Полезные материалы

«Волга» - «Спартак». Репортаж з Нижнього Новгорода

Фоторепортаж з матчу «Волга» НН ​​- «Спартак»

Ранковий поїзд з Москви домчав до залізничного вокзалу Нижнього Новгорода за чотири з лишком години, зберігши в світло-помаранчевих вагонах таку тишу, що більшу частину шляху не покидало відчуття - гру перенесли на іншу дату.

- Ми точно сіли в потрібний поїзд? - перепитав мене колега, оглянувши сусідні місця. На них упівголоса розмовляли бабусі, шаруділи діловими паперами чоловіки в піджаках і клацали по кнопках гаджетів невгамовні діти.

Фанати «Спартака», які, як виявилося, в вагонах теж були, на час в дорозі злилися з умиротвореної атмосферою і просиділи в повній тиші до самого Нижнього Новгорода.

Перші позивні прозвучали вже на міський платформі. Далі - в шинках і ресторанах і, нарешті, на стадіоні.

«Волга» - «Спартак»

фото

: Олександр Мисякін, "Чемпіонат"

Нижній Новгород зустрів трьохтисячний десант зі столиці яскравим сонцем і розслаблюючими «+23». Напружуватися, забиваючи голову московськими проблемами, посеред робочого тижня в чужому місті і справді не хотілося. Зрештою, виїзди адже для того і придумані, щоб залишити вдома клопоти і перезавантажитися, рвонувши за командою на інший кінець країни.

Керуючись аналогічної логікою, фанати «Спартака» старанно знищували алкогольні запаси місцевих барів, вальяжно прогулювалися центральними вулицями і увічнювали найвишуканіші назви місцевих закладів (хедлайнерами хіт-параду стали кафе «Кудяблішная» і паб «Притулок втомленого тракториста»).

Коли і це набридло, народ пірнав під землю, отоварювався жетонами (так-так, саме ними, а не картками, як в тому ж московському метро) і рухав в сторону станції «Чкаловська», де поряд з дитячим парком зник стадіон.

***

Столичних журналістів теж зустріли як треба. Разом з програмою до матчу в прес-центрі кожному видали в руки по блокноту з ручкою, брелоку для ключів і магніту на холодильник. Всі сувеніри - в стилістиці ЧС-2018, якому в Нижньому Новгороді приділяють увагу вже зараз: уздовж вулиць і магістралей розставлені привітальні білборди російською та англійською мовами, а з набережної широкої Волги добре видна величезна будівництво стадіону.

Кому магніту з брелоком виявилося недостатньо, той міг прогулятися до офіційного фан-магазину «Волги» і придбати що-небудь цікавіше. Благо що асортимент не обмежувався банальними вимпелами та шарфами. Взяти хоча б офіційні футболки «Волги». Саркісов, Леандро, Нігматуллін - вибирай будь-кого. Занадто банально? Немає проблем - ось вам окрема стійка з «новинками», в числі яких - воротарські светри Парейко і Абаєва! Один два роки тому поїхав в Таллінн, інший же і зовсім напередодні відіграв кубковий матч в Армавірі за «Локомотив». Знахідка для колекціонерів? Ще яка!

Фанатів ретро в Нижньому Новгороді, правда, не виявилося. По крайней мере, за ті кілька хвилин, що я провів у магазині, до футболок колишніх воротарів ніхто так і не доторкнувся.

«Волга» - «Спартак»

фото

: Олександр Мисякін, "Чемпіонат"

Поки народ займав місця відповідно до придбаних квитків (аншлагом в результаті і не пахло - мало не на кожному секторі, за винятком гостьового віражу, зяяли діри), з динаміків старої арени «Локомотив» долинали розкотисті гітарні рифи, під які з бігових доріжках носився тутешній маскот - боцман Волгін.

Титов, Ананко, Талалаев і Аленічев в цей час щось спокійно обговорювали в центральному колі. Але через пару хвилин всі розійшлися в різних напрямках: головний тренер «Волги», спершись на рекламний щит за воротами, спостерігав за розминкою своїх підопічних, Титов з Ананко керували розігріваючими вправами червоно-білих, а Аленічев мовчазно контролював процес з лави запасних.

Через дві години настрій у всіх змінилося кардинальним чином. Суворий Талалаев дарував заголовки журналістам про «кілерські» «Спартак» і грізно закликав ніжегородцев «перестати обманювати самих себе, будуючи помилкові ілюзії». Аленічев же відвертим, що не очікував такого рахунку на табло, після чого з посмішкою розкривав тактичні секрети, пообіцявши не руйнувати зв'язку Попова і Широкова.

***

Залізне правило російського чемпіонату, згідно з яким команда, що програла з пресою не спілкується, в той час як зі складу переможців (особливо коли рахунок 7: 0) можна поговорити мало не з ким завгодно, на цей спрацювало практично навпаки. Ні, футболісти «Волги» дієсловами не спалив їх, але і спартаківці вантажилися в автобус з такими виразами облич, ніби це не вони, а нижньогородці забили сім м'ячів.

Велика перемога червоно-білих в Нижньому Новгороді далася настільки просто і легко (будемо відверті, «Волга» виявилася абсолютно не готова до будь-якого опору), що навіть міркувати про неї ніхто особливо горів, прекрасно розуміючи, що повноцінна перевірка настане 26 вересня, коли в Тушино завітає «Зеніт». І для вболівальників, які змінили гнів на милість після краснодарського розгрому, настільки тверезий погляд футболістів на п'янкий успіх в Нижньому Новгороді, мабуть, головний підсумок, та й надія всієї поїздки. Поїздки, яку можуть занести в актив не тільки хлопці Дмитра Аленичева, але і трьохтисячний армія «Спартака». Так, вечірнє небо пару раз освітлювали спалахи фаєрів, а в хмари злітали ракетниці (через що, до речі, на виході з секторів поліція виявляла порушників по фотографіях), але в іншому кубкова гастроль фанатів пройшла настільки мирно і непомітно, що навіть співробітники ОМОНу , дивлячись на порожні автозаки на привокзальній площі, здавалося, до кінця не вірили власним очам. Рімейка Ярославля-2013, коли через побоїще на трибунах матч з "Шинником" був зупинений, не сталося. І це другий головний підсумок середовища. По крайней мере, для Нижнього Новгорода, який цієї ночі спав спокійно.

По крайней мере, для Нижнього Новгорода, який цієї ночі спав спокійно

«Волга» - «Спартак»

фото

: Олександр Мисякін, "Чемпіонат"

Нижній Новгород - Москва.

Ми точно сіли в потрібний поїзд?
Занадто банально?
Знахідка для колекціонерів?