Полезные материалы

Чемпіонат Росії з футболу (РПЛ) | Антон Заболотний: У "Зеніті" або ЦСКА думають, що у «Тосно» немає стадіону і бази - ну і нехай!

  1. В туалеті завжди цікаво якусь історію почитати
  2. Непогано, якщо ЦСКА буде збирати гроші і вирощувати таких гравців, як Головін
  3. Гроші, які отримують футболісти, відповідні втрати здоров'я, яке вони залишають на полі
  4. Особиста справа
  5. В тему: подорожі «Тосно» до РФПЛ
  6. «Кіровець» (Тихвін, Ленінградська область)
  7. МСА «Петровський» (Санкт-Петербург)
  8. «Електрон» (Великий Новгород)
  9. ЦСА «Петровський» (Санкт-Петербург)
  10. «Зірка» (Перм)

У минулому сезоні рослий форвард команди з Ленінградської області став одним з кращих бомбардирів дивізіон, забивши 16 м'ячів в 32-х матчах. При цьому Заболотному ще взимку пропонували подумати про РФПЛ, коли в «Тосно» тільки планували туди потрапити. Але Антон звик чинити по справедливості - тут йому добре і комфортно, він постійно грає, забиває і користується довірою головного тренера Дмитра Парфьонова.

Зараз 26-річний вихованець ЦСКА штурмує висоти РФПЛ, де намагається заявити не тільки про себе, а й про нову для всієї Росії команді, яку частіше називають вискочкою без місця проживання. Боротьбу за імідж «Тосно», організованого в 2013-му році, Заболотний і Ко збираються виграти у громадськості на футбольному полі, де їм належить 30 фіналів. Правда, вже 29 - перший фінал чорно-білі програли «Уфі» (0: 1), хоча виглядали нітрохи не гірше закоренілого середняка РФПЛ.

Кореспондент «Спорту День за Днем» поговорив з Антоном Заболотним про проблему позиціонування «Тосно» в російському футболі, молодіжної політики ЦСКА і гігантських зарплатах футболістів.

В туалеті завжди цікаво якусь історію почитати

- Після матчу з «Уфою» в роздягальню «Тосно» заглянули керівники клубу. Що було сказано?
- Вони привітали з початком чемпіонату. Сказали, що помилки, які були видні з трибуни, не смертельні - не потрібно турбуватися через ураження, адже у «Тосно» ще все попереду. В основному, звучали слова підтримки.

- Дмитро Парфьонов заявив на прес-конференції, що команда сидить в роздягальні і переживає.
- Було дуже прикро програти в такий хорошому матчі, де ми пропустили такий непотрібний гол і де нам просто не вистачило завершення в атаці. Всі розуміли, що «Уфа» була нам під силу - вони нічого надприродного проти нас не продемонстрували. Від цього і прикро, що ми не змогли реалізувати свої моменти і довести справу до гола. Втім, коли всі вийшли з роздягальні, думаю, відразу ж забули про цю поразку, всі думки - далі, тільки про наступний матч.

- Ваша команда протягом усього свого короткого історії прагнула тільки вгору з ПФЛ в дивізіон, з ФНЛ в РФПЛ. А тепер куди? Які цілі були сформульовані перед сезоном?
- Якщо чесно, розмов про те, яке завдання стоїть перед «Тосно» на сезон, не було. Але ми для себе вивели таку думку - потрібно вигравати кожен матч, у нас є 30 фіналів, де потрібно показати себе і свій футбол, намагатися добитися максимальних цілей. Незалежно від того, який це суперник - «Спартак» чи «Уфа», - потрібно битися за три очки. А щодо того, яке місце ми можемо зайняти - подивимося в кінці сезону.

