Полезные материалы

Волейбол


У першій частині дано рекомендації щодо вивчення прийомів гри у великий волейбол для підлітків і юнаків. Хлопцям же молодшого віку - 7-10 років - вони не під силу. Але ж їм теж хочеться навчитися грати в волейбол!

Для самих маленьких Федерація волейболу СРСР рекомендує гру за спрощеними правилами, дуже схожу на гру для дорослих і названу міні-волейболом.

Міні-волейбол можна назвати молодшим братом волейболу. Істотні відмінності старшого брата від молодшого полягають в тому, що в міні-волейболі кілька полегшені правила: обмежений час гри, зменшені розмір майданчика, висота сітки і т. Д. Однак своєю привабливістю міні-волейбол, мабуть, не поступається старшому братові. Більш легкі умови і правила гри роблять її доступною і цікавою для школярів молодшого та середнього віку. У міні-волейбол грають в школах, піонерських таборах, проводять і змагання.

Наприклад, в столиці Білорусі Мінську офіційні змагання з міні-волейболу проводять з 1978 р Спочатку змагання проходять в школах між учнями молодших класів. На них виявляють найбільш здібних гравців, з яких формують збірні команди школи: одна - з учнів перших і других класів, інша - третє і четверте. Потім по неділях вже проводять змагання збірні команди шкіл одного району.

Після закінчення змагань в урочистій обстановці переможців і призерів першостей районів нагороджують призами та грамотами райкомів комсомолу і районних спорткомітетов.

Третій етап змагань - фінальні ігри. У них беруть участь чемпіони районів. Перед початком ігор проходить парад учасників, капітани команд - чемпіонів міста піднімають прапор змагань.

Закриття змагань також проходить в урочистій обстановці. Переможців та призерів нагороджують представники міськкому комсомолу, міського відділу народної освіти і міського спорткомітету. Спеціальні призи вручають кращим гравцям.

На міських змаганнях присутні і тренери з волейболу з дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Вони уважно стежать за грою юних волейболістів і деяких з них запрошують в спортивну школу. До речі, зараз на чемпіонаті Білорусії в складах збірних юнацьких команд Мінська виступає ряд дівчаток і хлопчиків, які починали свій спортивний шлях з міні-волейболу. Це говорить про те, що міні-волейбол не тільки цікавий як гра - він допомагає долучитися до спорту.

Систематичні заняття міні-волейболом допомагають закласти основу, необхідну для всебічного фізичного розвитку, зміцнюють здоров'я. Це свого роду сходинки на шляху до занять великим волейболом.

Гра в міні-волейбол допоможе вам, хлопці, вчитися керувати своїми рухами з м'ячем, розвивати їх, опановувати технікою прийомів.

Участь в двосторонніх іграх підвищує працездатність організму, розвиває здатність до самостійного мислення і дій, привчає до організованості і колективізму.

Пляжний волейбол

(біч-волей)

- популярний вид спорту , Гра на розділеної високою сіткою піщаному майданчику, в якій дві команди, що знаходяться по різні сторони сітки, перекидають через неї м'яч, як правило, руками, з метою приземлити його на чужій половині і не допустити падіння м'яча на своїй половині майданчика. Пляжний волейбол розвинувся як самостійний вид спорту з класичного волейболу , Найбільшого поширення і офіційний статус отримав варіант гри «два на два». Пляжний волейбол, крім традиційних для волейболістів стрибучості, хорошої реакції, сили, почуття м'яча, вимагає більшої витривалості, оскільки в грі на піску спортсменам доводиться частіше здійснювати стрибки і ривки, матчі можуть проходити в умовах високої температури, при яскравому сонці або під час дощу і сильному вітрі, до того ж звичайною практикою є проведення однією командою декількох ігор в день [1] . Важливим якістю для гравців є універсалізм, так як вони не розділені по амплуа і розміщуються на майданчику вільно, а спеціалізація зазвичай застосовується тільки щодо блокування і захисту - в багатьох командах можна виділити високого блокуючого і менш високого, але більш рухомого захисника. Головним керуючим органом в пляжному волейболі є Міжнародна рада з пляжного волейболу, що входить до складу Міжнародної федерації волейболу (FIVB). З 1996 року біч-волей присутній в змагальній програмі Олімпійських ігор . Найбільшими змаганнями, крім олімпійських турнірів, є чемпіонати світу , Що проводяться один раз на два роки, світовий тур - щорічне комерційне змагання, що складається з декількох етапів, організоване подібно тенісним ATP- і WTA-турам , А також турніри, що проводяться регіональними конфедерациями, що входять в FIVB.

Міжнародна федерація волейболу (ФІВБ)

( фр. Fédération Internationale de Volleyball, FIVB) - міжнародний керівній орган з волейболу . засновано у 1947 году за ініціативи Федерации волейболу Франции. Об'єднує 220 національніх федерацій усіх п'яти контінентів.

Для керівніцтва волейболом у різніх районах світу и для представництва ФІВБ на місцях створені зональні конфедерації: Європейська (1963), Азіатська (1960), Африки и Малагасійської Республики (1965), Північної, Центральної Америки и Карибського моря (1966), Південної Америки (1965 ).

У 1957 году на Сесії МОК волейбол БУВ Визнання олімпійськім видом спорту, а ФІВБ єдиною організацією, яка Керує волейболом у всьому мире. У 1964 году волейбол (і чоловічий, и жіночий) Вперше БУВ включень у програму Олімпійськіх ігор . З тих пір ФІВБ бере активну участь в Олімпійському Русі. ФІВБ є членом Асоціації міжнародніх федерацій олімпійськіх літніх відів спорту. З 1996 року в програму ОІ включили пляжний волейбол. Штаб-квартира ФІВБ знаходится у м. Лозанні ( Швейцарія ). Президент ФІВБ - АРІ Ґраса Фільо (Бразилія).