Полезные материалы

Як я шукав басейн

Кілька разів дзвонив і приходив, щоб обговорити з начальством, адже можна ж, я шапочку надіну і навіть флюорографію принесу. Але немає. Сходові прольоти, а допомогти не можуть, там в основному бабусі працюють, а тренерів смикати ніхто не стане.

Гугл. Знайшов басейн в готелі Premier Palace. Ввічливі менеджери, всередині - зручно, сауна і халатик з рушниками. І шикарний вид з величезного вікна, підпливає до краю басейну, а там - вечірній Харків. Але - дорого.

Потім з'явилася реклама відкривається фітнес-клубу «Малібу» з басейном в новобудові. Відразу ж подзвонив - сказав, що радий відкриттю, реабілітують після травми, переміщаюся на інвалідному візку і дуже хотів би у них плавати і, якщо все ще йде будівництво, було б здорово це передбачити.

Уточнили, передзвонили, виявляється, можна буде потрапляти через так званий «мінусвосьмой», парковку. Круто! Чекаю!

Після відкриття подзвонив, привітав і запитав, коли можна поплавати. Виявилося, парковка ще не готова і потрапляти не вийде, обіцяють протягом місяця.

Наступні кілька місяців багато спілкувався з охоронцями цього новобудови, дзвонив забудовнику і розмовляв з управдомом.

Трохи менше року чекав.

Вже у них на ресепшені виявилося, що ключ від «мінусвосьмого» потрібно брати у охоронця, по телефону це не вирішити, ім'я кербуда діє на охоронця, і він вирішується відкрити заповітні двері з парковки, але так було один раз. Приміщення, через яке потрапляти з парковки в басейн, виявилося в суборенді.

Ваня дуже виручив. Тренер. І відвідувачі завжди були чуйні. Дякуємо! Носили два сходових прольоту вгору і вниз, допомагали вгору з парковки виїхати. І менеджерам спасибі! Надали велику знижку! Відмінний басейн і всякі надувні штуки для занять є.

Або ось, наприклад, басейн «Локомотив». Дзвоню, питаю, чи можна поплавати. Відповідають, що так, зробили пандус з вулиці, ходить до них один, друзі по сходах заносять.

- В сенсі?! Ви ж говорите «пандус».

- Ну да, але то зовні, а всередині - сходинки.

У «Тетра» все б нічого, та вузькі турнікети, ага.

У «Сафарі» потрібно брати індивідуальні заняття з тренером по 150 гривень, щоб він допоміг потрапити в басейн. Інакше ніяк, ага.

Був ще «Мівіна» на Московському проспекті, три сходинки при вході, але тренер зустрічає, паралімпійці на кшталт там тренувалися. Хороший, великий. Не працює. Тепер тренуються в «Кондиціонери».

Подзвонив в «Кондиціонер». Відразу сказали, що безкоштовних занять немає, хоч я про це і не питав. Сходи. Супроводжуючі.

Ще можна в басейн дельфінарію потрапляти, там ліфт, але мені дельфінів шкода.

Дзвонити в «Ауру» на Салтівці було приємно. Так, звичайно, все доступно. І за доступністю сюди їдуть з інших кінців міста. Так у них і виявилося: зручний в'їзд, широкі двері в туалет. Здорово! Але ж далеко.

«Аура» на Шекспіра виявилася менш доступною, але менеджер сказала, що у них там охоронець завжди на місці і можна буде щось придумати, головне - щоб мені зручно. З тих пір я шукаю житло десь поруч.

В «Місто», виявилося, є цілком доступний басейн, навіть два. І в фітнес-клубі «Хвиля» теж відмінно відреагували: сходинки є, але допоможемо.

В цілому більш уважними до своїх відвідувачам виявилися представіталі басейнів з річними абонементами або разовими, хоча і в деякі «елітні» клуби потрапити ну ніяк не можна.

Після харківських басейнів обдзвонив київські. З'ясував, що доступні два: «Юність» на Дружби Народів, де тренуються паралімпійці, і спортлайфовскій на околиці, а в інші ж двадцять з гаком клубів цієї мережі - не потрапити.

Всі басейни державного сектора мало того, що не пристосовані, але і не мають наміру допомагати долати сходинки.

Доступність доступних басейнів - теж питання, 10 тисяч за річний абонемент вийми та поклади. Багато, звичайно, при умовній пенсії в півтори. Але в перерахунку на кількість відвідувань, з урахуванням акцій і знижок, виходить дешевше, ніж будь-який державний.

Читайте також: «Запрошую в гості мера - у мене є пандус і ліфт»

В сенсі?