Полезные материалы

»Спортивна арена (3 замітки)

  1. Золота пора розквіту! 27 травня виповнюється 50 років тренеру по волейболу Сергію Русину Валерій...
  2. Молоді особи ветеранів

Золота пора розквіту!

27 травня виповнюється 50 років тренеру
по волейболу Сергію Русину

Валерій Бенько для «Репортера» Валерій Бенько для «Репортера»

В кінці останнього місяця весни, коли вся природа чекає довгоочікуваного літа, В кінці останнього місяця весни, коли вся природа чекає довгоочікуваного літа,   а небо наповнюється квітами блакиті, на світ з'явився маленький промінчик життя, який потім перетворився в життєдайний вогонь, від якого тепло і затишно оточуючим а небо наповнюється квітами блакиті, на світ з'явився маленький промінчик життя, який потім перетворився в життєдайний вогонь, від якого тепло і затишно оточуючим. Це - Сергій Русин, який відзначає свій золотий ювілей. Цю дату він сприймає як можливість теплого спілкування з друзями і рідними, привід насолоджуватися гармонією буття і відчувати себе щасливою його частиною.

В середині 70-х років минулого століття в нікопольське середню школу №20, де навчався Сергій Русин, заглянув тренер по волейболу ДЮСШ №1 міськвно Олександр Тягунов, який проводив черговий набір в групу початківців волейболістів спортивної школи. Там юний Сергій і зробив свої перші кроки в волейболі, потім тренувався у Володимира Метельского і Анатолія Єременко. Після закінчення школи вступив на навчання в Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту за спеціалізацією - волейбол, а, закінчивши його в 1990 р, повернувся в Нікополь і в якості молодого спеціаліста почав працювати вчителем фізичної культури в нікопольської середній школі №8. Але в душі відчував, що його покликання - бути тренером з волейболу, і тому в 1992 р перейшов на роботу тренером-викладачем з волейболу на відкривається відділення волейболу в ДЮСШ СК «Електрометалург» Нікопольського заводу феросплавів. Ось там-то він і відчув свої перші перемоги і успіхи в дитячому волейболі, серйозно і професійно ставлячись до своєї роботи.

Встиг Сергій Олександрович пограти в середині 90-х років в нікопольської команді «Автомобіліст», учасниці чемпіонату України з волейболу серед команд першої ліги. Будучи вже старшим тренером-викладачем заводський спорт-школи, крім дитячо-юнацького волейболу, він курирує підготовку дорослої чоловічої команди ферросплавщиков.

Згодом до нього приходять перемоги на обласних та Всеукраїнських першостях з волейболу, в спартакіадах обкому і ЦК профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України. З 2008 р Сергій Олександрович працює тренером-викладачем з волейболу в міській ДЮСШ №1.

Про заслуги тренера прийнято судити за досягненнями його вихованців. В даному випадку ці досягнення дуже вражають. За 25 років своєї тренерської діяльності Сергій Русин підготував сотні волейболістів-розрядників. Кращі його вихованці продовжили навчання в Харківському обласному вищому училищі фізичної культури, грали в командах майстрів суперліги національного чемпіонату України з волейболу в харківських командах «Локомотив» і «Юридична академія». Здобувши вищу освіту в Національній Харківської Юридичної Академії ім. Ярослава мудрого, Вадим Фролов і Андрій Муравчик (нині голова федерації волейболу Нікополя) стали кандидатами у майстри спорту України з волейболу. Харківську школу волейболу також пройшли Станіслав Затуливітер, Роман Мішуровскій, Антон Горбунов.

