Полезные материалы

Типи волейбольних м'ячів. Їх технічні характеристики і умови експлуатації

Типи волейбольних м'ячів. Їх технічні характеристики і умови експлуатації

Волейбол є однією з найпопулярніших командних ігор серед професійних спортсменів та гравців любительського рівня. Їм захоплюються чоловіки і жінки різного віку, а також діти і підлітки в багатьох країнах світу.

Основним знаряддям гри виступає волейбольний м'яч, від характеристик якого багато в чому залежить хід і успіх тренувального і ігрового процесу.

Основним знаряддям гри виступає волейбольний м'яч, від характеристик якого багато в чому залежить хід і успіх тренувального і ігрового процесу

Конструктивні особливості

Волейбольні м'ячі складаються з внутрішньої камери і покришки. Внутрішній шар виконують з гуми, покришку, що складається з 6 панелей, - з натуральної або штучної шкіри.

Вимоги, що висуваються до технічних характеристик м'яча, такі:

  • довжина кола - 65-68 см;
  • вага - 250-290 г.

Що стосується колірного оформлення м'яча, то тут допускається різноманітність варіантів і комбінації відтінків.

Для проведення змагання на пляжі або на відкритих майданчиках в умовах поганої видимості варто віддати перевагу різнобарвним моделям, оскільки вони краще помітні і, таким чином, легше відстежити траєкторію польоту.

Волейбольні м'ячі умовно ділять ще і за способом з'єднання панелей на зшиті і клеєні.

  • Перший варіант більш кращий для знарядь, призначених для пляжного волейболу, оскільки вони менш схильні до деформації при контакті з водою.
  • Для класичного волейболу призначені м'ячі, що відрізняються більшою щільністю і твердістю покриття, виготовленого, як правило, зі штучної шкіри.

Інвентар з натуральної шкіри м'якший і ідеально підходить для ігор юних спортсменів і любителів.

Знаряддя зі штучної шкіри демонструє кращий відскік, відмінну стійкість до ударів і впливу вологи. Такі м'ячі використовуються професіоналами.

Виробники

Особливу довіру і популярність заслужили волейбольні м'ячі Mikasa (Японія), Gala (Чехія), Select (Данія), Winner (Угорщина), Alvic (Угорщина). Ці відомі в усьому світі виробники пропонують великий асортимент моделей для гравців різного рівня підготовки. Вся представлена ​​ними продукція відповідає найвищим стандартам якості, славиться своєю міцністю, відмінними ігровими характеристиками і унікальною зносостійкість.

Зберігання, догляд та експлуатація м'яча

Щоб куплений волейбольний м'яч, прослужив максимально довго, зберігаючи свої початкові зовнішні і технічні характеристики, за ним потрібно належний догляд.

Виконання декількох нескладних правил забезпечення надійної роботи при будь-якої інтенсивності експлуатації.

  1. Відразу після проведеного тренування або гри, інвентар необхідно очистити від забруднень і ретельно протерти чистою сухою ганчіркою.
  2. Зберігати волейбольний м'яч слід в добре провітрюваному приміщенні, подалі від джерел опалення і прямих сонячних променів.
  3. Під час накачування потрібно завжди використовувати спеціальне масло для змащення, що попередить пошкодження клапана і стінок ніпеля при проникненні голки.