Полезные материалы

Сітка для волейболу: незамінний атрибут з більш ніж 100-річною історією

  1. Еволюція волейбольної сітки. Моделі для професійного і пляжного волейболу
  2. Розміри волейбольних сіток
  3. структура сітки
  4. Світові виробники
  5. Де купити волейбольну сітку?

Волейбол - це одна з найпопулярніших ігор в світі. За деякими даними, на планеті понад мільярд людей, тим чи іншим способом, беруть участь у заходах, пов'язаних з м'ячем і сіткою, натягнутою на стійках. Зародився цей вид спорту ще в 1897 році в американському містечку Холиоке (штат Массачусетс), коли викладач фізкультури Вільям Морган підвісив тенісну сітку на практично двометрової висоті (197 см). Гра була названа «мінтонет», а через два роки отримала нову назву, які сьогодні відомо всьому світу. Зараз це дуже популярний вид спорту, число шанувальників якого зростає з кожним роком. Якщо ви вирішили приєднатися до численної армії гравців, вам знадобиться м'яч і волейбольна сітка , Придбати яку можна на сайті ligasporta.com.ua.

Еволюція волейбольної сітки. Моделі для професійного і пляжного волейболу

Спочатку для гри в волейбол використовувалася звичайна тенісна сітка, однак її розміри, перш за все ширина, не влаштовували гравців. Тому в кінці XIX століття почали використовувати сітки, зроблені спеціально для волейболу. За більш, ніж столітню історію цей атрибут гри не зазнав істотних конструктивних змін - з'явилися нові матеріали, технології, проте суть залишилася колишньою - сітка на двох канатах, що натягується на стійки.

Головні зміни торкнулися не самого інвентарю, а висоти його розміщення. Спочатку сітку встановлювали на висоті 197 см (1897 рік), потім - 213 см (1900), в 1912 році приймають новий стандарт - 228 см, але вже в 1917 році приходять до рішення, яке діє до сих пір - висота сітки для чоловічих змагань 243 см, а для жіночих - 224 см.

Волейбол став одним з найпопулярніших командних видів спорту. Нам подобається дивитися матчі професіоналів, але багато хто з нас прагнуть спробувати свої сили в аматорських командах. Одним з основних атрибутів цього виду спорту є волейбольний сітка. Як її вибрати і що необхідно при цьому знати?

Волейбольна сітка виконана у вигляді квадратних осередків, розмір яких складає 10х10см. Верхня частина інвентарю зшита з обох сторін горизонтальної білою стрічкою, яка утворює 7-сантиметровий край по всій його довжині. На кожному кінці стрічки є отвір для намотування кабелю, який прикріплює стрічку до стійок і забезпечує її натяг. Пружний шнур всередині стрічки забезпечує кріплення волейбольної сітки до стійок і її натяг. Нижня частина також прошита горизонтальній стрічкою шириною 5 см. Кабель протягнуть через нижню смугу, яка використовується для прив'язки сітки до стійок і відповідного натягу нижньої частини.

Кабель протягнуть через нижню смугу, яка використовується для прив'язки сітки до стійок і відповідного натягу нижньої частини

Згідно з правилами FIVB, волейбольний сітка розміщується вертикально над центральною лінією поля. Вона кріпиться до стовпів, висота яких становить 2,55 м. Рівень розташування верхньої кромки залежить від складу гравців: для чоловіків вона вище, ніж для жінок. Висота сітки вимірюється в середині ігрового поля. З боків вона повинна бути зафіксована на одному рівні, при цьому допустима похибка установки не повинна перевищувати 2 см.

Крім того, волейбольний сітка повинна бути обладнана антенами, тобто стрижнями довжиною 1,8 м і діаметром 1 см. Антени повинні бути гнучкими і виготовлені з міцного матеріалу, такого як скловолокно. Вони розміщуються на протилежних сторонах стрічки, зовні. Шток, пофарбований у білий і червоний, повинен виступати на 80 см вище верхнього краю стрічки. Ці елементи розглядаються як невід'ємна частина волейбольної сітки, яка визначає прийнятний простір проходу. Фіксування волейбольної сітки може викликати деякі проблеми, особливо для тих, хто організовує аматорські гри, проте, дотримуючись всіх рекомендацій і правил, ви зможете легко впоратися з цим завданням.

