Полезные материалы

Суворо і несправедливо

У 2011 році «Міське таксі» було з помпою презентовано аж на площі Революції. | Фото з сайту forum.auto35.ru

Один з найбільш амбітних транспортних міських проектів зазнав фіаско.

Власник «Міського таксі», депутат Законодавчих Зборів Вологодської області заявив про закриття таксі. Всі автомашини виставлені на продаж.

Офіційне відкриття нового таксі в Вологді відбулося 21 листопада 2011 року - відразу після того, як 1 вересня того ж року вступив в дію Закон №69 про таксі.

Закон посилив покарання за нелегальний приватний перевезення і наказував всім таксистам реєстрацію в якості приватного підприємця і отримання ліцензії на здійснення пасажирських перевезень. Або організацію підприємств, які б працювали на легальній основі замість звичних диспетчерських служб таксі. Простіше кажучи, водії повинні були отримувати "білі зарплати», а автотранспортне підприємство - платити податки і бути зареєстрованим в Госавтодорнадзоре, як будь-який міське ПАТП.

У відповідь на це вологодські таксисти пішли різними шляхами. «Деякі таксисти злякалися штрафних санкцій, - розповів водій таксі« Дімон »на ім'я Олексій, - адже штраф за роботу без ліцензій становив 5 тисяч рублів». Вони зареєструвалися як приватні підприємці, платили по 900 рублів на місяць за патент і працювали, до тих пір поки в 2012 році не підняли податки. Зокрема - внески до Пенсійного фонду, які в 2012 році склали 17208,25 рубля. Інші зняли зі своїх автомашин всі атрибути таксі і продовжували працювати нелегально.

І лише один підприємець в Вологді зареєстрував легальне автотранспортне підприємство - власник автосалонів «Гермес-авто» і «Автолик», господар авторинку і герой скандальної історії зі штрафмайданчику Євген Суров.

«Міське таксі» позиціонувалася як абсолютно легальна структура з перевезення пасажирів легковим транспортом. Для нового таксі було закуплено 60 білих автомобілів марки «Шкода-Октавія», які були обладнані таксометрами, комунікаторами для прийому замовлень, зовнішнім і внутрішнім відеоспостереженням, мали спеціальні колірні графічні схеми таксі, а даху «Міського таксі» прикрасили яскраві жовті плафони. «Ми створили в Вологді 130 робочих місць», - заявив тоді підприємець Суров.

Щоб стати водієм в міському таксі, не потрібен був свій автомобіль, тому водії спочатку вельми охоче йшли працювати туди. «Однак з'ясувалося, що все далеко не так благополучно, - розповідає таксист Олексій. - Кожен водій повинен був виконати план. Тобто привезти певну суму. Решту він міг покласти собі в кишеню. У підсумку, щоб заробити 1,5 тисячі рублів, таксисту доводилося тяжко працювати до 12 годин, а нелегальні приватники заробляли ці ж гроші за 4-5 годин ».

Тим часом обіцяного федеральним законодавством порядку в перевезеннях таксі так і не настало. Як і раніше конкуренцію легальним таксистам становили диспетчерські служби приватного таксі. Не допомагали ні штрафні санкції, ні рейди ДАІ та податкової інспекції. У таксі «Дімон», наприклад, водії придумали «касу взаємодопомоги». Це якийсь загальний котел, з якого виплачувалися штрафи за 5 тисяч рублів, коли таксиста ловили за їзду без ліцензій. А оскільки ловили нечасто, то це все одно виходило дешевше, ніж платити податки і купувати патент.

Пасажири теж воліли викликати нелегальних перевізників, адже в «Міському таксі» ціна поїздки помітно вище: лічильник накручував по 20 рублів з кілометра плюс 40 рублів за посадку. А в приватному - як домовишся.

«Справа в тому, що ФЗ про таксі повинен регулювати ринок легальних таксі і тільки в цьому випадку він працює, - вважає юрист Андрій Смирнов. - У Вологді ситуація така, що проти 60 автомашин «Міського таксі» працює близько 2000 автомобілів приватних перевізників ».