- Може бути, була тоді поставлена іміджева завдання - щоб про «Тосно» все дізналися? Щоб не говорили, що це команда без місця проживання, без стадіону, без історії?
- Звичайно, деякі люди таке говорять ... Розумієте, завдання футболіста - грати і доводити все на поле. А керівництво клубу, в свою чергу, займається питаннями розвитку та просування нашого лейблу - але це їх справи. Повторюся, ми будемо показувати на полі, що «Тосно» готовий грати в красивий і розумний футбол.

Повторюся, ми будемо показувати на полі, що «Тосно» готовий грати в красивий і розумний футбол

- Як в команді відсвяткували вихід в РФПЛ - керівництво розщедритися? Подарунки були?
- Так вийшло, що вихід в РФПЛ ми оформили за три тури до кінця. А коли розумієш, що залишається всього пару матчів дограти в сезоні, - природно, святкувати немає часу. Зібралися командою на вечерю, привітали один одному, випили по чарочці соку і все. Нам тоді відразу ж сказали, що далі важливо показати, що ми не даремно боролися за вихід в РФПЛ, що ми не даремно туди потрапили - потрібно доводити це в кожному матчі. Після закінчення сезону вже керівництво «Тосно» нас, звичайно, зібрало, подякувало за відмінний рік.

Чи стане «Тосно» пітерським «Еспаньолом»?

- Коли питання з виходом в РФПЛ здавався вже вирішеним, в Fort Group заявили, що не зможуть потягнути команду поодинці в прем'єр-лізі. І тільки після того, як губернатор Ленінградської області Олександр Дрозденко вступив в справу, спонсори знайшлися. У команді переживали з цього приводу?
- Це все-таки справи клубу і нашого керівництва. Те, про що пишуть в ЗМІ, читають далеко не всі футболісти - деякі просто прокрутити новини, але не обговорюють їх усередині колективу. У роздягальню ти заходиш і розумієш, що попереду наступне тренування - всі думки тільки про неї. З приводу фінансового становища «Тосно» в роздягальні розмови не ходять. Може, комусь і цікаво, що відбувається в нашому чемпіонаті навколо «Тосно» або інших команд ... У туалеті завжди цікаво якусь історію почитати (сміється). Але в роздягальні все це забувається - про Fort Group і фінансах команди ми не говоримо. Думаємо тільки про те, що і як потрібно зробити проти того чи іншого суперника.

Непогано, якщо ЦСКА буде збирати гроші і вирощувати таких гравців, як Головін

- Згадайте, як пішли з «Факела» в «Тосно». Чому не залишилися в міцній команді Павла Гусєва?
- У «Смолоскипі» у мене не дуже виходило реалізовувати себе - давали трохи ігрового часу. Може, не підходив по тренерській задумом. Ще влітку 2015 го було зрозуміло, що тренер на мене не розраховує, і я хотів піти в «Тосно». Поговорив з президентом «Факела», той сказав, що Павло Гусєв (головний тренер «Факела». - «Спорт День за Днем») дасть мені шанс в першій частині сезону, але вийшло знову, що я грав дуже мало. Тому вирішив піти в «Тосно». Поспілкувався спочатку з Дмитром Парфьоновим - зійшлися з ним у думці, що я потрібен команді. Для будь-якого футболіста приємно, коли тренер бачить твої старання і ставить до складу. Тому добре, що тоді я вибрав «Тосно»!

- Взимку 2017 го ходили розмови про те, що вами цікавляться клуби РФПЛ. Це правда?
- Так, мені телефонували різні клуби, цікавилися. Адже на той момент у мене йшов дуже хороший сезон, я грав і забивав в ФНЛ. Інтерес до мене був, але також і «Тосно» був дуже зацікавлений у подальшій співпраці. Якщо футболістові затишно в цій команді, і сам гравець, і керівництво клубу хоче, щоб він залишився, то і немає сенсу смикатися. Тому я залишився в «Тосно» і не розглядав інші пропозиції.

- Які клуби на вас виходили? З першої вісімки?
- В основному, з другої, але була одна команда і з першої вісімки.

