Полезные материалы

Верхня бічна подача в волейболі

  1. Переваги силовий подачі м'яча зверху в волейболі
  2. Техніка верхній боковій подачі у волейболі

Невід'ємним елементом волейбольної гри є подача. Грамотне її виконання може привести команду до перемоги, а невдалий кидок - залишити в аутсайдерах. Саме тому на тренуваннях відпрацювання цього елементу відводиться найбільша кількість часу.

Однією з найбільш складних варіантів кидків м'яча по праву вважається верхня бічна подача в волейболі. Її ще називають силовий. Для її здійснення подає стає під кутом до сітки і робить удар по м'ячу над своєю головою.

Навчання та відпрацювання цього виду кидка проходить в кілька етапів. Але гравці, що успішно засвоїли її, часто стають фаворитами матчів.

Переваги силовий подачі м'яча зверху в волейболі

Застосування такого силового прийому зверху дає команді ряд переваг. Серед них:

  • збільшує швидкість польоту м'яча;
  • утруднення при прийомі м'яча у команди-суперника;
  • удар із застосуванням обертання м'яча дуже часто стає основною причиною помилок при прийомі противником;
  • правильне виконання подає удару може забезпечити потрапляння м'яча в слабкого гравця команди суперника, ніж може повністю порушити їх чітко відпрацьований план дій.

Верхня бічна подача в волейболі з урахуванням грамотної розстановки гравців і чіткий план дій може стати ефективним заходом при нападі.

Техніка верхній боковій подачі у волейболі

Якісно виконаний кидок на увазі під собою правильне співвідношення рухів тіла з польотом м'яча, щоб удар по ньому був зроблений в потрібній точці. Виконувати удар можна як долонею, так і пальцями кисті в зігнутому положенні. У підкиданні м'яча участь приймає тільки одна рука. А весь процес повинен займати не більше 5 секунд.

навчання подачі зверху в волейболі складається з таких етапів:

  • правильне вихідне положення гравця;
  • подброс і замах до кидка м'яча;
  • удар, руху після нього.

правильне вихідне положення гравця;   подброс і замах до кидка м'яча;   удар, руху після нього

При верхній боковій подачі вихідним положенням гравця вважається, коли він лівою стороною повернутий до сітці, при цьому його ноги згинаються в колінах.

1. Робиться закид м'яча вище лівого плеча на висоту не більше метра. За замах відповідає права рука, при цьому плече опускається вниз і рука йде назад. В цей час вся вага концентрується на правій нозі.

2.Далі права рука піднімається ззаду, немов дугою вгору, і відбувається удар по м'ячу злегка напруженою кистю. Під час удару весь вага повністю переноситься на ліву сторону тіла. Сила удару збільшується, якщо в процесі подачі корпусом тіла зробити поворот в ліву сторону, виконати кілька кроків.

3.Особого уваги заслуговує верхня бічна подача з обертанням м'яча. Закид м'яча при цьому робиться на висоті 1,5 м над головою. Удар відбувається вперед-ззаду, корпус тіла при цьому розгорнуто до сітки. Сила удару досягається за рахунок декількох кроків виконаних в процесі удару. Решта руху такі ж, як і в першому випадку.

4. При подачі потрібно уважно стежити за траєкторією польоту м'яча, щоб вчасно здійснити чіткий удар.Подающему гравцеві, займаючи позицію необхідно встигнути оцінити те, що відбувається становище гри і бути максимально зосередженим, не піддаватися на різні провокаційні і відволікаючі маневри.

А щоб хід дій команди не став передбачуваним і зрозумілим для суперників, ефективним рішенням буде використання під час гри різних способів подач.

Опанувати правильну техніку, зрозуміти ключові моменти гри вам допоможуть досвідчені тренери спортивного клубу Sunny Wind. Навчання проводиться як для новачків, так і для знавців волейбольної гри. Тренування в дружній атмосфері допоможуть зрозуміти всі нюанси цієї командної гри, поліпшити свої фізичні можливості, набратися оптимізму.