Вихованці Сергія Олександровича стали не тільки майстрами спорту України з волейболу, а й досягли спортивних титулів. Так, Ілля Биковський, пройшовши дніпропетровську школу волейболу і пограв за новосибірський «Локомотив», став чемпіоном молодіжного чемпіонату світу з волейболу в 2013 р в складі молодіжної збірної команди Росії в Туреччині. Владислав Богатирьов - гравець харківського «Локомотива», дніпропетровського «Дніпра», а нині львівського «Баркома» став чемпіоном і срібним призером чемпіонату України, володарем Кубка і Суперкубка України з волейболу, а нині він - гравець національної збірної команди України (нападник). Олександр Русин (син тренера) - гравець (сполучний) команди «Юракадемія» (Харків), срібний призер Кубка України, бронзовий призер чемпіонату України з волейболу. Зараз вихованці Сергія Олександровича проходять шкільну та волейбольну навчання: Ілля Егошин - в Харківському «ХОВУФК», а Сергій Ященко - в Дніпропетровському УФК.

А сам Сергій Русин нині член виконкому федерації волейболу Нікополя, її відповідальний секретар. Його молоді вихованці останнім часом виграють практично всі обласні та Всеукраїнські першості і турніри. Хіба може бути кращим прикладом для молодого покоління приклад і авторитет їх тренера, про який треба пам'ятати завжди!

У Сергія Олександровича добре серце, він за будь-яких обставин наповнений оптимізмом і почуттям гумору. Завдяки своєму життєвому досвіду, вміє об'єднати навколо себе молодь, за що його люблять і поважають рідні та друзі. Він - чудовий батько і сім'янин. У нашого ювіляра сяють очі, коли мова заходить про єдину і коханій дружині Наталії Володимирівні. Вони - прекрасна подружня пара. Ювіляр цінує свою дружину за терпіння, розуміння, підтримку і жіноче тепло.

На дозвіллі Сергій Олександрович любить слухати шансон, перечитувати улюблені книги і газети, ознайомлюватися з теленовинами, новинками світового волейболу по Інтернету. У колі рідних і друзів-колег він - цікавий співрозмовник, а на урочистих заходах - незамінний тамада. Він постійно турбується за навчання своїх вихованців, допомагає їм своїми повчаннями.

У цей святковий день щиро вітаємо ювіляра і бажаємо йому міцного здоров'я, бадьорості духу, талановитих волейболістів і щасливих волейбольних буднів!

Фото Поліни Рехліцкой

Дайте «вільну» вільної боротьби

З історії розвитку вільної боротьби в Нікополі

Першим майстром спорту СРСР в Нікополі був майстер спорту СРСР з класичної боротьби спартаківець Володимир Ніколаєв в 1956 р Надалі, класична боротьба була перейменована в греко-римську боротьбу, що означає «боротьба вище пояса». Першим тренером з класичної боротьби в Нікопольському міськраді ДСТ «Спартак» був тренер і основоположник класичної боротьби в Нікополі в 1953-1956 рр., Блокадник Ленінграда Віктор Прокоф'єв. Потім сам Володимир Ніколаєв, будучи тренером нікопольського міськради ДСО «Спартак», підготував майстрів спорту СРСР з класичної боротьби - Миколи Білоконя в 1958 р, Броніслава Довгинцево (з 1969 по 1999 рр. Беззмінно керував нікопольським міським спортивним комітетом), Анатолія Андрієнко і Олександра Якубзона. Першим майстром спорту СРСР в Нікополі був майстер спорту СРСР з класичної боротьби спартаківець Володимир Ніколаєв в 1956 р Надалі, класична боротьба була перейменована в греко-римську боротьбу, що означає «боротьба вище пояса»

