Волейбол: збірна Росії провела нервовий матч проти кубинок на Кубку Єльцина

6 липня 2012 11:02 6 липня 2012 11:02   Жіноча збірна Росії з волейболу здобула другу перемогу на Кубку першого Президента Росії Бориса Єльцина

Жіноча збірна Росії з волейболу здобула другу перемогу на Кубку першого Президента Росії Бориса Єльцина. У четвер, 5 липня, на майданчику ПІВС «Уралочка» підопічні Сергія Овчинников обіграли збірну Куби з рахунком 3: 1 (20:25, 28:26, 25:15, 25:21), повідомили в прес-центрі турніру.

Від цієї гри несподіванок не чекали: в Японії на передолімпійському кваліфікації росіянки обіграли Кубу з рахунком 3: 0. Цим же складом кубинська команда настільки ж невпевнено зіграла і на Гран-Прі.

Але легкої перемоги не очікувалося - кубинки продемонстрували це дуже переконливо, з ходу повівши в рахунку 7: 5 і домігшись триочкового переваги перед першим технічною перервою - 8: 5. Гамова скоротила відрив потужним ударом - 6: 9, потім двічі відзначилася Обмочаева, і рахунок перестав бути песимістичним - 8: 9. Далі - 12:14, Овчинников бере першу перерву, але росіянки знову пропустили два удари - 12:16 потім ще три, і другу перерву. Але 3: 0 на передолімпійському кваліфікації були не випадкові: 17:20 і вже Хуан Карлос бере тайм-аут. Тричі пробила кубинську оборону Обмочаева, але табло невблаганно - 25:20 на користь Куби.

Подача в аут дозволила українкам відкрити рахунок у другому сеті - 1: 3. Гамова вколотив м'яч - 4: 6, пробила Естес - 5: 6. Кубинці піднімали не підіймаються м'ячі. Тим часом Росія взяла технікою - Гамова, Перепелкина, 15:17, різниця лише 2 очки. Нарешті, помилилися суперниці - 17:18. Гамова зрівняла рахунок - 18:18, і знову її подача - 21:18 але відразу ж пішли дві помилки наших співвітчизниць, і знову гаряче - 23:23. В результаті Росія виявилася сильнішою - 28:26.

У третій партії беззастережно повели російські волейболістки - 3: 0. Але потужні удари Сантос взяти було практично неможливо - 3: 1. Однак росіянок було не зупинити - 10: 3. Гамова, Естес, Обмочаева м'яч за м'ячем вбивали в майданчик гостей. У підсумку - 25:15.

Здавалося, четверта партія стане останньою, але такий сценарій явно не входив у плани волейболісток з Острова свободи. 10: 5 на їхню користь, два очка поспіль принесли команді «Уралочка» Естес - 9:11, кубинський наставник взяв тайм-аут. Знову Гамова - 11:14, Обмочаева - 12:15, Куба як і раніше веде, але несподівано допускає кілька помилок, і розрив скорочується до мінімуму, а потім і зникає - 20:20. Фортуна явно перейшла на сторону Росії - 23:20. Обмочаева поставила крапку - 25:21 і 3: 1 на користь Росії.

В іншому матчі, який відбувся 5 липня, збірна Бразилії розгромила Польщу - 3: 0 (25:18, 25:13, 25:12).

Сьогодні, 6 липня, у збірної Росії вихідний день. О 17:00 грають Італія-Польща, а о 19:00 Бразилія-Куба.

Свій черговий і передостанній матч на турнірі підопічні Сергія Овчинникова проведуть 7 липня о 18:00 проти бразільянок. Двома годинами раніше, о 16:00, змагатимуться команди Куби та Італії.

Ключові слова: волейбол , кубок Єльцина , збірна Росії