- ЦСКА випадково не кликав назад? Або ви б не пішли, після того що не заграли в рідному клубі?
- Жодних образ не повинно бути, я добре ставлюся до ЦСКА - зла не тримаю, вони на мене, думаю, теж зла не тримають. Якщо покличуть назад? Сприйму спокійно, як якщо б покликав будь-який інший клуб, наприклад, «Спартак».

- У 2012-му у вас був шанс після оренди заграти в ЦСКА, але тоді вашу долю вирішила травма. Що це за історія?
- Тоді і час був інший - якщо чесно, вже подробиці і не пам'ятаю. Десь я трохи не скористався шансом, коли Леонід Вікторович (Слуцький. - «Спорт День за Днем») підпускав до «основи». Десь і травма завадила ... Але це залишилося в минулому - кожна людина повинна жити сьогоднішнім днем. Там, в ЦСКА я отримав колосальний досвід, тренуючись в такій сильній команді і переймаючи дуже багато від тренера. З цим багажем я виступаю вже в прем'єр-лізі, і мені набагато легше тут до всього адаптуватися. Але те, що було тоді в ЦСКА, залишилося хорошою історією, зараз дивлюся тільки вперед.

- Коли ви пішли з ЦСКА, армійці, витративши багато на свій стадіон, змушені були економити на трансферах. Звідси і пішло довіру до молоді, звідси і вийшли Головін, Гордюшенко, Чалов. При вас же ЦСКА більше довіряв в атаці перевіреним іноземцям, згодні?
- Так було, напевно, раніше. Але для молодих гравців перебувати в ЦСКА - вже великий плюс. До того ж навряд чи в ЦСКА засмутилися, що у них росте така молодь, як той же Олександр Головін, який став молодий суперзіркою. Це не перший і не останній вихованець ЦСКА, який вийшов в професійний футбол. Дуже добре, коли армійці випускають на поле своїх вихованців. Здорово, що клуб збудував таку інструкторові, яка дозволяє вирощувати для головної команди таку молодь. Добре, що для них все так складається - є можливість грати, і їм дають грати. Адже це теж непогано, якщо ЦСКА буде збирати гроші і вирощувати таких гравців, як Головін.

Гроші, які отримують футболісти, відповідні втрати здоров'я, яке вони залишають на полі

«Тосно» надасть «Зеніту» фанатський «Віраж» на дербі північного заходу

- Ви майже два роки в «Тосно» - що скажете злим язикам, які говорять, що команда без стадіону мотається з Пітера в Новгород, хоча сама представляє Ленінградську область? Друзям доводиться пояснити, що це за клуб?
- Багато хто задається цим питанням - як так команда цікаво грає? Але ж ми повинні розуміти, що у людини все залежить від настрою. Природно, якщо йому сказати, що ми зараз їдемо туди грати, а в наступний раз - в зовсім інше місце, цей настрій випаровується. Але у футболіста така робота - повинен налаштовуватися, адже ти заробляєш гроші для своєї родини. По-іншому ніяк не можна! Тоді вже різниці за великим рахунком немає, куди їхати. Ти просто їдеш, граєш і перемагаєш - в такому ритмі стає легше налаштовуватися. Звичайно, хлопці з «Зеніту» або ЦСКА думають так про «Тосно», коли у них є свій стадіон і своя база. Але у «Тосно» поки що так йдуть справи, і нехай! У майбутньому всі побудується і налагодиться - буде легше.

- На матч з «Уфою» повболівати за «Тосно» приїхали навіть вболівальники з Великого Новгорода. Але все-таки, де краще грати - на камерному «Електроні», який набивається битком своїми вболівальниками, або на напівпорожньому «Петровському»?
- Звичайно, на наш перший матч в РФПЛ на «Петровський» прийшло більше народу, ніж в Новгороді. Але в Новгороді грати приємно, адже для міста ми стали своєї, рідної командою. Однак, коли виходиш на «Петровський», ти знаєш, що це знаменний стадіон, де грали кращі футболісти Росії. Це додає мотивації. До того ж якщо до вболівальників з Тосно і Новгорода додаються вболівальники пітерські, яким подобається красивий футбол, а не тільки «Зеніт», то виходить дуже гарна атмосфера. Хочеться побачити, звичайно, повний «Петровський» - на найближчому матчі з «Зенітом» подивимося, наскільки це вийде.

