Полезные материалы

Енергетика майбутнього: Норвегія збільшить глобальні потужності з виробництва електролізерів в десять разів

Норвезька компанія Nel розпочала будівництво найбільшого в світі заводу з виробництва електролізерів, «повністю автоматизованого, який буде постачати найефективніші електролізер по раніше небаченим цінами». Нові потужності будуть побудовані в рамках розширення діючого виробництва в норвезькому Notodden.

В результаті випуск складе 360 МВт на рік, що приблизно в десять разів більше нинішньої глобальної річного випуску електролізерів.

В результаті випуск складе 360 МВт на рік, що приблизно в десять разів більше нинішньої глобальної річного випуску електролізерів

«Ми хочемо змінити світ і зробити поновлюваний водень масовим, основним, а не нішевим продуктом, яким він є сьогодні», - говорить глава норвезької компанії Jon André Løkke. «Будучи лідером на ринку, Nel тепер активізується, щоб надати доступну технологію, яка зможе витіснити альтернативи, що працюють на викопному паливі, такі як реформінг природного газу ... Клієнти повинні мати можливість переключитися з копалин рішень на поновлювані без збільшення витрат».

Новий завод буде виконувати «багатомільярдний» (в норвезьких кронах) замовлення автовиробника Nikola Motor Company, в рамках якого Nel поставить приблизно 1 ГВт електролізерів, а також заправний обладнання.

Протягом 2018 року виробничі потужності заводу були збільшені з 25 до 40 МВт / год. Після цього Nel отримала контракт на поставку 448 електролізерів в рамках проекту Nikola по установці зарядних H2 станцій для вантажних і легкових автомобілів в США.

Нагадаю, енергосистема з переважанням варіабельних ВДЕ (сонячної і вітрової генерації) зажадає використання технологій «енергія-газ» (Power-to-Gas скор. PtG) у великих обсягах. Мова йде про перетворення в водень «надлишкового» електрики методом електролізу в неминучі періоди його перевиробництва. У той же час в світі зберігається інтрига з приводу динаміки вартості водневих рішень, а також темпу розвитку водневого (на паливних елементах) транспорту. Раніше ми описували сценарій німецьких фахівців, з відповідно до якого електролізний водень може стати дешевше H2 , Одержуваного з природного газу шляхом риформінгу, в період 2030-2040. Здешевлення має відбутися, в тому числі, через збільшення масштабів виробництва електролізерів. Сьогоднішні плани розширення виробництва Nel - це великий крок у даному напрямку.