Полезные материалы

Збірні змусять грати більше

Як стало відомо "СЕ", формати Світової ліги і Гран-прі будуть кардинально переглянуті Міжнародною федерацією волейболу (FIVB). Зміни вступлять в силу вже з наступного сезону.

Одна з головних ставок FIVB в цій гонці за часом і новими глядачами - чоловіча Світова ліга і жіночий Гран-прі. Продукт, який за задумом FIVB повинен бути одним з найбільш якісних і привабливих в світовому волейболі, в останні роки втратив колишню цінність. Охочих купувати права на телетрансляції не додається, втрачається інтерес з боку ЗМІ, відповідно, йдуть спонсори. Плюс через постійні змін формату і чергування країн, де проводяться ігри, плутаються вболівальники. Та й самі турніри для деяких команд іноді стають тягарем.

У цій ситуації FIVB пішла на зміни, які вступлять в силу вже з наступного року. Замість звичних турнірів буде створено новий. Робочий варіант назви поки такої: "Нова чоловіча і жіноча волейбольна ліга". Планується якісне поліпшення самого контенту: картинки, атмосфери на трибунах під час матчу, додасться цікава статистика. Але найголовніше - зміниться формат.

Як стало відомо СЕ, формати Світової ліги і Гран-прі будуть кардинально переглянуті Міжнародною федерацією волейболу (FIVB)

Чоловіча збірна Росії з волейболу. фото fivb.com

16 ЗБІРНИХ, КРУГОВА СИСТЕМА: ЯК ЦЕ ВИГЛЯДАТИМЕ

У чоловічому і жіночому турнірах візьмуть участь по 16 команд. Основний раунд пройде по однокруговій системі - кожен зіграє по матчу з кожним. Сама формула залишиться колишньою: за один ігровий уїк-енд одна збірна буде проводити по три матчі, а за підсумками основного раунду п'ять кращих команд і країна-організатор зіграють у фіналі.

Тепер про учасників. У число 12 основних чоловічих команд увійшли: Бразилія , Італія , США, Китай , Сербія , Франція, Аргентина , Іран, Польща , Німеччина , Японія і Росія . Чотири "плаваючих" збірні: Австралія , Канада, Корея і Болгарія .

У жіночому турнірі основними будуть: Бразилія, Італія, США, Китай, Сербія, Корея, Нідерланди, Таїланд, Німеччина, Туреччина, Японія і Росія, а "плаваючими": Аргентина, Домініканська республіка, Польща та Бельгія.

Різниця між основними і "плаваючими" командами принципова. Перші отримують сім років гарантованої участі в турнірі за умови виконання організаційних і технічних вимог, які, до слова, стануть жорсткішими. З другими поки все більш розмито. Швидше за все, найгірша з них за підсумками розіграшу буде вилітати, а третя з чотирьох зіграє перехідні матчі з найкращою командою другого дивізіону.

Інший важливий момент. 12 базових команд проведуть, як мінімум, по одному домашньому ігровому уїк-енду. Але це тільки 60 відсотків основного турніру. Інша частина - а це ще дві ігрових тижні - буде виставлена ​​на торги. На вісім лотів можуть претендувати "плаваючі", основні та навіть нейтральні країни. Тобто, цілком реально, що комусь дістанеться два (а в теорії і три) домашніх етапу. І зовсім не виключений розклад, при якому волейболом побажає подивуватися який-небудь арабський шейх і один з турів пройде в умовній Саудівської Аравії.

І зовсім не виключений розклад, при якому волейболом побажає подивуватися який-небудь арабський шейх і один з турів пройде в умовній Саудівської Аравії

Чоловіча збірна Росії з волейболу. фото fivb.com

РОСІЯ БУЛА В КУРСІ - ОТСЮДА І ЕКСПЕРИМЕНТИ

ВФВ, як одна з ключових федерацій у світовому волейболі, про ймовірні зміни в форматі знала давно. Тому і рішення з експериментами в складі на Світову лігу і Гран-прі-2017 було прийнято усвідомлено: досвід молодим гарантований, а глобальна невдача у вигляді вильоту з першого дивізіону - виключена.

- Ми знали про цю "подушці", - підтвердив Олександр Яременко - генеральний секретар ВФВ, який курирує чоловічі команди.

- Переформатування Світової ліги і Гран-прі - це взагалі добре?

