Полезные материалы

ЦСКА - «Спартак». аналіз матчу

До головного дербі країни команди підійшли в різному настрої. Футболісти ЦСКА здобули 3 перемоги поспіль, а спартаківці після двох вдалих зустрічей зазнали нищівної поразки в Краснодарі. У зв'язку з цим підопічні Слуцького розглядалися в якості фаворитів дербі. Як часто і буває в принципових протистояннях передматчеві розклади відійшли на другий план. Команді Якіна вистачило всього 1 м'яча, щоб забрати собі такі бажані 3 бали.

Погляньмо на статистику і визначимо кращих гравців цього поєдинку.

Господарі поля більшу частину зустрічі діяли першим номером, вони 57% часу контролювали ігровий снаряд, нанесли на 5 ударів по воротах більше (17 проти 12) і в 2 рази частіше потрапляли у ворота (6 проти 3). Підопічні Якіна особливо не боролися за ініціативу, вони свідомо грали другим номером з серйозною оглядкою на власні ворота, тому не дивно, що «червоно-білі» значно перевершили суперника за кількістю перехоплень (18 проти 12) і заблокованих ударів (7 проти 2). Надійна гра в обороні разом з впевненими діями воротаря і принесли гостям цю важку перемогу.

Тепер вивчимо індивідуальні показники футболістів, які представлені в таблицях нижче.

Тепер вивчимо індивідуальні показники футболістів, які представлені в таблицях нижче

г-гол; гп -голевая передача; ус-удари в створ; у-удар всього; оп - загострює передача (передача, після якої партнер по команді завдає удар), п - передачі всього; % П - точність передач; пн - кількість неточних передач, н -навіси, тн - точні навіси; д - вдалий дриблінг (обіграш один в один); ф - фоли; зф -сфолілі на ньому; пе - перехоплення; про - відбори; бу - блоковані удари; в - виноси м'яча зі своєї штрафної площі; вве - виграні повітряні єдиноборства.

г-гол;  гп -голевая передача;  ус-удари в створ;  у-удар всього;  оп - загострює передача (передача, після якої партнер по команді завдає удар), п - передачі всього;  % П - точність передач;  пн - кількість неточних передач, н -навіси, тн - точні навіси;  д - вдалий дриблінг (обіграш один в один);  ф - фоли;  зф -сфолілі на ньому;  пе - перехоплення;  про - відбори;  бу - блоковані удари;  в - виноси м'яча зі своєї штрафної площі;  вве - виграні повітряні єдиноборства

Рейтинг атакуючої активності (РАА): гол - 50, гольова передача (зароблений пенальті, забитий пенальті) - 25, точна передача- 1, удар в створ - 10, удар мімо- 5, загострює передача - 5, вдалий дріблінг- 5, зароблений штрафний - 5, навіси: точні - 3, неточний - 1. Рейтинг оборонних дій (ОД): перехоплення - 10, відбір - 10 і блокований удар - 10, виноси м'яча зі своєї штрафної - 5, фоли - (-5). Коефіцієнт обсягу виконаних дій (Ковда) визначається за формулою (РАА + ОД) / хв, тобто він дорівнює сумі виконаних дій футболіста поділеній на проведені хвилини. % Пк - відсоток передач гравця

% Пк - відсоток передач гравця

Відразу кинулася в очі надобережна тактика Якіна. «Спартак» грав за схемою з 5 захисниками. Справа розташувався Паршивлюк, в центрі з'явилися Макєєв, Таскі і Інсаурральде, а місце на лівому краю зайняв Комбаров. Природно, флангові захисники постійно підключалися до атаки. Чи жарт, але через зону Комбарова було проведено 51% всіх атак, а сам Дмитро виконав стільки ж кросів, скільки всі гравці суперника (15 штук). Паршивлюк в свою чергу взяв участь у вирішальному епізоді всього матчу, коли заробив одинадцятиметровий удар, з якого власне і був забитий переможний м'яч.

