисті посилає м'яч в один з кіл на стороні супротивника, в разі вдалого кидка заробляючи одне переможне очко.

Виграє команда, гравці якої зуміли набрати більшу кількість очок.

Правила гри: 1. Гра починається за сигналом керівника. 2. Гравець за сіткою, ставлячи блок, намагається перешкодити суперникові. 3. За потрапляння в будь-яке коло нападник отримує два очки, а якщо він обійшов блок, але промахнувся (м'яч приземлився в межах майданчика), - 1 очко.

«Перестрелбол»

Підготовка. Гравці розташовуються по обидва боки від сітки (як у волейболі). У команді 6-8 чоловік.

Зміст гри. Гра починається з подачі однієї з команд. Інша команда приймає м'яч і розігрує його за всіма правилами волейболу, переправляючи третім ударом на сторону супротивників, які намагаються прийняти м'яч і також розіграти його.

Гравець, який допустив технічну помилку, відправляється на протилежну сторону за лінію полону. Команда втрачає подачу. Гра поновлюється. Гра триває 10-15 хв.

Перемагає команда, у якої після закінчення гри в зоні полонених буде менше гравців.

Правила гри: 1. Гра починається за сигналом керівника. 2. Полонений в ході гри (не виходячи в поле) намагається перехопити м'яч і виконати (без перешкод з боку супротивника) подачу на свій майданчик. Гравці його команди будь-яким ударом (з трьох) направляють м'яч назад. При вдалому завершенні ними атаки полонений повертається до своїх партнерів, а в разі помилки за лінію полону йде другий гравець. 3. В ході гри учасники атакуючої команди можуть навмисне досилати м'яч своїм партнерам, що знаходяться в полоні. 4. Гра йде по волейбольним правилами

Волейбол з вибуванням »

Підготовка. Дві команди по 6-8 чоловік розташовуються довільно, кожна на своїй половині волейбольного майданчика.

Зміст гри. За сигналом починається гра в волейбол. Коли суддя фіксує в одній з команд третю за рахунком помилку, гравець, який допустив її, вибуває. Команда, що залишилася в меншості, подає м'яч на сторону противника, відновлюючи гру.

Якщо в ході гри команда знову помиляється (шосте за рахунком порушення), то позбавляється ще одного гравця і т.д. Коли обидві сторони зазнали «втрати», гра триває, але команда, яка здійснила чергову, третю, помилку, вирішує (виходячи з тактичних міркувань), видаляти чи їй з поля свого чергового гравця або залишитися в колишньому складі, але дозволити повернутися на майданчик гравцеві протилежної команди. Гра складається з 3-5 партій. Кожна закінчується, коли останній гравець однієї з команд покине майданчик.

Перемагає команда, яка виграє більше число партій. Можна обмежити партії часом (12-15 хв) і визначати переможця в кожній з них по більшій кількості гравців, що залишилися.

Правила гри: 1. Помилки фіксуються по волейбольним правилам. 2. Після виходу учасника з гри подає команда, яка допустила помилку. 3. Учасники повертаються в гру в такому порядку, в якому вибували (1-й вибув, потім 2-й і т.д.). 4. Гравці в командах подають по черзі, переміщаючись на майданчику за годинниковою стрілкою (як у волейболі).

Список використаної літератури:

  1. Жуков М.Н. Рухливі ігри: Учеб. для студ. пед. вузів. - М .: Видавничий центр «Академія», 2000. - 160 с.

Схожі новини