Полезные материалы

СШОР №4 - Про волейболі

Винахідником волейболу вважається Вільям Дж. Морган - викладач фізичного виховання коледжу Асоціації молодих християн в місті Холіске (штат Массачусетс, США). У спортивному залі він підвісив тенісну сітку на висоті 197 см, і його учні, число яких на майданчику не обмежувалося, стали перекидати через неї баскетбольну камеру. Було це в 1895 р У 1897 р в США були опубліковані перші правила волейболу. На початку ХХ століття «літаючий м'яч» з'явився в Канаді, Японії, на Філіппінах, в Бірмі, Індії, Мексики. У роки першої світової війни волейбол почав поширюватися в країнах Європи, в т.ч. Росії. У нашій країні в волейбол почали грати в Нижньому Новгороді, Казані, Хабаровську, Владивостоку, пізніше - в Москві. Офіційною датою вітчизняного волейболу прийнято вважати 28 червня 1923 року, коли в Москві відбувся товариський матч волейболістів Вищих художніх і театральних майстерень і Державної школи кінематографії. У 1924 р на олімпійських іграх в Парижі Асоціація волейболу США виступила з ініціативою включити волейбол в офіційну програму олімпіад., Проте олімпійським видом сорту волейбол був визнаний тільки в 1957 р У 1933 р був проведений перший чемпіонат СРСР. У 1947 р була утворена міжнародна федерація волейболу (ФІВБ). Всесоюзна секція волейболу (згодом федерація волейболу СРСР) була прийнята в ФІВБ рік потому, а всеросійська федерація волейболу - член ФІВБ з 1992 р В даний час ФІВБ об'єднує 218 національних федерацій і за кількістю членів є найбільшою спортивною організацією в світі.

Морган

Сучасний стан

З 2006 року FIVB об'єднує 220 національних федерацій волейболу [7] , Волейбол є одним з найпопулярніших видів спорту на Землі. В серпні 2008 року новим президентом FIVB був обраний китаєць Вей Цзічжун . Найбільш розвинений волейбол як вид спорту в таких країнах, як Росія , Бразилія , Китай , Італія , США , Японія , Польща . Чинним чемпіоном світу серед чоловіків є збірна Бразилії ( 2010 ), Серед жінок - збірна Росії (2010).

Керівництво FIVB продовжує вести роботу над удосконаленням волейбольних правил. Деякі зміни були внесені в 2009 році , І в тому ж році на клубному чемпіонаті світу в Досі (Цей турнір був відроджений після 17-річної перерви) була випробувана так звана «золота формула», згідно з якою команда, яка приймала свою першу атаку повинна проводити строго з задньої лінії. На практиці це нововведення, яке за задумом має сприяти вирівнюванню можливостей суперників і дозволити м'ячу довше перебувати в повітрі, не тільки не дало очікуваного ефекту, а й призвело до зменшення видовищності гри, за що було піддано критиці з боку багатьох гравців, тренерів, фахівців та любителів волейболу [8] . «Золота формула» та інші можливі зміни в правилах будуть обговорюватися на конгресі FIVB в 2011 році і можуть бути прийняті після закінчення Олімпійських ігор в Лондоні .