Що стосується дій в обороні, то найбільш слабким місцем у захисній лінії «Спартака» виявилися позиції Паршивлюка і Макєєва. Саме через цю зону «армійці» створювали левову частку своїх моментів. Тільки Набабкін записав на свій рахунок 3 загострюють передачі - це кращий показник в матчі, до того ж Кирило міг ще й відзначитися, але вискочивши на рандеву з Ребровим, занадто сильно відпустив м'яч, і той став здобиччю воротаря. На цьому ж фланзі у господарів бігав Дзагоєв. Алан завдав 3 удари по воротах, а в одному з епізодів лише моторність Реброва вберегла «Спартак» від пропущеного гола.

Інсаурральде і Таскі виглядали набагато надійніше своїх партнерів. Аргентинець заблокував 2 удари футболістів ЦСКА і 9 разів виніс ігровий снаряд з власного штрафного майданчика. Він намагався підчищати всі огріхи партнерів. Таскі став кращим в матчі за кількістю перехоплень (5) і додав до цього 11 виносів.

Атака «Спартака» виглядала досить блідо, Яковлєв і Промес хоча мінялися флангами і зміщувалися в центр, але особливих дивідендів від цього не отримували. Звинуватити в відсутності старання їх не можна, Квінсі, наприклад, завдав більше всіх ударів по воротах в цьому поєдинку - 4 і двічі потрапив у ворота. Проте, в творенні у команди Якіна роботи непочатий край.

Найкориснішим гравцем у складі гостей, безумовно, є Чельстрем. Він відіграв так, як і повинен опорник високого класу. Кім чудово відпрацював в обороні, записавши на свій рахунок 4 перехоплення, 6 відборів, 3 виносу і 1 заблокований удар. Ще швед став головним асистентом «Спартака», роздавши 43 передачі, з яких 2 були під удар партнерам. До всього іншого Чельстрем і сам 3 рази примірявся до воріт Акінфєєва, і одного разу м'яч після його пострілу струсонув поперечину. Ніяких сумнівів немає в тому, що він був найкращим у складі «червоно-білих».

Що ж стосується атакуючої міці господарів, то через відсутність Думбія вона серйозно зменшилася. Гостроти помітно не вистачало. «Армійці» дуже грішили поперечними передачами на своїй половині і в центрі поля. Дивіться самі, лідерами за кількістю пасів є захисники. Березуцький виконав 88 передач, Ігнашевич - 70, а Набабкін - 50, найближче до них за цим показником підібрався Тошич, у якого 48. Зоран крім того був одним з найактивніших у чужих воріт, він завдав 4 удари і створив 2 моменти для одноклубників . Слуцький, звичайно, намагався замінами переломити хід поєдинку, але ні Натхо, ні Вітіну не зуміли виправдати сподівань тренера. Бібрас відзначився двома неточними ударами, а бразилець одного разу потрапив у ворота.

В обороні у «армійців» найбільш виділялися Ігнашевич і Фернандес. Сергій зібрав колекцію з 3 перехоплень, 3 відборів і 8 виносів, а також запам'ятався відмінним ударом зі штрафного. Маріо в свою чергу випала найважливіше завдання - зупинити лівий спартаківський фланг. Бразилець в цілому з нею впорався. Він більше всіх в матчі виконав відборів - 7 і додав до них 2 перехоплення та 2 виносу.

За великим рахунком це був рівний поєдинок, в якому жодна з команд не заслужила перемоги. Суперники діяли досить обережно, а долю зустрічі вирішив один єдиний епізод, причому вельми спірне. Схоже, Паршивлюк все-таки симулював. Проте, команда Якіна вже вдруге в цьому сезоні явно віддає ініціативу супернику і вдруге здобуває трудові 3 очка. Жертвами «червоно-білих» трохи раніше стали динамівці, а тепер і «армійці», цікаво буде подивитися, як довго подібна тактику зможе приносити успіх.

джерело: http://www.rusfootball.info/

Всіх, кому сподобався матеріал, чекаємо в групі ВК: https://vk.com/fstat