Полезные материалы

Техніка гри в пляжний волейбол

  1. волейбольна подача
  2. Прийом у волейболі
  3. Техніка волейбольних передач

Техніка в пляжному волейболі є одним з найважливіших компонентів, поряд з витривалістю, тактикою, психологією. Технічно обдарований спортсмен у важкі моменти матчу за рахунок правильно виконаних прийомів цілком здатний переламати ситуацію на свою користь.

Домогтися високої техніки можна самостійно, але краще всього скористатися послугами інструктора з техніки пляжного волейболу. З ним ваші результати виростуть, як на дріжджах. Досвідчений фахівець за короткий період налагодить тренувальний процес, навчить виконувати складні технічні елементи, підвищить психологічну стійкість, розвине швидкість, витривалість.

А тепер розглянемо ті моменти, де необхідна висока техніка гри в пляжний волейбол.

волейбольна подача

Зазвичай вона виконується в стрибку, це необхідно для того щоб ускладнити прийом суперникам. При атаці необхідно враховувати силу вітру, напрямок, сонячні промені і розміщення супротивників на майданчику. Наприклад, при попутному вітрі краще використовувати силову подачу. При бічних або попутних повітряних потоках доцільніше виконувати укорочену або плануюче.

Торкання м'яча відбувається всіма десятьма пальцями, причому, першими повинні контактувати мізинці. Однією з найбільш частих помилок спортсменів є неправильне положення корпусу при ударі. За правилами плечі повинні бути розгорнуті у напрямку передачі при ударі вперед і в зворотному положення при пасе за голову.

За правилами плечі повинні бути розгорнуті у напрямку передачі при ударі вперед і в зворотному положення при пасе за голову

Прийом у волейболі

Обидва гравці повинні чітко взаємодіяти один з одним на захист, закриваючи якомога більшу частину ігрового майданчика. Грамотне розташування партнерів в своїх зонах дозволяє максимально спростити захист, збільшуючи ймовірність перемоги.

Техніка волейбольних передач

У бічволее обидва гравці повинні вміти точно пасувати. Як тільки один гравець йде на прийом, його партнер відразу ж починає готувати атаку, намагаючись максимально поліпшити атакуючу позицію. Оптимальним вважається той розташування, при якому пасующій знаходиться особою у напрямку передачі. При такій позиції значно збільшується ймовірність результативної атаки і оцінка ігрової ситуації.

Основна відмінність виконання пасів в пляжному волейболі це більш тривалий розташування м'яча в руках у порівнянні з «зальним». Зустріч м'яча відбувається випрямленими руками, після контакту зі снарядом вони згинаються і опускаються на рівень грудей. Мізинці при цьому розташовуються на рівні підборіддя, руки розпрямляються, але не повністю, а кисті рук не йдуть слідом м'ячу. Така техніка пасу дозволяє набагато чіткіше контролювати і збільшити час на оцінку ігрової ситуації.