- Ідея в тому, щоб уніфікувати обидва змагання і проводити їх по одній системі. З централізованими телевізійними правами. Плюс коловий турнір - це найбільш зрозумілий для глядачів формат. Мені здається, FIVB розвиває свої змагання правильно. Інша справа, що для збірних календар виходить перевантаженим. Адже є ще чемпіонати світу, Європи, Універсіади, Олімпійські ігри.

- Як розподіляти сили на стільки турнірів?

- На команди випадають дуже серйозні навантаження. Особливо на європейські - з урахуванням їх довгих національних чемпіонатів і єврокубків. І в зв'язку з цим логічним кроком будуть послаблення, що стосуються заявок на новий турнір (мова не тільки про кількість, а й про зобов'язання. Наприклад, переможці Олімпійських ігор повинні включати в заявку не менше 75 відсотків золотого складу, - Прим. "СЕ"). З цього питання можливе зіткнення інтересів з FIVB, але ми переконані, що рамки повинні бути розумними. Потрібно грати кращими на сьогоднішній день гравцями, але не тоді, коли це розходиться з інтересами країни. Заявляти на всі змагання тільки перші номери неможливо фізично.

Та й чи треба? взяти чемпіонат світу з хокею . Незважаючи на величезну кількість інших змагань, він проходить щороку. Буває, що командам вдається зібрати найсильніші склади, а іноді багато провідних гравців не приїжджають до збірної. Але інтерес до турніру не падає! І якщо це вийде перенести це на нашу історію, то вигідно буде всім.

І якщо це вийде перенести це на нашу історію, то вигідно буде всім

Головний тренер жіночої збірної Росії з волейболу Володимир Кузюткіна. Фото Микита Успенський, "СЕ"

ВФВ: ВАРІАНТ З ПРОВЕДЕННЯМ ФІНАЛУ У РОСІЇ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВИТЬ

- Нова ліга по тривалості буде йти шість тижнів. В які дати вона буде проходити?

- Якщо буде тижнева перерва між основним етапом і фіналом, то навіть сім тижнів. Наступний турнір за попередніми даними почнеться 18-20 травня.

- Призовий фонд нового турніру, треба думати, буде збільшений?

- Тут є проблеми. Почнемо з того, що фінансове навантаження на федерації ніхто не скасовує. Наприклад, до минулого року ми їздили по квитках, виписаним FIVB, а тепер повинні купувати їх за рахунок федерації. З іншого боку - з нас знімають важку ношу у вигляді обов'язкової покупки телевізійних прав. Адже якщо раніше попереднім спортивним каналом на це спеціально виділявся якийсь бюджет, то в останні три роки допомоги немає ніякої. У Росії залишився один спортивний канал, але і він відчуває фінансові труднощі. Тому все навантаження на федерації.

- Виходить, ВФВ сама купує права у FIVB?

- Так. Виходить, що в цьому плані для нас Світова ліга була досить непростою змаганням. Тепер дихати буде легше. Що ж стосується призового фонду, то якщо зараз кожна федерація заробляє якісь гроші за одну тільки участь, що дозволяє в тій чи іншій мірі компенсувати власні витрати, то за новим проектом всі призові будуть ділитися тільки між шістьма кращими командами.

- Зайва мотивація потрапити до фінальної частини.

- На це і розрахунок. Загальна сума призових фіналістам - 2 мільйони 100 тисяч доларів. Ще обіцяють, що доходи від продажу медіа-прав на базі певного коефіцієнта будуть поділені з національними федераціями навпіл.

- Чи розглядає ВФВ варіант з проведенням в наступному році фіналу нового турніру в Росії?

- В такому форматі це стає досить цікаво. Здорово провести 15 ігор - це не завжди просто, а ось підготуватися безпосередньо до фіналу - цілком реально. Плюс тепер не потрібно викуповувати телеправа і залишається тільки організаційне навантаження, а це вже не так страшно. Так що такий варіант не виключений.

Переформатування Світової ліги і Гран-прі - це взагалі добре?
Як розподіляти сили на стільки турнірів?
Та й чи треба?
В які дати вона буде проходити?
Призовий фонд нового турніру, треба думати, буде збільшений?
Виходить, ВФВ сама купує права у FIVB?
Чи розглядає ВФВ варіант з проведенням в наступному році фіналу нового турніру в Росії?