В результаті на минулому тижні Євген Суров оголосив про те, що «Міське таксі», проіснувавши трохи менше двох років, припиняє свою роботу, а всі автомашини 2011 випуску разом з обладнанням виставлені на продаж за 400 тисяч рублів за кожну.

«Не дивно, що все так закінчилося, - вважає прямий конкурент Євгена Сурова, власник таксі« Дімон »Юрій Тарбак. - По-перше, наш ринок не готовий до подібних перевезень, оскільки економіка поки нестабільна і багато водіїв розглядають роботу в таксі як приробіток, а не основне заняття. Вони в будь-якому випадку складуть конкуренцію легальним перевізникам. По-друге, таксі - це непростий бізнес. Його не можна розглядати тільки як джерело вигоди для його власника, потрібно і про людей думати. І по-третє, цей бізнес треба вміти вести. А тут була обрана не та лінійка автомашин, в результаті чого вартість перевезень збільшувалася майже на 50 відсотків від нині діючих ».

«Так неможливо працювати в умовах існуючого законодавства, - пояснив Євген Суров газеті« Прем'єр ». - Виникає дефіцит фінансів і людських ресурсів. Тому ми прийняли рішення проект закрити, але відкрити новий, більш корисний для міста. Кошти будуть спрямовані туди, а інвестувати будуть структури, якими я керую ».

Юлія Лаврова

Між іншим

Остання електричка

12 електричок можуть скасувати у Вологодській області.

За словами начальника пасажирської служби ВАТ «РЖД» Сергія Пастернака, щорічно регіон робить замовлення, в якому прописує необхідні обсяги перевезень, і вже залізничники, підсумовуючи всі витрати, визначають вартість замовлення: «На підставі цих цифр сторони ведуть переговори. Але Вологодська область неправомірно, на нашу думку, відрізала багато складових наших витрат. Чиновники порахували, що 20 рублів за 10 кілометрів - достатній тариф на проїзд для громадян, і вирішили, що ніяких інших компенсацій компанії не треба. Після цього область взагалі припинила переговори ».

Вологодська область - один з трьох російських суб'єктів, влади яких не передбачили фінансування пасажирських перевезень на наступний рік. Керівництво компанії зажадало від обласного уряду визначитися з питанням вже до 15 листопада, інакше за цим піде неминуче скорочення числа електричок. До кінця листопада можуть припинити рух шість приміських поїздів, що з'єднують Вологду з Череповцом, Вожегов і Буєм, а до середині грудня населення може втратити ще шести електричок.

Пасажирська компанія не може відшкодувати збитки за рахунок інших коштів, наприклад, продажу рухомого складу, інакше ризикує опинитися банкротом: «Через трирічних збитків« Північна приміська пасажирська компанія »вже на межі колапсу», - заявляє Сергій Пастернак.

У прес-службі обласного уряду зазначають, що таке нерозуміння з перевізником виникає не вперше, і в минулому році воно успішно вирішилося. У департаменті дорожнього господарства і транспорту нагадують, що держконтракт з ВАТ «СППК» на 2013 рік було укладено 26 грудня 2012 года: «Даний контракт в даний час діє і не розірвано. Всі приміські поїзди, передбачені ним, продовжують курсувати за узгодженим графіком. Пропозицій від компанії-перевізника з питання скасування будь-яких приміських поїздів на нашу адресу не надходило ».

Варто відзначити, що ситуація з виплатами перевізнику триває з року в рік. За інформацією прес-служби «РЖД», в 2011 році обласний бюджет компенсував менше 5% випали доходів перевізника, а в 2012-му не витратив ні копійки на субсидування пасажирських перевезень.

Валентин Іванов

Теги: таксі , електрички , «Міське таксі» *** , Суров Євген *

У вас є автомобіль? Хочете дізнатися, де вигідно можна придбати різні Запчастини для іномарок в Нижньому Новгороді за дуже доступними цінами? Пропонуємо вам зайти на сайт Emex52.ru і ви відразу побачите, що саме у нас ви зможете замовити ті запчастини, які вам потрібні за неймовірно низькими цінами. Щасти вам покупки!