Полезные материалы

КПРС і Партія пенсіонерів Росії стали пільговиками - Країна - Коммерсант

Представники «Єдиної Росії» набрали менше 50% голосів виборців на виборах в заксобранія 11 з 16 регіонів, де обирали парламенти, при цьому мандати отримали 10 непарламентських партій. У підсумку список партій, які мають право не збирати підписи для участі у виборах депутатів Держдуми, поповнився Партією пенсіонерів Росії і Комуністичною партією соціальної справедливості (КПРС). Позбулися цього права ПАРНАС, «Громадянська сила» і «Громадянська платформа». Експерт називає такий результат у маловідомих партій підсумком протестного голосування, в тому числі проти системної опозиції.
Представники «Єдиної Росії» набрали менше 50% голосів виборців на виборах в заксобранія 11 з 16 регіонів, де обирали парламенти, при цьому мандати отримали 10 непарламентських партій

За попередніми даними, в трьох регіонах - в Іркутській і Ульяновської областях і Хакасії - КПРФ обійшла «Єдину Росію» на виборах в заксобранія. За підсумками виборів партія влади отримала менше половини голосів виборців в 11 регіонах: крім регіонів, де виграла КПРФ, це Бурятія, Забайкальський край, Архангельська, Володимирська, Івановська, Смоленська, Ярославська області, а також Ненецький автономний округ (НАО). «Єдина Росія» в цілому отримала 472 мандати за партсписками і одномандатних округах, КПРФ - 160 мандатів. Дві інші думські партії - ЛДПР і «Справедлива Росія» - отримали відповідно 73 і 50 мандатів.

При цьому заксобрания поповнилися новими партіями: мандати отримали 10 самовисуванців і представники 14 малих партій. Так, «Комуністи Росії» отримали шість мандатів, «Патріоти Росії» і «Громадянська платформа» - по чотири, Партія пенсіонерів - три мандати. По одному місцю в регіональних Законодавчих зборів отримали КПРС, Партія пенсіонерів Росії, Партія зростання, «Батьківщина», Партія справи і «Зелені».

За чинним законодавством партії, які мають в регіональних парламентах хоча б одного представника, який пройшов за партсписками, мають право брати участь у виборах до Держдуми без збору підписів. Також таке право отримують партії, які мають фракції в Держдумі або набрали більше 3% голосів на попередніх думських виборах. За підсумками минулих 9 вересня виборів цей список скоротився з 14 до 13 партій.

Зі списку вибули три партії. У «Громадянської сили» була фракція в Заксобраніі НАО, але на цих виборах партія ніде своїх кандидатів не виставила. ПАРНАС мала представника тільки в парламенті Ярославській області (мандат, отриманий Борисом Нємцовим). У цьому регіоні партія мала намір брати участь у виборах, але їх список був знятий судом за позовом конкурентів. «Громадянська платформа» отримала чотири місця в заксобранія, проте всі кандидати пройшли як одномандатники, пояснив лідер партії депутат Держдуми Рифат Шайхутдінов.

У списку тих, кому не треба буде збирати підписи на виборах в Держдуму, з'явилися дві нові партії: Партія пенсіонерів Росії і КПРС. На виборах в Забайкальському краї Партія пенсіонерів Росії за результатами обробки 92,56% протоколів набирає 6,04%, і КПРС - 6,14% на виборах в заксобранія Володимирській області. У списку «пільговиків» залишаються «Єдина Росія», КПРФ, ЛДПР, «Справедлива Росія», «Патріоти Росії», «Яблуко», «Батьківщина», Російська партія пенсіонерів за соціальну справедливість, Партія зростання, «Зелені» та «Комуністи Росії ».

Політолог Олександр Кинев вважає, що велика кількість тих, хто проголосував за маловідомі партії пояснюється протестом не тільки проти партії влади, а й проти системної опозиції. «Наприклад, КПРС створювалася як спойлер КПРФ, але вона отримала такий результат не тому, що люди плутають їх. Плутають відсотка півтора, а коли 5-6% - це голосування свідоме, людей не влаштовує і КПРФ. Наприклад, в Іркутській області, де губернатор-комуніст, КПРС не пройшла, але теж набрала вище 4%, ведучи кампанію по дискредитації КПРФ », - пояснює він" Комерсант ". Політтехнолог В'ячеслав Смирнов вважає, що кандидат від КПРС у Володимирській області Іван Алтухов не був у регіоні «ноу-нейм»: він брав участь і в губернаторської гонці, хоча знявся за тиждень до виборів. «По соціології у нього було друге місце. Якби він не знявся, КПРС отримала б ще більше, - говорить експерт У партій зі словом "пенсіонери" чарівну назву: в зв'язку з пенсійною реформою багато голосують за них просто за принципом "о, ці наші" ».

Катерина Гробман