Також прийнято розділяти сітки для волейболу та пляжного різновиди даної гри. До останніх пред'являються великі вимоги щодо якості матеріалів, адже їх використовують під відкритим небом, а не в стабільних умовах спортивного залу.

Волейбольна мережа - це незамінний спортивний інвентар для відпочинку. Завжди можна знайти пару дерев, натягнути сітку і весело провести пару годин на свіжому повітрі з дітьми або друзями. Під час гри ви зможете добре і рівномірно загоряти і одночасно спалювати багато калорій. У той же час це відмінний спосіб провести час, тому що волейбол поєднує в собі якості командної гри і спільного розваги. Любителі волейболу, які часто грають на пляжі, відзначають цікаву закономірність: гра на свіжому повітрі значно знижує стрес і агресію. Ці позитивні якості пляжного волейболу помічені відпочиваючими, які все більше і більше хочуть брати участь в грі. Все, що вам потрібно зробити - це повісити волейбольну сітку і знайти бажаючих, які захочуть до вас приєднатися.

Крім того, пляжний волейбол - це відмінна розвага для дітей. Волейбольна гра може бути дуже цікава під час сімейного відпочинку. Ви можете грати в неї практично в будь-якому місці, де є трохи вільного місця для створення поля. Це командна гра, завдяки якій діти вчаться правилам чесного змагання, тобто здорової конкуренції. Це також прекрасна можливість познайомитися з новими друзями. Діти дуже швидко знайомляться, а командні ігри можуть навчити їх додатковому співпраці і вмінню знаходити компроміс. На пляжі, крім плавання і відпочинку на шезлонгу, малюки будуть раді прийняти участі в таких розвагах. Правила гри в волейбол дуже прості, і нові гравці зможуть засвоїти їх дуже швидко. Вам не потрібно керуватися всіма правилами, для дітей молодшого віку цілком підійде звичайна гра з м'ячем на пляжі.

Пляжна волейбольний сітка використовується в основному на пляжах, а також для ігор на свіжому повітрі, в парковій зоні або за містом. Пляжні волейбольні сітки повинні бути стійкими до ряду чинників: вологості, високих температур і води. Тому для їх створення використовуються високоякісні матеріали, такі як поліетиленові або сталеві кабелі. Плетіння сітки має гарантувати ефективне утримання м'яча і в той же час бути безпечним для самих гравців. Пляжна волейбольний сітка не повинна мати гострих країв. Сітка для пляжного волейболу також повинна мати видиму кордон, безумовно контрастує з навколишнім середовищем.


Розміри волейбольної сітки, багато в чому залежать від місця, де проводяться змагання:

  • класичний волейбольний корт являє собою прямокутник розміром від 18 до 9 метрів, розділений на два рівних поля 9х9. Поділ визначається центральної суддівської лінією;
  • майданчик для пляжного волейболу - це прямокутник розміром 16х8 метрів, який також розділений на два квадратних поля зі стороною 8 метрів, на майданчику немає центральної розділювальної лінії.

Незалежно від типу поля для гри, волейбольний сітка повинна бути підвішена вертикально над лінією. У разі класичного волейболу по осі центральної лінії, а пляжного волейболу - над передбачуваної середньої лінією, тут сітка фактично є елементом, що вказує на розділову лінію.

В інтернет-магазині ligasporta.com.ua ви знайдете волейбольні сітки, орієнтовані на професіоналів, а також класичні моделі. Спортивні вироби доступні в різних розмірах, тому ви зможете підігнати їх до певної висоти. Пропоновані волейбольні сітки мають переплетення товщиною 2 мм, що робить конструкцію стійкою до ударів і стирання. Завдяки великій різноманітності нашого магазину кожен зможе знайти для себе найбільш підходящий варіант.

Розміри волейбольних сіток

Виробники спортивного інвентарю виділяють наступні види сіток для гри в волейбол: масові, професійні, змагальні, тренувальні та шкільні.

Розміри у цих сіток однакові - 9,5 м в довжину і 1 м в висоту, виняток становить шкільна - її висота 0,5 м. Різниця ж між цими категоріями практично не помітні - це скоріше технічні особливості матеріалів, ніж якісь загальноприйняті стандарти. Єдиної класифікації в цьому питанні немає.