З 1961 р майстер спорту СРСР з вільної боротьби, вихованець тренера Володимира Ніколаєва Анатолій Руденко почав тренувати спортсменів з вільної боротьби в нікопольському міськраді ДСТ «Спартак». За довгі роки роботи він підготував близько 30 майстрів спорту СРСР та України з вільної боротьби ( «вільників»). Серед його видатних вихованців: майстер спорту СРСР, чемпіон Європи та бронзовий призер чемпіонату світу Микола Петренко, призери чемпіонатів СРСР серед юнаків майстра спорту СРСР Юрій Богданов, Сергій Алмаз (легенда нікопольської боротьби, тричі майстер спорту СРСР з вільної боротьби, боротьби дзюдо і по боротьби самбо), Олександр Соколов (двічі майстер спорту з класичної боротьби і з вільної боротьби), Юрій Перелому (майстер спорту СРСР, чемпіон ЦС ДСТ «Спартак»), Юрій Топчій (майстер спорту СРСР, дворазовий чемпіон України). За 52 роки тренерської діяльності Анатолій Руденко підготував сотні борців-розрядників з вільної боротьби. Зараз він на заслуженому відпочинку, але завжди прагне допомогти розвитку вільної боротьби в Нікополі.

«На сьогоднішній день, - розповів мені голова федерації вільної боротьби Нікополя Анатолій Руденко - виникла проблема в нестачі додаткового спортивного залу для занять вільною боротьбою. В основному спортивному залі КДЮСШ «Трубник» у тренера Альберта Борового наскільки багато дітей, охочих займатися вільною боротьбою, що їм не вистачає місця для занять в графіку роботи спортивної секції. До недавнього часу тренування з вільної боротьби проходили і в малому спортивному залі нікопольської загальноосвітньої школи №3, а на сьогоднішній день такої можливості у дітвори немає, хоча є рішення колегії Дніпропетровського обласного управління з фізичної культури та спорту при обл- держадміністрації про надання спортивних баз навчальних закладів комунальної власності в містах та районах області для проведення тренувань у спортивних секціях ». Він також зазначив, що на кошти Дніпропетровської обласної федерації вільної боротьби та спонсорських внесків батьків дітей, що займаються вільною боротьбою, вже придбаний борцівський килим з покришкою розміром 12х12 м вартістю 120 тис. Грн. Ось і проблема - борцівський килим є, а місця для тренувань юних «вільники» немає. Сподіваємося на розуміння в цьому питанні міської влади, відділу з фізичної культури, спорту і туризму нікопольського міськради, депутатського корпусу.

Хороший приклад юним борцям вільного стилю показали нікопольські ветерани вільної боротьби, майстра спорту СРСР на чемпіонаті України в Дніпрі, що стали чемпіонами України з вільної боротьби серед ветеранів 2017 г. Це Володимир Млявий, Сергій Назаров, Євген Чорний, Андрій Сиротенко. Їх тренер - Заслужений тренер України і Росії, легенда нікопольської вільної боротьби, майстер спорту СРСР Анатолій Руденко.

Молоді особи ветеранів

У спортивному залі ДЮСШ №1 «Спартак» пройшов відкритий чемпіонат Нікополя з волейболу серед ветеранів чоловічих команд. У бій йшли одні «старики» віком сорок років і старше, а сам чемпіонат був проведений за коловою системою. Організаторами чемпіонату стали федерація волейболу Нікополя та відділ з питань фізичної культури, спорту і туризму Нікопольської міськради. На волейбольному майданчику грали інженери і газівники, енергетики та будівельники, вчителі та робітники самих різних спеціальностей. Ветерани не тільки перемагали своїх суперників, але і свій вік. У залі були присутні почесні гості, ветерани праці, просто любителі волейболу.

Чемпіонами Нікополя з волейболу серед ветеранів чоловічих команд 2017 р стала команда СК «Електрометалург» ПАТ «НЗФ» в складі: Олександр Калугін (капітан команди), Микола Ляшенко, Костянтин Кісарін, Олег Павлов, Володимир Яровицкий, Дмитро Черняк і Юрія Негрецкій.

На другому місці були любителі волейболу з команди «Профігаз», що представляють нікопольські газозаправні станції СТО (капітан Андрій Тарасенко).

Бронзовими призерами стали волейболісти з команди «Спартак» (капітан Сергій Русин).

На урочистому закритті чемпіонату командам і призерам були вручені кубки, грамоти та медалі. Попереду у нікопольських волейболістів літній сезон пляжного волейболу.