Полезные материалы

«Газпром» кинув «Волгарь». Можливо, все через борги Астрахані за газ

Сьогодні в 1/16 фіналу Олімп Кубка Росії «Зеніт» розібрався в Астрахані з «Валігура» (4: 0) - клубом, з яким ще рік тому у них був загальний генеральний спонсор - «Газпром».

Сьогодні в 1/16 фіналу Олімп Кубка Росії «Зеніт» розібрався в Астрахані з «Валігура» (4: 0) - клубом, з яким ще рік тому у них був загальний генеральний спонсор - «Газпром»

У пітерців і раніше все в порядку, а от їх супернику погано: по ходу минулого сезону газовий монополіст згорнув фінансування, повністю передавши клуб регіону. Навесні «Волгарь» намагався переподпісать контракт, але «Газпром» відмовив - їх 30-річну співпрацю закінчилося. Клуб не захистив бюджет для ліцензії ФНЛ (знайшлося 75 млн рублів при мінімумі в 150) і звалився в ПФЛ.

Не допомогло навіть відкритий лист уболівальників Володимиру Путіну.

Проблеми у «Волгарь» почалися в вересні-2017, коли держкорпорація не продовжила спонсорський договір. Пару місяців по тому пішов президент клубу Юрій Махошвілі, взимку - головний тренер Юрій Газзаєв і більше десятка гравців.

Новий бос «Волгарь» Денис Саблін в травневому інтерв'ю «Чемпіонату» згадував: «Нам скоротили фінансування приблизно на 20%. Грубо кажучи, з 200 до 160 мільйонів рублів. Останні два місяці не було коштів ні на що. Губернатор оперативно відреагував і з обласного бюджету закрив борги ».

• Губернатор Олександр Жилкін знайшов гроші - і клуб витягнув сезон: 10-е місце - хоча для гравців ввели стелю зарплат в 100 тисяч рублів (скромно навіть за мірками й дивізіон). Влітку «Волгарь» наблизився до ліквідації, але все ж зберіг професійний статус - тепер команда, яка зробила акцент на місцевих гравців, виступає в зоні «Південь» ПФЛ. Після 8 турів - 4-е місце.

• В Астрахані вважають, що відхід «Газпрому» не пов'язаний з результатами команди. Петро Гужвин, член Опікунської ради «Волгарь» і екс-депутат Держдуми, припустив , Що це щось на зразок покарання для Адміністрації регіону:

«Виходячи з неофіційною інформацією, причина - недотримання з боку адміністрації області взятих на себе зобов'язань, в тому числі в допомоги« Міжрегіонгаз »зі збору плати з населення за газ. Можливо, виконавча влада регіону дійсно не виконала з якихось причин свої зобов'язання, але чому за це мають відповідати астраханські спортивні вболівальники і ФК «Волгарь»? ».

Не схоже, що справа в результатах: «Волгарь» ніколи не добирався до елітного дивізіону, зате в середині нульових навіть падав в ЛФЛ. Мабуть, головне досягнення клубу - виграш Кубка дивізіон в 2015-м. Рік по тому команда з Астрахані грала стики з «Анжи» за вихід в прем'єр-лігу, але поступилася.

Рік по тому команда з Астрахані грала стики з «Анжи» за вихід в прем'єр-лігу, але поступилася

Незважаючи на розрив відносин з клубом, «Газпром» залишається в регіоні як інвестор, в тому числі спортивний. У планах - газифікація північних районів області, будівництво льодового палацу, багатофункціональних спортмайданчиків і спорткомплексу з басейном.

• «Газпром» зайшов в регіон з донькою - «Газпром видобуток Астрахань» - ще в 1981-му; майже 40 років корпорація веде розробку Астраханського газоконденсатного родовища (АГКМ). Астраханський вузол займає більше 10% світового і 80% російського ринків у виробництві сірки.

У регіоні - один з чотирьох заводів по стабілізації і переробки газового конденсату, що належать «Газпрому». На сайті компанії сказано, що розробка АГКМ відповідно до технологічним проектом збереже рентабельність видобутку до 2222 роки (так, ще більше 200 років).

Партнерство «Волгарь» і «Газпрому» (тоді ще Міністерства газової промисловості СРСР) тривало 30 років. З 1995-го по 2012-й астраханська команда виступала під назвою «Волгарь-Газпром». У річних звітах «Газпром» не забував про «Волгарь» - в документі за 2017-й клуб вказано одержувачем спонсорської підтримки; в футболі її отримують ще «Зеніт», «Томь» і «Оренбург».

У минулому сезоні, коли «Волгарь» ще грав в дивізіон, бюджет клубу становив близько 220 млн рублів - 12-14-е місця в лізі. Скільки перераховував саме «Газпром», невідомо.

• Держкорпорація все ж залишила в Астрахані велике футбольне спадщина. 4 роки тому «Газпром» виділив 500 млн рублів на будівництво Академії на 120 осіб - з трьома полями, біговими доріжками, їдальнею, роздягальнями, душовими та готелем.

Відкриття планували у вересні-2018, але перенесли на кінець року. Майже готова до здачі Академія - одна з причин, чому «Волгарь» уникнув розформування і зберіг професійний статус.

фото: volgar-fc.ru ; astrakhandobycha.gazprom.ru

Можливо, виконавча влада регіону дійсно не виконала з якихось причин свої зобов'язання, але чому за це мають відповідати астраханські спортивні вболівальники і ФК «Волгарь»?