- У другому турі «Тосно» грає з «Краснодаром», який також досить швидко доріс до РФПЛ і навіть єврокубків. Чи вважаєте клуб Галицького орієнтиром?
- Звичайно! Це відмінний приклад клубу, з яким за короткий проміжок часу можна досягти серйозних результатів за рахунок блискучої роботи керівництва. Можна тільки дивитися і радіти, як у них все розвивається. Ми в «Тосно» також хочемо стає все сильніше і сильніше, є зацікавленість керівництва клубу, яке доклало чимало зусиль, щоб команда пройшла по шляху ПФЛ - ФНЛ - РФПЛ. Будемо працювати далі, щоб шлях «Краснодара» став можливим і для нас.

- Реально привести в «Тосно» в Лігу чемпіонів в недалекому майбутньому? Скажімо, через 5-10 років?
- Саме чудове в футболі - його непередбачуваність. Ми бачили на прикладі «Лестера», який тільки вийшов в АПЛ і виграв чемпіонат, що можливо абсолютно все. У кожного клубу є якийсь певний фарт - чому б «Тосно" не вистрілити і не потрапити в топ-5 в чемпіонаті Росії? Це ж футбол - тим він і прекрасний, що передбачити тут щось непросто.

- Іноді годинами доводиться пояснювати знайомим, які не цікавляться футболом, чому гравці тут заробляють так багато. Люди бачать шість нулів і не розуміють, чому футболісти живуть розкошуючи, а в країні проблеми з дорогами, медициною, освітою. Що ви говорите таким людям?
- Так, і у мене були такі історії, хоча розмова прямо до таких дебатів не доходив. Ми міркували з друзями, і у кожного є своя позиція. Зустрічаються думки - мовляв, футболіст нічого не робить, тільки грає і купу грошей заробляє. Але я вважаю так: вони не жили на моєму місці, а я не жив на їх. У мене свій шлях, у них свій. До того ж футболісти часто стикаються з проблемами, коли справа стосується здоров'я. Ніхто ж не знає, як буде працювати твій організм після сорока. За кар'єру ми багато жертвуємо своїм здоров'ям, за це здоров'я ми і отримуємо ті гроші.

- Це правда.
- Адже ніхто не питає у футболіста, як він переніс операцію на коліно або, скажімо, на стегно - всіх цікавлять, коли футболіст здоровий і що він тоді може на поле. Іноді футболісти стикаються з такими травмами, які будуть потім заважати йому в майбутньому або позначаться в старості. Так що я вважаю, що гроші, які отримують футболісти, відповідні втрати того здоров'я, яке вони залишають на полі. До того ж в футбол не кожен може потрапити, і, якщо гравець вже виступає на професійному рівні, це говорить про те, що він туди не випадково потрапив. Багато з шести або десяти років йдуть в футбол і присвячують йому все життя.

Особиста справа

Антон Заболотний

Народився 13 червня 1991 року в Липецьку

Амплуа: нападник

Вихованець: ЦСКА (Москва)

Кар'єра гравця: ЦСКА (2008-2012); «Волгарь-Газпром» (2010); «Урал» (2011); «Динамо» (Брянськ, 2012); «Уфа» (2013-2014); «Факел» (2014-2016)

Виступає за «Тосно» з грудня 2015 року

Досягнення: віце-чемпіон ФНЛ (2017)

Виступав за юнацьку і молодіжні збірні Росії (10 матчів, 5 голів)

В тему: подорожі «Тосно» до РФПЛ

Команда з Ленінградської області за чотири роки свого існування не провела жодного матчу за місцем своєї реєстрації - Ленінградська область, м Тосно, вул. Ані Алексєєвої, будова 1. «Тосно» доводилося грати там, де вдавалося домовитися про оренду стадіону. При цьому всі чотири роки йшли розмови про бажання керівництва «Тосно» побудувати свій стадіон - то в області, то в Санкт-Петербурзі. Але розмови так і залишаються поки розмовами, зате база «Тосно» вже будується. «Спорт День за Днем» розповідає, де обласна команда намагалася знайти свій дім.