структура сітки

Стандартна волейбольний сітка крім висоти і ширини має наступні параметри:

  • розмір осередку - 100х100мм;
  • верхній горизонтальний край обшивається стрічкою шириною 5 см;
  • внизу сітки натягнутий шнур, який кріпитися до стійок;
  • товщина нитки - 1,5-2 см, колір - білий або чорний;
  • матеріали. Для сітки - поліпропілен, нейлон, для троса - кевлар або сталь;
  • діаметр троса - 3-5 мм.

Слід зазначити, що сітка для пляжного волейболу не має сталевого троса, а кріпиться за допомогою натягнутого каната.

Крім традиційного волейболу, існують ще кілька ігор, які дуже схожі за своїм ігрового процесу. Пионербол (можна брати м'яч в руки), волібол (в грі використовують стінки спортзалу), фістбол (сітку замінює звичайна мотузка). Окремо виділяють кертнбол, де замість сітки натягнута щільна тканина аналогічних розмірів. Цей «вид» спорту активно бореться за визнання, адже на відміну від волейболу у гравців немає інформації про те, куди і як б'є противник, що істотно ускладнює завдання і вимагає від спортсмена підвищеної уваги і реакції.

Цей «вид» спорту активно бореться за визнання, адже на відміну від волейболу у гравців немає інформації про те, куди і як б'є противник, що істотно ускладнює завдання і вимагає від спортсмена підвищеної уваги і реакції

Світові виробники

Виробництво сучасних волейбольних мереж вимагає новітнього обладнання, досвідчених фахівців і якісних матеріалів. Багато виробників пропонують свої товари, проте далеко не всі можуть похвалитися оптимальним поєднанням усіх трьох складових. Серед тих, хто давно зарекомендував себе на вітчизняному ринку виділяються NETEX і Zelart Sport.

Польська компанія NETEX була заснована в 1985 році і з першого дня діяльності спеціалізується на виробництві спортивного інвентарю, такого як гімнастичні мотузкові сходи, сітки для ігрових видів спорту та захисні троси. Компанія активно співпрацює з ЄС, що дозволило в 2005 році налагодити виробництво мереж без вузлів. Сьогодні замовниками NETEX є компанії з США, Німеччини, Угорщини, Великобританії, України, Латвії, Білорусії та Литви. В основі виробництва - використання сучасних матеріалів і технологій. Вся продукція відповідає європейським стандартом ISO 9001: 2000.

Zelart Sport - компанія, яка вже багато років працює не тільки на українському ринку. Продукція фірми відрізняється доступною ціною, гарною якістю і широким асортиментом. Zelart Sport - це бренд, який дійсно любить спорт і піклуватися про його популяризації.

Де купити волейбольну сітку?

У нашому онлайн-магазині представлений дуже широкий асортимент волейбольних сіток. Пропоновані моделі виготовлені з матеріалів найвищої якості, завдяки цьому спортивні вироби міцні, гнучкі і довговічні. Волейбольні сітки відрізняються стійкістю до механічних пошкоджень і погодних умов, таким як дощ, сніг або вітер. Вони забезпечують не тільки безпеку, але і максимальний комфорт гри. У нас ви зможете знайти волейбольну сітку, що відповідає найвищим стандартам. Ми також можемо порекомендувати вам вироби, які доповнюються спеціальними елементами жорсткості і натяжними кабелями. Дана продукція (швидше за все) буде цікава для гравців-професіоналів.

Якщо ви вирішите робити покупки в нашому магазині, ви можете бути впевнені, що волейбольний сітка, яку ви виберете, прослужить вам довгий час, не розтягнеться і не потреться. Широкий асортимент виробів дозволить знайти високоякісні волейбольні сітки, адаптовані як для аматорської, так і для професійної гри. Різноманітність довжини і ширини решіток дозволить підібрати спортивний інвентар відповідно до віку і висоті гравців, а також розміру спортивного залу і висоти, на якій він буде використовуватися. Запрошуємо вас ознайомитися з нашою пропозицією за найпривабливішими цінами.

Як її вибрати і що необхідно при цьому знати?
Де купити волейбольну сітку?