«Кіровець» (Тихвін, Ленінградська область)

Місткість: 6000 глядачів

Покриття: штучне

Там тосненци проводили ігри в ПФЛ і ФНЛ - в Тихвін навіть ходили фанатські автобуси з Петербурга. Тихвін знаходиться в 250 км від Північної столиці і представляє собою звичайний затишний містечко з модернізованим стадіоном «Кіровець». На «Тосно» тут збиралося багато народу, втім, продовжувати їздити так далеко від Пітера було важко. Та й з-за проблем з освітленням на стадіоні «Тосно» довелося відмовитися від «Кіровца».

МСА «Петровський» (Санкт-Петербург)

Місткість: 3015 глядачів

Покриття: штучне

Невелика арена поруч з «Петровським» недалеко від центру Санкт-Петербурга. Там грали всі професійні команди міста, крім «Зеніту», тому що це був єдиний стадіон, який підходить під регламент ПФЛ і ФНЛ і не вимагає дорогої оренди. «Тосно» тут явно не подобалося - повболівати за команду приходили сотні, а не тисячі. Грати при напівпорожніх трибунах нікому не подобалося.

«Електрон» (Великий Новгород)

Місткість 3200 глядачів

Покриття: штучне

Переїзд в Новгород в клубі сприйняли з оптимізмом. Добиратися стало ще далі, але Великий Новгород - це вже більше місто, ніж Тихвін. Та й стадіон «Електрон» виглядав новіше, набагато сучаснішою, ніж «Кіровець». Також в Новгороді дуже полюбили «Тосно», на навіть середні по статусу матчі збиралися майже повні трибуни - шумова підтримка і приємна атмосфера на кожній грі. Але для РФПЛ «Електрон» вже не підходив - зараз стадіон знаходиться на реконструкції, щоб «Тосно» зміг туди повернутися через рік.

ЦСА «Петровський» (Санкт-Петербург)

Місткість 21 107 глядачів

Покриття: натуральне

Колишній будинок «Зеніту» став для «Тосно» тимчасовим притулком. Втім, головний атрибут «Петровського» - «віраж» - на першій грі з «Уфою» був порожній. В цілому, картина напівпорожнього «Петровського» зовсім не радувало, хоча «Тосно» і отримав найбільшу кількість глядачів на домашній грі - 4053. Подивимося, як буде змінюватися динаміка відвідування домашній матчів «Тосно» в РФПЛ - особливо коли приїдуть «Зеніт», ЦСКА і «Спартак».

«Зірка» (Перм)

Місткість: 17 000 глядачів

Покриття: штучне

Тут тосненци ще не провели жодного матчу, зате домовилися з керівництвом стадіону на всякий випадок. Ця арена внесена в заявку «Тосно» на поточний сезон в якості запасної.

Оцініть матеріал:

Що було сказано?
А тепер куди?
Які цілі були сформульовані перед сезоном?
Може бути, була тоді поставлена іміджева завдання - щоб про «Тосно» все дізналися?
Щоб не говорили, що це команда без місця проживання, без стадіону, без історії?
Як в команді відсвяткували вихід в РФПЛ - керівництво розщедритися?
Подарунки були?
Чи стане «Тосно» пітерським «Еспаньолом»?
У команді переживали з цього приводу?
Чому не залишилися в міцній команді Павла Гусєва?